Złodzieje energii.

Czyż kiedykolwiek w życiu, podczas bliskiego kontaktu z daną osobą nie odnieśliście jakiegoś dziwnego wrażenia? Czy nagle, nie doznaliście uczucia wyczerpania, zmęczenia, prawie depresji. Czy nie ogarnął was zły humor ?

Zabrzmi to dziwnie, lecz między nami żyją wampiry, których celem życiowym jest pożeranie naszej energii. Zjawisko to, zachodzi zarówno na płaszczyźnie psychicznej jak i emotywnej.

Jednostki te, potrafią wywierać tak silny nacisk psychologiczny, iż nagle wydaje nam się, że przepełnieni jesteśmy stresem, niepewni siebie i czujemy się prawie „winni”.

Potrafią stosować swoistego rodzaju szantaż emotywny: jestem nieszczęśliw , nikt mnie nie rozumi , jestem taka samotna. Za wszelka cenę, usiłując wymusić na nas pomoc. Są urodzonymi pesymistami, ludźmi ciągle nie zadowolonymi, chcącymi „wyłudzać” ciągle więcej i więcej.

By wywierać coraz mocniejszą presję, niejednokrotnie podnoszą głos i stają się agresywni.

Istnieją dwa rodzaje złodziei energii:

Pierwsi, to generalnie jednostki słabe, otaczające się mocniejszymi charakterami w celu zaspokojenia własnych celów i potrzeb. Ich jedyną drogą, jest realizacja własnych interesów. Ciagle proszą o rady, nieustannie na wszystko się użalając.

Druga grupa, to urodzeni narcyzi, ciągle okazujący swoją siłę. Wywierają psychologiczną presję na osobach wrażliwych i uczynnych. Zajęci są braniem, lecz nigdy nie dają. Nie znają kompromisów. Chcą wszystkiego dla siebie i są przy tym aroganccy , agresywni i autorytarni. „Wampirzy”, należący do tej grupy, są doskonałymi manipulatorami .

Jak uchronić się przed energetycznym wampirem?

Po pierwsze, należy nauczyć się mówić NIE. Okazywać pewność siebie i wewnętrzna siłę, oraz wypracować w sobie swoista barierę psychologiczną.

Wampiry, to złodzieje czasu, fałszywe ofiary. Nigdy nie doceniają tego, co już posiadają. Ciagle narzekają i poszukują czegoś nowego. Nigdy, nie biorą na siebie odpowiedzialności. Za wszelkie błędy, obwiniają innych w szczególności nie tolerując ludzi sukcesu.

Wampirem energetycznym, może być każdy. Od nieznajomego na ulicy, po kolegę z pracy, przyjaciela lub członka rodziny.

By uchronić się od takich negatywnych jednostek, należy jak najszybciej się od nich oddalić.

Wszak nasz zdrowy umysł, jest o stokroć ważniejszy od fałszywej przyjaźni energetycznego wampira.

„Pokonuj złych ludzi swym opanowaniem. Nie daj się im wyprowadzić z równowagi. Jeśli są złośliwi, nie bądź złośliwy w zamian”– Budda Siakjamuni

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z pixabay)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *