PSYCHOLOGIA KOLORU LILIOWEGO

KOLOR LILIOWY

Kilka ciekawostek dotyczących koloru liliowego:_____1. Kolor liliowy jest nazywany też jasnofioletowym a charakteryzuje go duża ilość tonacji: najdelikatniejszy odcień jest prawie biały._____2. Kolor ten symbolizuje kontrolę racjonalności nad emocjami, ale także syntezę przeciwieństw psychiki: czyli męskości i kobiecości._____3. Początki tego koloru sięgają czasów starożytnych._____4. W bajkach kolor ten jest często używany przez wróżki.

Kolor liliowy symbolizuje: ambiwalencje, czar, urok, sugestię, symbioze, identyfikację, równowagę, samorealizacje, racjonalność, emocjonalność, rezygnację, wspomnienia, pokutę,nieograniczoną transformację.

Charakterystyka osoby kochającej kolor liliowy: wyjątkowość, tajemniczość, talent, kreatywność, wszechstronność, marzycielstwo, mistycyzm, sukces.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor liliowy: zamknięcie, brak bodźców, nieśmiałość, niezdecydowanie, racjonalność.

W nadmiarze: samotność, melancholia, odizolowanie, ucieczka od realności.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze liliowym wysyłamy następujące “informacje”: doskonałość, wrażliwość, delikatność, stałość, ambicja, siła, bogactwo.

Właściwości koloru liliowego w kromoterapii*: pochłania negatywną energię, chroni przed ciemnymi siłami i przed zazdrością, podnosi samoocenę, sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwi, pomaga w medytacji, wzmacnia zdolności intuicyjne, stymuluje aktywność mózgu, aktywuje percepcję, uspokaja i relaksuje, zmniejsza ból głowy, pomaga odzyskać siły, jest też idealny w bezsenności,

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:  https://www.pinterest.it/pin/434175220338820889/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *