PSYCHOLOGIA KOLORU POMARAŃCZOWEGO

KOLOR POMARAŃCZOWY

Na poczatek kilka ciekawostek dotyczących koloru pomarańczowego: 1. W XV wieku w Europie nazywano ten kolor: „żółto-czerwonym”._____ 2. Nazwa „pomarańczowy” została wprowadzona w Europie w XVI wieku, kiedy kupcy portugalscy przywieźli z Azji pierwsze pomarańcze._____ 3. Kolor pomarańczowy pomaga uwolnić umysł od negatywnych emocji._____ 4. Mnisi buddyjscy używają tego koloru, aby oderwać się od “świata namiętności”._____ 5. W kulturze japońskiej i chińskiej kolor ten kojarzy się ze szczęściem i miłością._____ 6. Pomarańczowy jest także symbolem płodności.

Kolor pomarańczowy symbolizuje: płomień, ciepło, kreatywność, dojrzałą miłość, entuzjazm, przygodę, pożądanie, transformację, emocje, bogactwo duszy, wewnętrzną harmonię, powodzenie, zdrowie fizyczne, ekstremalną pewność siebie, zaufanie, zrozumienie, mądrość, ambicję, gościnność, wesołość, świadomość.

Charakterystyka osoby kochającej kolor pomarańczowy: wesołość, towarzyskość, dyskretność, entuzjazm, harmonia.

Ponadto osoba  kochająca ten kolor: jest wolna od uprzedzeń, jest aktywna psychicznie, jest kochająca (lecz nie zawsze potrafi uzewnętrzniać swoje emocje), potrafi robić rzeczy nietypowe dla innych ludzi.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor pomarańczowy: działa pod wpływem impulsu, ma skłonność do pesymizmu, miewa trudności w sferze seksualnej, miewa trudności w sferze sentymentalnej, miewa okresy niepewności, lubi wyolbrzymiać problemy, ma niską samoocenę.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze pomarańczowym wysyłamy następujące “informacje”: ekstrawersja, otwartość, entuzjazm, wolność, brak uprzedzeń.

W nadmiarze: narcyzm, żywiołowość, ostentacja, frywolność, chęć rządzenia innymi.

Właściwości koloru pomarańczowego w kromoterapii*: wywoluje pozytywne uczucia: ukojenie, optymizm, dobry humor, sprawia, że reagujemy instynktownie, poprawia komunikację, stymuluje, przykuwa uwagę, pobudza trawienie, jest idealny dla osób, które mają problemy z porannym wstawaniem, pobudza krążenie krwi, dodaje witalności narządom płciowym- wspomaga płodność, stymuluje tarczycę, stymuluje wydzielanie mleka matki, jest doskonały przy problemach skórnych, nerwowych, nerkowych, żółciowych a także intelektualnych, rozładowuje napięcie, pomaga w skurczach, pomaga odzyskać energię, jest doskonały na płytki oddech: astmatyczny, piersiowy, jest idealny na klaustrofobię, i idealny na reumatyzm.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za bledy przepraszam. Staram sie jak moge 😊. Wyjechalam, gdy bylam “mala” i od 25 nie uzywam jezyka polskiego ale pozostal we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:https://www.pinterest.it/pin/590604938610062078/  )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *