Toksyczne osoby. Od zawiści do nienawiści. Jak oczyścić dom z negatywnej energii.

Od lat interesuje  się fizyką kwantową, energią, filozofią  holistyczną . Ciągle staram się zrozumieć jak funkcjonuje ten świat . Jaką rolę przypisano nam , żywym istotom .

Ostatnio zamówiłam przez Amazon, książkę autora Luc Bodin „Pulizia e protezione energetica delle persone e dei luoghi” dotyczącą negatywnej energii , nienawiści , złości , przekleństw i wszystkiego tego co złe i zostało skierowane przeciwko nam .

Niestety, nie wszyscy są do nas pozytywnie nastawieni. Niektórzy, bardzo źle nam życzą, czy to z powodu zazdrości czy też  z powodu własnego niespełnienia. Faktem jest, że każda negatywna uwaga i każda negatywna myśl, zakłóca nasze pole energetyczne . Wszyscy jesteśmy energią, dlatego każdy z nas funkcjonuje na takim właśnie poziomie .

Energia pozytywna, wibruje na poziomie o wiele wyższym niż energia negatywna . Pomimo tego, iż przyłożymy wszelkich starań, by posiadać bardzo wysoka energię (optymizm, pozytywne myśli, wizualizacje, modlitwa, medytacja) codziennie, narażeni jesteśmy na zewnętrzne ataki.

Każda myśl i każdy nastrój, unoszą się w przestrzeń i powodują wielkie zmiany w organizmie . Pozytywne i negatywne myśli, mogą wpłynąć nawet na nasze zdrowie .

Autor opisuje w książce, jak nasza myśl, może wpływać na strukturę wody . Jeśli woda otrzyma myśli przepełnione miłością , jej struktura staje się harmonijna ; jeśli naładujemy ja myślami negatywnymi , struktura jej robi się chaotyczna . Wynika z tego , że prosta myśl jest w stanie przemienić strukturę wody a przecież człowiek, składa się z niej prawie w 80%. Dlatego tak ważnym jest, by unikać ludzi negatywnych , złośliwych i przepełnionych nienawiścią .

Do najbardziej zanieczyszczonych energetycznie miejsc według Luca Bodina należą : piwnice , strychy, hangary , opuszczone domy, domy opieki, szpitale , gabinety medyczne , kościoły , meczety , synagogi , świątynie, stare zamki , cmentarze, rzeźnie a nawet domy w których doszło do przestępstwa , zbrodni , nagłej śmieci czy też  dramatycznego rozwodu  . W miejscach tych, występuje nagromadzenie energii negatywnych, które mogą zakłócać wewnętrzną energię każdego z nas .

Jeśli jesteście przepełnieni negatywnymi myślami , myśli te, zatrzymują się w waszych organizmach blokując takie organy wewnętrzne jak na przykład żołądek , gardło , serce  oraz powodując bloki energetyczne (czakra) . Wasze negatywne myśli, działają też na osoby które was otaczają, oraz automatycznie przyciągają takiego samego rodzaju wibracje .

Autor, podaje kilka wskazówek w celu oczyszczenia pomieszczeń w których żyjemy .

Po pierwsze, proponuje postawić w głównym pomieszczeniu, naczynie wypełnione kilogramem grubej soli . W pozostałych pomieszczeniach mieszkalnych, poleca porozkładać  małe miseczki z gruba solą w każdym z czterech kątów. Sól, należy wymieniać raz w miesiącu  lub wcześniej , po zauważeniu  zmiany w jej kolorze ! Dobrze też nosić przy sobie malutki woreczek z grubą solą .

Wyjaśnia dobroczynne działanie płomienia świecy – najlepiej szarego koloru (ewentualnie białego). Powinna jak najczęściej palić się w każdym domu .

Bardzo dobrym sposobem według Bodina jest używanie kadzidełek . Oddalają one wszelkiego rodzaju złe energie .

Autor pisze, że  od czasu do czasu , należy zamknąć w domu wszystkie okna i drzwi (wyjściowe) oraz otworzyć wszystkie drzwi wewnętrzne oraz szafy , szuflady itp. Potem należy przejść po całym mieszkaniu z kadzidełkiem w ręku i „wypędzić” złą energie.  Jeśli nie posiadacie kadzidełka , możecie zapalić liście  suszonej szałwii.

W domu, nie powinno zabraknąć dzwoneczków (tybetańskich ) lub kryształowych . Ich dźwięk, doskonale oczyszcza pomieszczenia .

Świetnie działa też  muzyka – szczególnie klasyczna lub sakralna .

Niestety, energia negatywna prowadzi do ciągłego zmęczenia , ogólnego wyczerpania , strachu , poczucia winy , zmartwień , wyrzutów sumienia , depresji i żalu .

Bardzo dobrze na nasza energię wpływają spacery bez butów . Nagie  stopy w kontakcie z  naturą , odbudowują wewnętrzną  równowagę . Spacerujcie po trawie , piasku , dotykajcie drzew , wody morskiej .

Dobrze jest też  wykonać wyżej opisane czynności oczyszczające po znieczuleniu ogólnym, szoku , po zażyciu substancji odurzających oraz środków uspokajających , alkoholu , depresji , śpiączce , przeszczepie .

Gromadźmy w sobie jak najwięcej pozytywnej energii . Starajmy się pozytywnie myśleć , nigdy nikomu nic złego nie życząc  ! Próbujmy żyć w harmonii i spokoju. Przyciągajmy do sobie wszystko to, co dobre!

Artykuł ten napisałam w oparciu o książkę Luc Bodin „Pulizia e protezione energetica delle persone e dei luoghi”.

Zapraszam do lektury!

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(*zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:https://www.pinterest.it/pin/746612444489206691/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *