Relacja z kobietą o osobowości borderline.

W tej rubryce, generalnie rzecz biorąc piszę artykuły dla kobiet, lecz tym razem, postanowiłam opisać patologiczne zachowania żeńskiej części populacji.

Związek z kobietą o osobowości borderline. Od magicznego snu do chorej relacji.

„Kobieta borderline”, to generalnie bardzo silna osobowość. Zadbana, piękna, intelektualnie wywindowana. Przeważnie o wysokim IQ. Samowystarczalna, ambitna i prawie nieosiągalna.

Ciagle „poluje”, by móc złapać w swoje perfidne sidła, kolejne niczego nie świadome ofiary.

Jej psychologiczna dysfunkcja, wiąże się z nieudanym dzieciństwem . Generalnie rzecz biorąc, możemy tu mówić o stosunkach ojciec – córka (zimny , nieobecny, pozbawiony uczuć ) i matka – córka ( przeważnie matka o słabej i poddanej osobowości ).

Taki konflikt afektywny, szczególnie w pierwszych czterech latach życia, na stałe pozostaje w umyśle i osobowości kobiety borderline .

Przez całe życie, poszukuje ona osobników Beta, by egoistycznie żywić się ich energią. Charakteryzuje ją swoisty schemat zachowań.

Na początku zawsze idealna, wyrozumiała, opiekuńcza i tolerancyjna. Doskonale potrafi odczytywać myśli kolejnej ofiary, podając tym samym na tacy, takie właśnie oczekiwane zachowanie. Ofiara, nabiera przekonania o doskonałości nowo poznanej połówki, idealizując ją przy tym do maksimum. Gdy prawdziwe oblicze kobiety BL wychodzi na jaw, zwykle jest już za późno. Mężczyzna, zdarzył już powierzyć jej swoje uczucia i oczekiwania.

W takim właśnie momencie, kobieta BL rozpoczyna drugi akt swojego planu.

Z ideału, przemienia się w uczuciowego wampira. Zaburzenie, przejawia się częstymi zmianami nastroju w stosunku do partnera – nierzadko przechodzącymi od agresji w stan płaczu i histerii oraz manipulacji. Świadomie szuka zwady, by w ten sposób dać upust swoim zgłuszonym emocjom . Z uczuciowej i opiekuńczej osoby, szybko przemienia się w zimną i pozbawioną duszy kobietę.

Mężczyzna, zaczyna żyć jak na swoistej huśtawce nastrojów, nie potrafiąc zrozumieć „gdzie tkwi jego błąd”.

Kobietę BL charakteryzuje niska (świetnie ukryta!) samoocena, niskie poczucie wartości, zaburzenia żywienia, lęk przed opuszczeniem i porzuceniem.

Jest ona doskonałym psychologiem! Facet, czuje prawdziwą potrzebę, by powierzyć jej najskrytsze tajemnice. Czuje się przy niej specjalny, wybrany, wyidealizowany .

Kobieta psycho, świetnie stosuje metodę mirroringu – opanowała ją do perfekcji! Poznając nową ofiarę, sprytnie wchodzi w jej świat, udając zainteresowanie, odzwierciedlenie interesów, ambicji i pragnień .

Za każdym razem, opowiada o swojej seksualnej niewinności (tylko jeden , dwóch czy trzech facetów ). Lecz jest to kolejną pułapką! BL, nigdy nie pozostaje sama! Przeważnie trzyma na wodzy kilku facetów w tym samym okresie czasu. Każdemu szepcząc czułe słówka i ponętne frazy. Właściwie nie posiada przyjaciółek, gdyż świat ten, zupełnie jej nie interesuje. Otacza się tylko mężczyznami.

Uwielbia kontakt fizyczny, często więc chwyta za rękę i pragnie się przytulać.

Nie ma dla niej innych odcieni od białego i czarnego!

Generalnie, wybiera swoje „ofiary” z wyższych klas społecznych a najbardziej kocha mężczyzn żonatych lub zajętych. Jej chore relacje z ojcem, przerzuca właśnie na taką osobę. Jej ego, żywi się uwodzeniem i porzucaniem żonatego.

Pamiętajcie panowie, że nierzadko odrzucenie kobiety BL, wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Od agresji, aż po stalking!

Fundamentalnie rzecz biorąc, żadna dewiacja nie jest zachowaniem świadomym, lecz chorobą głęboko tkwiącą w podświadomości; generalnie wynikającą z nieudanego dzieciństwa (w tym przypadku z relacji ojciec – córka ).

Jedyną ochroną, jest mocna sentymentalna tarcza i bardzo szybka ocena sytuacji .

Pamiętajcie, że sami nie zmienicie takiej osoby. Bez pomocy psychologa i oczywiście bez dobrej woli i świadomości kobiety psycho, żadna walka, nie może zakończyć się zwycięstwem .

„Zaledwie cienka linia odgradza przyjemność od bólu i nie trzeba być szalonym, by to przyznać.”

Judith FathallahChuda

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pixabay )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *