Co to jest komunikacja niewerbalna?

Komunikacja niewerbalna to zestaw zachowań, które ludzie wykorzystują do wyrażania swoich emocji i myśli bez słów: gesty, mimika twarzy, postawa ciała, odległość, wzajemne położenie ciała, a także ton głosu.

Komunikacja niewerbalna jest bardzo ważna w komunikacji między ludźmi, ponieważ może wyjaśnić lub uzupełnić słowa, których używamy. Może również wzmocnić lub zmienić znaczenie słów przez nas wypowiadanych.

Komunikacja niewerbalna może być wykorzystywana do wyrażania uczuć i intencji. Na przykład gesty ciała, takie jak klaśnięcie, machanie rękami lub pokazanie języka, może być używane do wyrażania zadowolenia lub niezadowolenia.

Komunikacja niewerbalna może być również używana do budowania relacji. Na przykład, takie gesty jak: uścisk dłoni, uśmiech lub uścisk ramion mogą być używane do okazywania szacunku lub wzajemnego wsparcia.

W ten sam sposób, odległość pomiędzy dwoma osobami może określić, jak bliska lub nieformalna jest ich relacja.

Komunikacja niewerbalna jest również ważna w sytuacjach zawodowych, ponieważ może być używana do wyrażania profesjonalizmu i szacunku. Na przykład, w trakcie spotkań biznesowych lub prezentacji, gesty takie jak prosta postawa i słuchanie uważnie mogą wyrazić profesjonalizm i szacunek.

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Zamieszczone zdjęcia, pochodzą ze stron internetowych: www.pinterest.it www.pixabay.it

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *