PSYCHOLOGIA KOLORU LAWENDOWEGO

KOLOR LAWENDOWY

Kilka ciekawostek dotyczących koloru lawendowego:_____1.Kolor lawendowy symbolizuje kontrolę części racjonalnej nad emocjonalną i reprezentuje związek ciała z umysłem._____2. Kolor ten pochodzi od rośliny o tej samej nazwie._____3. Kolor lawendowy jest niezwykle kobiecy i związany jest z kultem bogini Wenus._____4. Kolor ten jest także uważany za potężny talizman przynoszący szczęście.

Kolor lawendowy symbolizuje: spokój, towarzyskość, kobiecość, romans, elegancję, luksus, oczyszczenie, dobrobyt, radość, ochronę, witalność, świeżość, szczęście, miłość, wewnętrzny spokój, mądrość, inspirację, pozytywność, nostalgie.

Charakterystyka osoby kochającej kolor lawendowy: intelektualność, kreatywność, hojność.

Osoba która kolor lawendowy: bardzo kocha życie.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor lawendowy: zamknięcie, brak bodźców, odosobnienie, poddanie się losowi.

W nadmiarze: zbyt dużo dystansu do siebie i do ludzi, zbyt wielka introspekcja, melancholia, apatia.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze lawendowym wysyłamy następujące “informacje”: elegancja, luksus, dobry gust, bogactwo, otwartość, ekstrawersja.

Właściwości koloru lawendowego w kromoterapii*: pomaga obudzić duchowość, relaksuje, nastawia pozytywnie, pobudza kreatywność, sprzyja inspiracji, sprzyja medytacji, łagodzi drażliwość, stymuluje intuicję, łagodzi napięcie nerwowe, działa antyseptycznie, koi, pomaga w trawieniu, pomaga w skurczach, idealny w przypadku bezsenności, idealny na stany niepokoju, pobudza koncentrację, pobudza wyobraźnię.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/13229392639935223/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *