Wakacje na Korfu – Grecja. Kolejny przystanek.

Korfu, jedna z greckich wysp na morzu Jońskim; pełna turystów , słońca i radosnej atmosfery.

Pierwszą atrakcją jest lotnisko, położone na samej wodzie ! Wokół znajdują się hotele , z których roztacza się niesamowity widok na morze. Ja, kochająca samoloty , nie mogłam nie zatrzymać się w hotelu, położonym nad samym pasem lotniska. Nie wyobrażacie sobie tego fantastycznego przedstawienia! Niezapomniane wrażenia podczas każdego lądowania i startu ! Żyć nie umierać !

Poniżej hotelu a na końcu pasa startowego , znajduje się cudowna mała wysepka o nazwie Mysia Wyspa (nazwa wzięła się od formy wysepki , połączonej z lądem, za pomocą drogi w kształcie „ogona”). Na wysepce , znajduje się stary zabytkowy kościółek oraz rodzinny sklepik z pamiątkami .

Z wysepki, organizowane są przepływy na kolejną malutką wyspę z kolejnym malutkim , zabytkowym kościołkiem (oczywiście prawosławnym jak nakazuje religia grecka).

Pozostając przy tym temacie, muszę powiedzieć, że wszystkie świątynie , są niesamowite! Pełne ikon , złota i świec. Panuje w nich niezapomniana atmosfera.

Wieczorami, centrum Korfu zapełnia się przybyłymi ze wszystkich stron świata turystami. Malutkie zabytkowe uliczki , zaczynają tętnić życiem. Sklepiki z pamiątkami , do późna w nocy pozostają otwarte.

W centrum, polecam lokalny grecki jogurt, pyszne tradycyjne drożdżówki i ciastka.

Nie możecie, nie zwiedzić starego zamku-fortecy z wieżą zegarową i latarnią morską (fortecę łączy z Korfu 60 metrowy pomost).

W malutkich i zatłoczonych restauracjach , spróbujcie wspaniałych owoców morza a na straganach, kupcie owoce cytrusowe!

Na Korfu, temperatura zarówno powietrza jak i morza jest zawsze dość wysoka. Latem, upały stają się nie do zniesienia . Najpiękniejsze miesiące to maj i czerwiec , gdyż cała wyspa tonie w zieleni i w cudownie kwitnących kwiatach, których zapach unosi się w powietrzu .

Woda w morzu Jońskim jest iście krystaliczna a piasek złocisty (generalnie , plaże pokryte są drobniutkim białym żwirkiem).

Proponuje rejs w celu obejrzenia grot i błękitnej laguny .

Po wyspie, można doskonale poruszać się komunikacją miejską , taksówkami lub można też wynająć samochód ( ceny są stosunkowo niskie).

Mieszkańcy Korfu tak jak Włosi , są narodem bardzo otwartym i sympatycznym. Natychmiastowo nawiązują znajomości.

Minusy : chyba tylko jeden. Znane na całym świecie nie przywiązywanie większej wagi do super czystości. Pod tym względem , można znaleść dużo mankamentów . Ale cóż począć ; co kraj to obyczaj!

Absolutnie do zwiedzenia!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*immagine utilizzata proviene da Pixabay )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *