Toksyczne związki. Vitrolage – kobiety spalone kwasem.

Od jakiegoś czasu, coraz mocniej nasila się VITROLAGE czyli fenomen użycia kwasu do zniszczenia/spalenia twarzy kobiety.

Tej dramatycznej praktyki kryminalnej w największym stopniu dopuszczają się mężowie, partnerzy lub odrzuceni adoratorzy (ostatnimi czasy, także przypadkowi, niezrównoważeni oprawcy).

Kwas , to bardzo okrutna broń. Jest niewidzialna, cicha, mała – wystarcza niewielka ilość tego płynnego ognia, by na zawsze przemienić życie ofiary w koszmar .

Najczęściej kwas spala skórę, nerwy i kości. Ofiara, może też umrzeć na skutek inhalacji gazu lub z powodu licznych infekcji oraz na skutek odniesionych obrażeń wewnętrznych – bardzo często dochodzi do spalenia organów.

Fenomen ten w ostatnich latach wzrósł o 940% i rozwinął się w różnych częściach Europy .

Do niedawna, był często występującym procesem w takich krajach jak Bangladesz, Indie, Pakistan, Kambodża . Od 1999 roku doszło tam do 3 tysięcy przypadków. Do vitrolage’u dochodzi, po rzekomych aktach adulterii – jest to swoistego rodzaju okrutna kara za zdradę, którą „wymierza” przeważnie małżonek. Niestety po kwas sięgają także kobiety (atak zazdrości ). Vitrolage, stosowany jest tam także jako zbrodnia honoru i uszanowania kast.

W Europie w roku 2014 zanotowano 200 przypadków, natomiast w roku 2016 już 400.

Oblanie kwasem, niesie ze sobą szereg konsekwencji zarówno fizycznych jak i psychicznych. Całkowicie niszczy tożsamość ofiary i stwarza stałe, nieusuwalne szkody .

W Anglii np. doszło do obalania kwasem, pochodzącym ze zwykłego akumulatora samochodowego; do oblania osoby wychylonej przez okno ; oblania dwuletniego dziecka w wózku …. a to tylko niektóre tragiczne przypadki. To takich ataków dochodzi średnio co 20 godzin .

Kilka dni temu, do kolejnego ataku doszło na teneryfach. 26 letnia hiszpanka, została zaatakowana przez swojego byłego partnera – 45 letniego Włocha. Sprawa ta, stała się głośna z powodu ciągłego nękania dziewczyny (stalking przez 8 miesięcy).

Najsławniejsze i najbardziej dramatyczne przypadki to:

– Rimini Italia – Gessica Notaro 28 lat miss Romagna,

– Allahabad Ultar Pradesh – Reshma Quereshi 17 lat (zaatakowana przez grupę mężczyzn, działających z polecenia szwagra),

– Urbino Italia – Lucia Annibali 38 lat (adwokatka, zaatakowana w 2013 roku na klatce schodowej przez Albańczyka, nasłanego przez jej narzeczonego , też adwokata),

– Genova Italia – Domenica Foti 46 lat (2012 rok),

– Anglia – Katie Piper 31 lat (2008 rok) – modelka, pobita, zgwałcona i oblana kwasem przez ex narzeczonego (3 stopień oparzeń i 110 operacji) aktualnie prowadzi własny program telewizyjny,

– Trento Italia – Maria Chiara Tonelli 25 lat (2008 rok) oblana kwasem przez męża Marokańczyka,

– Mekane Kambodża – Lucia Cainelli (2001 rok) oblana przez nieznajomego.

Największym problemem , pomijając niesamowity ból jest trwałe, świadome zeszpecenie wybranej ofiary .

Z powodu „prostoty użycia”, proceder ten rośnie z roku na rok .

W chwili obecnej, szczególnie na terenie Anglii, coraz częściej dochodzi do tego typu napadów i można powiedzieć, że jest to swoistego rodzaju „okrutny trend”. Ofiarą, może być dosłownie każdy . Kobiety, mężczyźni a nawet niewinne dzieci . Sprawca bądź sprawcy, podbiegają do przypadkowej osoby, oblewając ja buteleczka kwasu .

Zastanawiam się jak okrutnymi i pozbawionymi wyrzutów sumienia ludźmi jesteśmy otoczeni. Co trzeba w sobie mieć, by dopuścić się tak haniebnego czynu.

Sądzę, iż jest to jedna z największych zbrodni, jakiej można dopuścić się w obecnych czasach.

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pixabay)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *