Relacja z kobietą o osobowości borderline

W tej rubryce, generalnie rzecz biorąc piszę artykuły dla kobiet , lecz tym razem, postanowiłam opisać patologiczne zachowania żeńskiej części populacji .

Związek z kobietą o osobowości borderline. Od magicznego snu do chorej relacji .

„Kobieta borderline”, to generalnie bardzo silna osobowość . Zadbana , piękna , intelektualnie wywindowana. Przeważnie o wysokim IQ. Samowystarczalna , ambitna i prawie nieosiągalna.

Ciagle „poluje” , by móc złapać w swoje perfidne sidła, kolejne niczego nie świadome ofiary.

Jej psychologiczna dysfunkcja , wiąże się z nieudanym dzieciństwem . Generalnie rzecz biorąc , możemy tu mówić o stosunkach ojciec – córka (zimny , nieobecny , pozbawiony uczuć ) i matka – córka ( przeważnie matka o słabej i poddanej osobowości ).

Taki konflikt afektywny , szczególnie w pierwszych czterech latach życia , na stałe pozostaje w umyśle i osobowości kobiety borderline .

Przez całe życie , poszukuje ona osobników Beta, by egoistycznie żywić się ich energią. Charakteryzuje ją swoisty schemat zachowań.

Na początku zawsze idealna , wyrozumiała , opiekuńcza i tolerancyjna. Doskonale potrafi odczytywać myśli kolejnej ofiary , podając tym samym na tacy, takie właśnie oczekiwane zachowanie . Ofiara, nabiera przekonania o doskonałości nowo poznanej połówki, idealizując ją przy tym do maksimum. Gdy prawdziwe oblicze kobiety BL wychodzi na jaw, zwykle jest już za późno . Mężczyzna, zdarzył już powierzyć jej swoje uczucia i oczekiwania .

W takim właśnie momencie , kobieta BL rozpoczyna drugi akt swojego planu.

Z ideału , przemienia się w uczuciowego wampira. Zaburzenie, przejawia się częstymi zmianami nastroju w stosunku do partnera – nierzadko przechodzącymi od agresji w stan płaczu i histerii oraz manipulacji. Świadomie szuka zwady , by w ten sposób dać upust swoim zgłuszonym emocjom . Z uczuciowej i opiekuńczej osoby, szybko przemienia się w zimną i pozbawioną duszy kobietę.

Mężczyzna , zaczyna żyć jak na swoistej huśtawce nastrojów, nie potrafiąc zrozumieć „gdzie tkwi jego błąd”.

Kobietę BL charakteryzuje niska (świetnie ukryta!) samoocena, niskie poczucie wartości, zaburzenia żywienia , lęk przed opuszczeniem i porzuceniem .

Jest ona doskonałym psychologiem ! Facet, czuje prawdziwą potrzebę , by powierzyć jej najskrytsze tajemnice . Czuje się przy niej specjalny, wybrany, wyidealizowany .

Kobieta psycho, świetnie stosuje metodę mirroringu – opanowała ją do perfekcji! Poznając nową ofiarę, sprytnie wchodzi w jej świat , udając zainteresowanie , odzwierciedlenie interesów , ambicji i pragnień .

Za każdym razem , opowiada o swojej seksualnej niewinności (tylko jeden , dwóch czy trzech facetów ). Lecz jest to kolejną pułapką! BL, nigdy nie pozostaje sama! Przeważnie trzyma na wodzy kilku facetów w tym samym okresie czasu . Każdemu szepcząc czułe słówka i ponętne frazy . Właściwie nie posiada przyjaciółek , gdyż świat ten, zupełnie jej nie interesuje. Otacza się tylko mężczyznami .

Uwielbia kontakt fizyczny , często więc chwyta za rękę i pragnie się przytulać .

Nie ma dla niej innych odcieni od białego i czarnego !

Generalnie, wybiera swoje „ofiary” z wyższych klas społecznych a najbardziej kocha mężczyzn żonatych lub zajętych . Jej chore relacje z ojcem, przerzuca właśnie na taką osobę. Jej ego , żywi się uwodzeniem i porzucaniem żonatego .

Pamiętajcie panowie, że nierzadko odrzucenie kobiety BL, wiąże się z przykrymi konsekwencjami . Od agresji, aż po stalking!

Fundamentalnie rzecz biorąc , żadna dewiacja nie jest zachowaniem świadomym , lecz chorobą głęboko tkwiącą w podświadomości; generalnie wynikającą z nieudanego dzieciństwa (w tym przypadku z relacji ojciec – córka ).

Jedyną ochroną, jest mocna sentymentalna tarcza i bardzo szybka ocena sytuacji .

Pamiętajcie , że sami nie zmienicie takiej osoby . Bez pomocy psychologa i oczywiście bez dobrej woli i świadomości kobiety psycho , żadna walka, nie może zakończyć się zwycięstwem .

„Zaledwie cienka linia odgradza przyjemność od bólu i nie trzeba być szalonym, by to przyznać.”

Judith FathallahChuda

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*immagine utilizzata proviene da Pixabay )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *