PSYCHOLOGIA KOLORU TURKUSOWEGO

KOLOR TURKUSOWY

Kilka ciekawostek dotyczących koloru turkusowego: 1. Turkus dla rdzennych Amerykanów i starożytnych Egipcjan symbolizował niebo i powietrze._____2. Ten kolor był uważany za święty a starożytni wierzyli, że szaty w tej tonacji mogą chronić przed ciemnymi siłami._____3. Turkus był symbolem ducha, ale także podświadomości._____4. W dzisiejszych czasach kolor ten symbolizuje uczucia i wiąże się z pojęciem „wewnętrznego mistrza”._____5. Kolor turkusowy jest często określany jako „atlantycki”, ponieważ reprezentuje kolor otchłani.

Kolor turkusowy symbolizuje: umiejętności, spokój, komunikację, świadomość, kreatywność, równowagę wewnętrzną, figlarność,       wolność, bezpieczeństwo.

Charakterystyka osoby kochającej kolor turkusowy: optymizm, empatia, tolerancja, hojność, młodość wewnętrzna, czułość, radość, wesołość, miłość do ludzi.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor turkusowy: zamknięcie, ostrożność, nieśmiałość, niepewność, pesymizm, nietolerancja.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze turkusowym wysyłamy następujące “informacje”:  dobra komunikacja, bezpieczeństwo.

W nadmiarze:  niedojrzałość, infantylność, lekkość, frywolność.

    

Właściwości koloru turkusowego w kromoterapii*: pomaga w nawiązywaniu relacji, pomaga wyrażać uczucia, ma właściwości uspokajające, relaksuje, uspokaja, stymuluje tolerancję, oczyszcza, wzmacnia system odpornościowy, łagodzi napięcia, ma działanie oczyszczające, dobrze działa w stanach pogorączkowych, jest idealny w nadpobudliwości umysłowej, jest wskazany do łagodzenia oparzeń, stymuluje regenerację komórek naskórka, ma działanie odświeżające, pomaga w stanach wyczerpania intelektualnego, jest bardzo pomocny w przypadku zmęczenia związanego z wysokim poziomem toksyn w organizmie, chroni przed negatywną energią, dodaje odwagi, pomaga przełamać strach przed wystąpieniami publicznymi, stwarza harmonię, ma właściwości przeciwzapalne, zwiększa poziom energii.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/196047390018057448/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *