Siła pozytywnego myślenia.

Czym jest siła pozytywnego myślenia?

Każdy z nas miewa okresy zwątpienia , życiowych trudności , depresji, problemów zdrowotnych lub finansowych.

Czy nie zastanawia cię, dlaczego niektórym żyje się wspaniale i  bez większych starań potrafią osiągać niesamowite sukcesy?

Jeśli uważasz, że to kwestia szczęścia , to niestety głęboko się mylisz.  Tylko ty jesteś odpowiedzialny za wszystko to, co przytrafia się w twoim życiu! Nawet jeżeli wydaje ci się to absurdalne, sam naszkicowałeś sobie schemat twojego losu . Wszystko to co robisz, posiadasz, zostało wcześniej zaprogramowane w twoim umyśle.

Twoje myśli –  tworzą twoja rzeczywistość!!!!!

Każda rzecz na tym świecie została najpierw „skonstruowana” w czyimś umyśle. Od telefonu którego używasz, po samochód którym jeździsz, po twoje mieszkanie…..  Każda najmniejsza nawet drobinka.

Fizyka kwantowa głosi, że to co steruje naszym życiem, to właśnie nasze przekonania, nasze myśli.  Rządzi nami nasza podświadomość!

Jedyne o co musisz zadbać, to zmiana twojego sposobu myślenia.  Niestety nie wystarczy pomyśleć o czymś w pozytywny sposób, by kwestia ta, natychmiast „zrealizowała” się w „realnym świecie”. Po pierwsze, musisz być o tym absolutnie przekonany. Musisz dogłębnie w to wierzyć i nie poddawać się zwątpieniu. Jeżeli masz zły nastrój , nie pomoże pozytywne nastawienie . Należy najpierw oczyścić  umysł i pozbyć się pesymizmu (nawet jeśli zadanie to, wydaje się bardzo trudne). Najlepszym sposobem jest medytacja, spowalnia rytm fal mózgowych i pozwala ciału i umysłowi totalnie się zrelaksować.

Pamiętajcie, że mózg w danym momencie, może „przyjąć” tylko jedną informację. Wystarczy wiec pomyśleć o czymś dla was przyjemnym i „negatywna fala” natychmiast znika.

Wszyscy jesteśmy energią a na takim poziomie nie istnieje przeszłość ani przyszłość, istnieje tylko teraźniejszość. Tak wiec należy formułować myśli w trybie obecnym:  „jestem szczęśliwa”, „jestem zadowolona z pracy”, „mam cudownego męża/żonę”. Należy utrzymywać się w stanie pewności siebie i przekonania:  „wszystko jest super” , „wszystko mi się udaje”, „ze wszystkim sobie radzę”.

Rozpoczynajcie każdy dzień, wypełnieniem umysłu pozytywnymi myślami. Jeżeli przychodzi wam to z trudnością , możecie posłuchać ulubionej muzyki, lub przeczytać rozdział motywującej książki np.

„Wykorzystaj swój potencjał… pokonaj lęk i obawy”

Autor: Joseph Murphy

„A zatem pamiętaj: twoja podświadomość nie sprawdza, czy twoje myśli są dobre, czy złe, słuszne czy niesłuszne – ona jedynie reaguje odpowiednio do tych myśli i wyobrażeń.

Jeśli pomyślisz o dobru, powstanie z tego dobro, natomiast złe myśli sprowadzają zło. Na tym – i na niczym innym – polega funkcjonowanie twojego umysłu.

Kiedy już nauczysz się kierować uczucia i myśli na właściwe tory, spokój ducha i fizyczne zdrowie na pewno przyjdą same.

Prawo twojego umysłu brzmi następująco: Twoje świadome myśli i wyobrażenia wywołują analogiczną reakcję podświadomości.

Twoja podświadomość pomnaża wszystko, co jej powierzysz.

W drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód, prócz tych, które sam wzniesiesz w myślach i w wyobraźni.

Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!”

Joseph Murphy

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/296815431703325485/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *