Rozbite lusterko – 7 lat nieszczęścia.

W naszej europejskiej kulturze, istnieje przesąd rozbitego lusterka i związane z nim 7 lat nieszczęścia.

Osobiście , nie wierzę w żadnego typu przesądy, lecz postanowiłam ten temat zgłębić .

Już od zarania dziejów , lustro było traktowane jak przedmiot magiczny. Uważano, iż podczas przeglądania się w lustrze , dusza człowieka zostaje w nim uwięziona.

W antycznym Rzymie , rozbicie lustra zwiastowało 7 lat nieszczęścia (stąd właśnie wywodzi się przesąd) lecz związane one było ze stratą natury ekonomicznej. Lustra , kosztowały fortunę, gdyż pokrywane były warstwą złota , srebra i czystej miedzi. By odkupić rozbite lustro , przeciętny Rzymianin musiał oszczędzać właśnie siedem lat.

Liczba 7 , jest też numerem magicznym. Oznacza ona 7 planet, 7 dni tygodnia, 7 sakramentów, 7 aniołów , 7 grzechów głównych.

7, to także połączenie numeru 3 oznaczającego ducha i męskość oraz numeru 4, czyli materii i kobiecości.

Dla osób przesądnych , istnieje 5 szybkich metod , pozbycia się „uroku”.

1. Wszystkie fragmenty rozbitego lustra, należy włożyć do miski, wraz z jakimś przezroczystym kamieniem szlachetnym np. kryształem , diamentem , akwamaryną. Po 7 dniach „moczenia” , wodę z kawałkami lustra, należy wylać jak najdalej od domu (oczywiście, po ówczesnym wyciągnięciu kamienia szlachetnego)

2. Wszystkie fragmenty rozbitego lustra, należy zebrać i jak najszybciej wyrzucić do „płynącej wody” np. do rzeki , potoku , jeziora.

  • 3. Każdy fragment rozbitego lustra, należy włożyć do szczelnie zakręconego słoja i postawić w najbardziej nasłonecznionym miejscu w domu np. na parapecie. Odbicie słoneczne, odwróci negatywną energię.
  • 4. Należy zostawić rozbite fragmenty w nienaruszonym stanie przez 7 dni. Następnie zebrać wszystko i wyrzucić jak najdalej od domu.
  • 5. Do wanny, należy wrzucić 7 garści grubej soli i dokładnie umyć całe ciało od głowy do stóp , prosząc przy tym wodę o oddalenie negatywnych sił .
  • Jak więc widzicie , każdy przesąd ma swoje logiczne wyjaśnienie . Żyjcie w spokoju i nie zaśmiecajcie sobie głowy podobnymi wierzeniami.
  • Kiedyś , będąc w Afryce usłyszałam, iż w niektórych jej regionach , rozbicie lusterka stanowi powód do radości , gdyż przynosi ono niesamowite szczęście!
  • Sami więc widzicie : co kraj to obyczaj !
  • Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/
  • Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).
  • (*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:  https://www.pinterest.it/pin/30540103716584961/  )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *