PSYCHOLOGIA KOLORU INDYGO

https://www.pinterest.it/pin/222435669081839186/

KOLOR INDYGO

Kilka ciekawostek dotyczących koloru indygo: 1. Kolor indygo nie należy do trzech kolorów podstawowych, ale jest jednym z siedmiu kolorów ze spektrum światła widzialnego._____ 2. Indygo jest bardzo podobny do niebieskiego lecz charakteryzuje go “głębia barwy i wrażeń” oraz znacznie wyższe wibracje._____ 3. Indygo nazywany jest także „kolorem północy”._____ 4. Kolor ten, kojarzy się z boskością, fantazją, światem wróżek i magii._____ 5. Indygo rozszerza horyzonty i stymuluje szósty zmysł.

Kolor indygo symbolizuje: duchowość, przebudzenie wewnętrzne, intuicję, wyobraźnię, kreatywność, „tu i teraz„, świadomość, wewnętrzny spokój, obserwację, wewnętrzny instynkt.

Charakterystyka osoby kochającej kolor indygo: jest doskonałym słuchaczem, jest wewnętrznie zamknięty, jest poufny, jest bez skazy, jest empatyczny, jest bystry, jest uduchowiony, jest wrażliwy, szuka harmonii, chce żyć we własnym świecie, obserwuje rzeczywistość krytycznym okiem, szuka więzi z ludźmi.

Ponaddto osoba kochająca kolor indygo: jest także troszkę zarozumiała.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor indygo: ma duże trudności z odnalezieniem harmonii, ma trudności ze znalezieniem równowagi, może popadać w depresję, może mieć chaotyczne myśli, często gra ofiarę.

Ponaddo osoba odrzucająca kolor indygo: jest bardzo emocjonalna.

W nadmiarze: melancholia, wyobcowanie ze świata zewnętrznego, brak wiary we własne siły,  brak wiary we własne możliwości, brak wiary we własną intuicję, ciągłe poszukiwanie porad, naiwność, sugestywność.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze indygo wysyłamy następujące “informacje”: spokój, cisza, zrozumienie, pokój.

Właściwości koloru indygo w kromoterapii*: oczyszcza krew, pobudza umysł, równoważy zmysły, uspokaja i znieczula: szczególnie drogi nosowe i oddechowe oraz oczy, stymuluje medytację, pomaga w hipochondrii, tonizuje mięśnie, tonizuje skórę, wspomaga detoksykację, działa przeciwzapalnie, działa przeciwbólowo, łagodzi zmartwienia, zwalcza niepokój, ułatwia wyrażanie osądów bez zaangażowania emocjonalnego.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW”: https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:  https://www.pinterest.it/pin/222435669081839186/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *