Świat książek i Jeffrey Deaver

Dwa tygodnie temu….(two weeks ago….)
Kolejna wizyta w bibliotece i wzrok wbity

w regały z książkami.  Kurcze, nie wiadomo co wybrać. Wszystkie tytuły wypisane na kartce  są w tym momencie nie dostępne. Nie chcę wrócić do domu z pustymi rękami.  Oglądam co popadnie, ale jakoś nie mogę się zdecydować.  Podchodzi do mnie bibliotekarz,  przyjaciel rodziny i proponuje dwa bardzo grube tomy. Jejku.  Nie lubię takich ciężkich książek.  Ale cóż,  biorę by nie urazić i wychodzę. Minę mam nietegą, ale myślę – za kilka dni wrócę,  udam że przeczytałam i wypożyczę coś fajnego.  Rzucam książki na przednie siedzenie samochodu i odkładam kwestię biblioteki do archiwum.

Wieczór.
Zasiadam przed telewizorem i szukam czegoś fajnego. Zniechęcona bezowocnym zappingiem,  natrafiam na kanał który emituje „Kolekcjonera kości ” (fantastyczny thriller z Denzel’em Washington’em i Angeliną Jolie).  Prawdę mówiąc, oglądałam go już kilka razy, ale niech tam.. Obejrzę kolejny . W pewnym momencie patrzę na EPG i co widzę?  Napis: film oparty na podstawie książki Jeffrey’a Deaver’a.  Kurczę! Myślę –  skądś znam to nazwisko… Ale skąd?  I nagle olśnienie!  Transmitują napisy końcowe a ja już biegnę do garażu i wyciągam z auta, wcześniej odrzucone tomy. Czytam tytuły: „Śpiąca laleczka ” i „Płytkie groby”.

Robię kawę i zabieram się do czytania. Zaczynam od „Śpiącej laleczki”. Noc, okazuje się zbyt krótka by dokończyć lekturę.  Niechętnie zbieram się do pracy, ale w każdej wolnej minucie powracam do książki. Zupełny czad! Pisarz,  ma wyjątkowy talent. Szybkie i zaskakujące zwroty akcji. Niepewność trzymająca w napięciu. Plastyczne opisy i zero nudy! Prawdziwy bestseller! Thriller, w pełnym znaczeniu tego słowa. Ja, amantka kryminałów mogę coś na ten temat powiedzieć.
To wydarzyło się dwa tygodnie temu…..
A mnie całkowicie odbiło.
Czytam już chyba siódmą czy ósma i boję się, że kiedyś się skończą…  (I będzie niewesoło).
Fascynująca para detektywów, piękna Amelia Sachs i sparaliżowany ekspert Lincoln Rhyme towarzyszą mi codziennie.
Obecnie czytam „Modlitwę o sen” i nie potrafię się oderwać!
Deaver ma niesamowity talent. Książki, naprawdę godne polecenia!

Tytuły:  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jeffery_Deaver

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/2885187252959472/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *