Scenariusz socjopaty .

Dzisiejszy artykuł, to właściwie moja prywatna  refleksja; mój osobisty żal i smutek.

Tak bardzo chciałabym pomóc wszystkim kobietom , które do mnie codziennie piszą , lecz niestety nie jestem w stanie …. Ta gorzka kwestia , ta bezsilność, niesamowicie mnie gryzą.

Czasami w moich odpowiedziach, nie potrafię znaleść i dobrać odpowiednich słów  .

Chciałabym podejść do niejednej z tych dziewczyn  i wykrzyczeć : obudź się z tego tragicznego snu !!! Nie trać czasu na tłumaczenie jego zaburzonych  zachowań . Nie wmawiaj sobie , że jest coś z tobą nie tak ! Zrozum , iż jesteś ofiarą patologicznego kłamcy ! Patologicznego manipulatora ! Nie zadawaj sobie pytań : „dlaczego mnie zostawił , co ja takiego zrobiłam” ? Dziękuj niebu , że odszedł … Dziękuj niebu , że zdołałaś się uwolnić – wiele dziewczyn , nie miało takiego szczęścia . Tragiczna historia tych  kobiet , to tylko kolejna smutna tabliczka, wyryta na marmurowym nagrobku . To nie ty , byłaś tą „nienormalną paranoiczką” , tak ci tylko wmówiono ! Na prostej drodze twojego życia, stanęła nieodpowiednia osoba , która tą drogę całkowicie zmodyfikowała i pokręciła. Stała się ona pełna ostrych zakrętów , dziur i wybojów . Niesamowicie ciemna , bez latarni, oraz z wielkim czarnym tunelem pośrodku na końcu którego , nie widać żadnego promyka.

Ten , który wydawał się królewiczem z bajki , osobą bez skazy i bez żadnych defektów . Ten , który zapewniał że kocha i troszczył się o każdy detal . Ten , który chciał uchylić nieba i przynieść błyszczącą gwiazdkę . Ten, który zapewniał : jesteś moja miłością, moją jedyną , aż do śmierci . Ten, który głaskał , który czule przytulał, który potrafił rozpalić niesamowity ogień w zaciszu sypialni . Ten , który …..

Ten , który okazał się największym na świecie draniem ; bez uczuć , litości i wyrzutów sumienia! Ten , który używał ostrych słów i rozkazów ! Ten , który wrzeszczał i zwalał winę na ciebie . Ten , który miał inne na boku a ciebie, bez przerwy oskarżał o zdradę  . Ten, który śledził , kontrolował . Ten , który szantażował i straszył.

Ten, dla którego oddałabyś życie , to życie powoli i z każdym dniem, odbierał tobie !

Odebrał ci uśmiech, wartość samej siebie . Odebrał ci pewność i zaufanie do ludzi . Odebrał ci kolory i przemalował świat na szaro. Odebrał ci wiarę , odebrał nadzieję. Odebrał przyjaciół i radość.

Wraz z nim , coś od ciebie odeszło … Tak , jakby z nadmuchanego balonika , powoli odeszło powietrze . Tak, jakby nastała ciągła jesień . Tak,  jakby ciągle padał deszcz i wiał przeraźliwy wiatr .

To tak , jakby ktoś zamknął cię w opuszczonej latarni morskiej na skalnym urwistym wybrzeżu . W dole,  tylko wzburzone morze a na niebie , masa czarnych skłębionych chmur i wielka , przeogromna pustka ….

Przyklejona do szyby , przywołujesz wspomnienia – lecz nieświadomie , popełniasz karygodny błąd ! Przywołujesz , wszystko to , co dobre , wszystko to , co kolorowe … Zatrzymaj umysł i w tym momencie przewiń taśmę! Musisz dostrzec szarość! Musisz dostrzec zło ! Musisz dostrzec , co stało się z twoim wnętrzem . Spójrz w szybę ! Możesz zobaczyć  swoje odbicie – co się stało z piękną i radosną niegdyś dziewczyną? Musisz po nią pójść ! Musisz ją odzyskać!

Wyjdź  z tej przeklętej latarni i zacznij biec do przodu ! Biegnij i nie oglądaj się za siebie ! Przyrzeknij sobie , że już nigdy do tego nie wrócisz . Biegnij do kolorów , do słońca i do cudownej tęczy na końcu której , czeka już twoje nowe życie . Tam z masą kolorowych baloników,  siedzi cała twoja rodzina i  wszyscy twoi przyjaciele!!!!  Czekają , by znów cię uścisnąć i by znów, obdarować cię wielką miłością .

Teraz , jesteś już wolna !

NIGDY WIĘCEJ  nie daj już sobą manipulować !

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/44613852548546232/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *