Legenda o barwnym ptaszku

Czy znasz legendę o Barwnym Ptaszku?

Legenda głosi, że dawno temu, w czasach gdy świat był jeszcze młody, stworzenia nie miały kolorów. Wszystkie były szare i nudne. Jednak pewnego dnia, gdy słońce zaczęło zachodzić, zjawił się mały, barwny ptaszek, który pięknie śpiewał. Ptaszek był tak piękny, że wszystkie stworzenia zaczęły się zastanawiać skąd pochodzi. Wtedy stał się cud…

Ptaszek zaczął spryskiwać całeotoczenie kolorową mgłą, a kiedy mgła dotykała fauny i flory, wszystko zmieniało kolor na taki jaki miał ptaszek. Gdy mgła znikła, zwierzęta ujrzały wspaniały spektakl barw i kolorów.

Od tamtej pory, wszystkie stworzenia mają swoje własne barwy i kolory, a ptaszek uciekł wysoko do nieba, aby zawsze być świadkiem tego cudu.

Legenda o barwnym ptaszku pochodzi z afrykańskiej mitologii a ptaszek miał na imię Chameleon.

Legenda o Chameleonie jest często używana jako przykład na to, jak małe rzeczy mogą przynieść wszystkim wielką radość i piękno.

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Zamieszczone zdjęcia, pochodzą ze stron internetowych: www.pinterest.it www.pixabay.it

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *