PSYCHOLOGIA KOLORU BRĄZOWEGO

KOLOR BRĄZOWY

Kilka ciekawostek dotyczących koloru brązowego:_____1. Nazwa tego koloru pochodzi z języka francuskiego: „couleur marron” dosłownie „kolor kasztanowy”._____2. Brąz uzyskuje się poprzez zmieszanie trzech podstawowych kolorów: żółtego, czerwonego i niebieskiego._____3. Jego odcienie zależą od ilości kolorów podstawowych użytych do sporządzenia mieszanki._____4. W religii chrześcijańskiej brąz symbolizuje wyrzeczenie się dóbr materialnych._____5. W kulturze japońskiej kolor ten symbolizuje romantyczne uwodzenie, podczas gdy w Chinach kojarzy się z czymś zakończonym (np. koniec pewnego etapu w życiu)._____6. Brąz to jeden z najmniej popularnych kolorów.

Kolor brązowy symbolizuje: satysfakcję, emocjonalność, zmysłowość, równowagę, zdrowie, naturę, macierzyństwo, spokój, prostotę, Matkę Ziemię, drewno, ochronę naturalną, gniazdo domowe, ciepło, gościnność, korzenie rodzinne.

Charakterystyka osoby kochającej kolor brązowy: pozytywność, lojalność, spełnienie, zrozumienie, umiłowanie przyrody, harmonia ciała i duszy, emocjonalność, równowaga, stabilność, fizyczność.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor brązowy: niepewność, niestabilność, niepokój, niezadowolenie ze związku, niezadowolenie z pracy, sztywność, poszukiwanie aprobaty, nostalgia, strach przed relacjami, odrzucanie przyjemności materialnych, tendencja do przodowania, niepozwalanie sobie na słabości, złe relacje z własnym ciałem.

W nadmiarze: dyskomfort, niepewność, konflikty, materializm, smutek, mrok.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze brązowym wysyłamy następujące “informacje”: dobra samoocena, poszukiwanie harmonii, naturalność, autentyczność, dobra jakość.

Właściwości koloru brązowego w kromoterapii*: pobudza apetyt, pobudza chęć do gotowania, wywołuje uczucie przyjemności, dodaje zmysłowości.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:  https://www.pinterest.it/pin/38773246782534783/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *