❌ Zakazany Kościół ❌ … dirty priests …

Nie ma dnia , by jakiś „kościelny ” skandal , nie zatrząsł opinią publiczną.

Jestem osobą wierzącą, lecz absolutnie nie praktykującą, gdyż w moim przekonaniu, nie mogę pobierać nauk duchowych od kogoś , kto sam tych nauk nie przestrzega.

„Zadajcie śmierć członkom waszego ciała, (…) jeśli chodzi o rozpustę, nieczystość, żądzę seksualną, szkodliwe pragnienie oraz zachłanność, która jest bałwochwalstwem. Z powodu tych rzeczy nadchodzi srogi gniew Boży” (Kolosan 3:5, 6).

Wystarczy rozpatrzyć tylko jedną z ostatnich kontrowersyjnych historii, by mieć pełny obraz tego, co dzieje się za grubymi pilnie strzeżonymi murami.

RATISBONA. Niemcy. Nie zwiastujący niczego złego, dziecięcy chór „Passeri del Duomo” (nazwa włoska) , działający przy tamtejszej Katedrze. Jego dyrektor, to nikt inny , niż brat Papieża Benedetto XVI Georg Ratzinger (pełniący tą funkcję od 1964-1994 roku).

„Katedralne więzienie ” , padło oskarżenie.

547 chłopców bitych, chłostanych , policzkowanych (ciężkie pierścienie to dodatkowy ból ), palce przytrzaskiwane wiekami fortepianów, przemoc fizyczna i seksualna .

Ci mali uczniowie, poddawani torturom przez 49 osób… brak słów 🙈

Podobno instytucja eklezjalna, powinna być odzwierciedleniem Boga. Jeżeli osoby te, zdolne są do takich okrucieństw, to na jakiej podstawie głoszą słowo Boże . Na jakiej podstawie udzielają rozgrzeszeń ; skoro w pierwszej lini, ich ciała pokryte są grzechem. I to nie byle jakim!

Sprawą ta, zajął się adwokat Ulrich Weber. Doliczono się 500 osób poddawanych przemocy fizycznej i 67 także seksualnej.

O całkowitą bierność, oskarżono biskupa Ratsbony z 2010 roku, kardynała Gerhard’a Ludwiga Mullera. Podobno wiedział; lecz nie podjął żadnych środków, by zmienić zaistniałą sytuacje .

Ciężkie oskarżenia, dosięgły też osoby Georga Ratzingera. Szybko tracił kontrolę, miał częste ataki gniewu, rzucał krzesłami, ciężkimi pękami kluczy, wykręcał uszy , policzkował.

Uczniowe chóru w ramach „odszkodowania” , otrzymali po 20 tys euro. Lecz , czy istnieje suma , mogąca wymazać z pamięci takie okropności ? Czy istnieje sposób, by pozbyć się tak okropnego ciernia z duszy ? Osoby, które powinny być boskim obrazem na ziemi, popełniają czyny, których nie popełniłby niejeden skazaniec.

Jak w takim razie, można dażyć szacunkiem i zaufaniem, instytucje kościołem zwaną.

W chórze w którym panowała „kultura ciszy”… w którym chłopców traktowano w okrutny sposób….. o którego istnieniu Bóg najwyraźniej zapomniał…..

… Ile takich chórów działa na terenie całego świata ….

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(*immagine utilizzata proviene da pixabay)

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

Źródła:

Il fatto quotidiano

Il secolo XIX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *