PSYCHOLOGIA KOLORU MAGENTA

KOLOR MAGENTA

Kilka ciekawostek dotyczących koloru magenta:_____1. Nazwa tego koloru pochodzi od barwnika magenta._____2. Magenta jest jednym z trzech podstawowych kolorów otrzymywanych z syntezy subtraktywnej i nie należy do widma optycznego._____3. Kolor ten nie pochodzi z promienia światła widzialnego, ale pochodzi z mieszaniny światła niebieskiego i czerwonego w równych ilościach._____4. Magenta to jeden z podstawowych kolorów w modelu CMYK używanym w świecie poligrafii._____6. Ten kolor i nie lubi porównań!_____7. Magenta przypomina fuksję, ale ze względu na czerwonawy odcień wydaje się znacznie jaśniejsza niż ta druga.

Kolor magenta symbolizuje: przyjaźń, gościnność, przyjemność, duchowość,  myślenie intuicyjne, empatia, altruizm, nieszablonowość, tajemnicę, żywotność, wesołość, kreatywność.

Charakterystyka osoby kochającej kolor magenta: antykonformizm, wolność, pozytywność, żądność przygód, beztroskość.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor magenta: nie praktyczność, irracjonalizm, samolubność, nie dostępność, introwertyzm, tajemniczość, izolacja.

W nadmiarze: poddanie, brak asertywności, nadmierna emocjonalność.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze magenta wysyłamy następujące “informacje”: bezpieczeństwo, odwaga, samokontrola.

Właściwości koloru magenta w kromoterapii*: pobudza myślenie, pobudza intuicję, zachęca do ekspresji, pobudza emocjonalność, odpręża, stymuluje otwartość psychiczną, stymuluje marzenia.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/169588742210530273/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *