PSYCHOLOGIA KOLORU LIMONKA

KOLOR LIMONKA

Kilka ciekawostek dotyczących koloru limonka:_____1. Kolor limonka jest bardzo podobny do koloru zielonkawo-żółtego._____2. Kolor ten kojarzy się ze skórką owocu limonki znanego we Włoszech jako limetta (lime)._____3. Limonkowa zieleń to bardzo niejednoznaczny kolor. Z jednej strony reprezentuje młodość i entuzjazm z drugiej zaś reprezentuje chorobę i strach.

Kolor limonka symbolizuje: młodość, żywiołowość, siłę, umiejętność pokonywania problemów, harmonię, płodność, życzliwość, niezawodność, wolność, energię alternatywną, zabawę.

Charakterystyka osoby kochającej kolor limonka: jest towarzyska, jest ekstrawertykiem, jest pełen pomysłów, jest miłośnikiem nowych doznań, szuka afirmacji, ma wielką wyobraźnię.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor limonka: jest nieśmiały, jest niepewny, jest często zdezorientowany, nie jest zbyt towarzyski.

W nadmiarze: choroba, niezgoda, nieśmiałość.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze limonka wysyłamy następujące “informacje”: chcę zwracać na siebie uwagę, szukam afirmacji, nie lubię zasad.

Właściwości koloru limonka w kromoterapii*: przywraca energię, stymuluje ewolucję wewnętrzną, daje uczucie ciepła i spokoju, sprzyja koncentracji, ułatwia naukę, pobudza intelekt.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:  https://www.pinterest.it/pin/1015561784696173046/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *