Ryanair. Nowe przepisy dotyczące bagażu + reklamacja!

Jak już wszystkim wiadomo, od stycznia 2018 roku , radykalnie zmieniły się przepisy dotyczące bagażu podręcznego .

Regulamin Ryanair głosi iż:

„Jeśli pasażer nie ma wykupionego Pierwszeństwa wejścia i 2 sztuk bagażu podręcznego, nie może wnieść na pokład torby na kółkach. Konieczne jest pozostawienie torby przy bramce w celu bezpłatnego umieszczenia w luku bagażowym.

Maksymalne wymiary małego bagażu: 35 x 20 x 20 cm. Bagaż powinien z łatwością zmieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu.

Maksymalne wymiary dużego, 10kg bagażu: 55 x40 x 20cm. Bagaż musi mieścić się w boksie kontrolnym przy bramce”.

Przed wczoraj wracałam z Malty do Pescary i zaraz na lotnisku, zainteresowała mnie długa kolejka pasażerów z dwoma bagażami . Początkowo sądziłam , iż kierowała się ona do wyjścia priority , lecz po chwili uświadomiłam sobie, że była to strona other. Zauważyłam , iż prawie każdy z podróżujących , oprócz trolley’a, miał ze sobą drugą torbę lub plecak. Zgodnie z regulaminem , drugi bagaż podręczny nie powinien przekraczać rozmiarów 35x20x20. Jakież było moje zdziwienie, gdy zauważyłam kompletny brak kontroli ze strony personelu lotniska.
Nie potrafię zrozumieć , dlaczego osoby, ponoszące dodatkowe koszty w celu wykupienia priorytetu , pozostają bez większych uprzywilejowań.
Osoby z biletem other, spokojnie weszły na pokład samolotu z bagażami o na prawdę dużych rozmiarach (dla poparcia mojej tezy , zrobiłam kilka zdjęć ). Pytając stewarda o zaistniałą sytuację, usłyszałam odpowiedź: „bardzo często, reguły dotyczące bagażu podręcznego, nie są w ogóle przestrzegane”.
Już na pokładzie samolotu, próbowałam skontaktować się z biurem reklamacji Ryanair , lecz niestety, nie było to możliwe. Po przylocie do Pescary, wysłałam wiadomość z zapytaniem o wyjaśnienie , na która do tej pory, nie otrzymałam odpowiedzi. (Messenger)
Moje pytanie jest następujące: skoro opcja priority, ma być płatnym udogodnieniem , dlaczego osoby nie wykupujące jej, mają takie duże prawa.
Regulamin dotyczący bagażu podręcznego, miał na celu m.in zlikwidować przepełnienie w schowkach bagażowych (podczas mojego lotu, były one kompletnie załadowane torbami i plecakami pasażerów z biletem other)! Niewiele brakowało,by piętnaście osób podróżujących z biletem priority ,pozostało bez wolnego miejsca na podręczne walizki.
Podsumowanie tego artykułu jest następujące: płacimy , myśląc iż dodatkowa kwota, automatycznie zamieni się w przywilej. Niestety myśl ta, pozostaje bez pokrycia .
Nie wiem, czy cała ta sytuacja wynika z braku dostatecznej kontroli na niektórych lotniskach , niedopatrzeniem ze strony cabin crew i dyrekcji Ryanair…
To jednak bardzo przykre, że tak znane linie lotnicze , potykają się o tak niski próg .

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(*immagine utilizzata proviene da Pixabay)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *