Socjopata. Prywatne refleksje.

Od pewnego czasu nie publikowałam nowych artykułów , lecz po ostatnich wydarzeniach, postanowiłam przelać na blog własne przemyślenia . Być może nie mam racji . Być może spoglądam na problem z zupełnie innej perspektywy … nie wiem. W każdym razie, kolejne zabójstwa z rąk socjopatów, wytrąciły mnie z równowagi .

Pisałam na ten temat wiele artykułów , ale oprócz pierwszego (Toksyczne związki. Socjopata.) wszystkie były raczej „opisowo-encyklopedyczne”. Przedstawiały problem i wyjaśniały kwestie „na sucho”, bez moich własnych komentarzy i opinii . Tym razem jest inaczej .

Kilka dni temu, dzień przed świętem kobiet , zginęły dwie kolejne dziewczyny. Zostały zakatowane przez osoby, które powinny je chronić , kochać i szanować . Jedna z nich , 23 lata zmasakrowana przez narzeczonego …. Druga 36 zmasakrowana przez męża .

Jak już wiecie mieszkam w Italii , gdzie fenomen „femminicidio” (zabójstwa kobiet z rąk mężów, narzeczonych, partnerów) cały czas wzrasta. Średnio, przypadków takich jest 109 w ciągu roku , co daje nam tragiczny wynik jednego zabójstwa co trzy dni.

Akty te, są coraz bardziej przerażające i okrutne. Skąd w facetach tyle złości i nienawiści ? Wszystko zbiega się do jednej kwestii: będziesz do końca moja , albo już NIGDY nie będziesz „należeć” do nikogo .

Piszę o tym , gdyż najbardziej zaskakuje mnie jeden , ciągle powtarzający się schemat – rozmawiając z rodzinami i przyjaciółmi wychodzi na jaw, iż mężczyźni ci, od samego początku przejawiali oznaki przemocy werbalnej jak i fizycznej na które kobiety nie reagowały .

Po  każdym zabójstwie, czy okaleczeniu (jak np. oblanie kwasem) słyszymy o podwójnej osobowości tych osobników. Masakrowane kobiety , nie odchodzą, gdyż po pierwsze są dokumentnie zmanipulowane a po drugie, cały czas wierzą, iż partner zmieni się na lepsze . Po każdym epizodzie przemocy , słuchając przeprosin i błagań o przebaczenie , dziewczyny jakby zapominały o tym co złe , wysuwając na pierwszy plan rzekomą miłość i łzy skruchy.

Pisząc ten artykuł , chciałam skierować apel do wszystkich kobiet, przebywających w toksycznych związkach i żyjących u boku zaburzonego partnera : postarajcie się odejść  ! Starajcie się odejść ze wszystkich sił, jeśli nie chcecie, by wasze imię kiedyś pojawiło się na pierwszych stronach gazet .

Nie słuchajcie pustych słów , zaufajcie podświadomości i dopuście do słowa zdrowy rozsądek . Ci ludzie NIGDY , przenigdy się nie zmienią !

Osoba zaburzona , traktująca kobietę jak przedmiot a związek jako sumę manipulacji i przemocy werbalnej (i nie tylko) nie może być obiektem waszej uwagi . Prawdziwa miłość, to zupełnie coś innego : oparta jest na zaufaniu , szacunku , oddaniu i opiece. Codziennie , kobiety rujnują swoje życie , oddając je w ręce socjopatów. Błędnie mylą agresje i zaborczość z miłością .

Dziewczyny, już po pierwszym epizodzie , bardzo was proszę zablokujcie wszelkie  możliwe formy kontaktu i nie słuchajcie tłumaczeń! Taka droga, nie prowadzi donikąd. Wystarczy wejść do sieci i przeczytać dziesiątki,  czy nawet setki przypadków w których dziewczyny przypłaciły takie związki zdrowiem i życiem .

Wasze życie, powinno być piękne a mężczyzna powinien je dopełniać. Nie dajcie sobą pomiatać!  Nie dajcie siebie kontrolować! Nie dajcie po sobie krzyczeć! Nauczcie się rozpoznawać manipulacje i strzeżcie się jej jak ognia!

Uważajcie na siebie i doceniajcie własne życie. Nie słuchajcie pustych słów , nigdy nie spełnionych postanowień  , nie dotrzymanych obietnic. Gdy ktoś was naprawdę kocha , nie będzie izolował was od przyjaciół i rodziny . Nie będzie robił uwag na temat waszego zachowania i ubrania . To wszystko jest chore i od samego początku , zwracajcie na to uwagę!

Nie poświęcajcie własnych dzieci dla zaburzonego związku. One, nie są niczemu winne i maja prawo do szczęścia. Nie mogą cierpieć z powodu waszych błędnych wyborów. Kiedyś też byłyśmy dziećmi i zawsze powtarzałyśmy : gdy będę  dorosła , ja tego nie zrobię, nie popełnię tego samego błędu.  Niestety, potem o tym zapominamy .

Nie obawiajcie się rzekomych konsekwencji . Proście o pomoc a zobaczycie jak wszystkie cegiełki, zaczną powracać na swoje miejsce.

Życie jest tylko wasze i nie pozwólcie go sobie marnować . Jeśli zrozumiecie , że wasz partner jest toksyczny i może okazać się niebezpieczny, nie próbujcie go zmieniać ! Po prostu jak najszybciej odejdźcie !

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/459296862011256292/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *