PSYCHOLOGIA KOLORU SREBRNEGO

KOLOR SREBRNY

Na początek kilka ciekawostek dotyczących koloru srebrnego:1. Kolor srebrny jest ściśle powiązany z księżycem._____ 2. Alchemicy wierzyli, że srebro ma właściwości lecznicze._____ 3. Srebro jest w ciągłym ruchu i jest połączone ze światem boskim i duchowym._____ 4. Jest to z pewnością jeden z najmniej popularnych kolorów, niemniej jednak kojarzy się z luksusem._____ 5. W baśniach i legendach to właśnie srebrnymi kulami zabijano wilkołaki.

Kolor srebrny symbolizuje: niezależność, mądrość, pokój, równowagę, harmonię, stabilność, wrażliwość, wszechstronność, wytrwałość, prędkość, dynamizm, czystość, bogactwo, powodzenie, perswazje, intuicję, kontemplacje.

Charakterystyka osoby kochającej kolor srebrny: jest bardzo profesjonalna, pewna siebie, niezależna, wrażliwa, uwielbia elegancję.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor srebrny: nie jest otwarta na wymiary duchowe – ezoteryczne, lubi stabilność, jest racjonalna.

W nadmiarze: chciwość, chłód, izolacja,arogancja.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze srebrnym wysyłamy następujące “informacje”: silna osobowość, zmysłowość, determinacja, podziw.

Właściwości koloru srebrnego w kromoterapii*: uspokaja, pomaga w medytacji, pomaga odzyskać jasność myśli, rozwija sferę marzeń.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za bledy przepraszam. Staram sie jak moge 😊. Wyjechalam, gdy bylam “mala” i od 25 nie uzywam jezyka polskiego ale pozostal we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/19562579617273598/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *