PSYCHOLOGIA KOLORU RÓŻOWEGO

KOLOR RÓŻOWY

Kilka ciekawostek dotyczących koloru różowego: 1. Kolor różowy wywodzi się ze zmieszania koloru czerwonego z białym._____ 2. Kolor ten, był od zawsze związany z męską stroną świata i symbolizował siłę i odwagę._____ 3. Dodatek bieli,_____ potrzebny do uzyskania tego koloru reprezentował czystość duszy. 4. “Przeniesienie” różu do świata kobiet miało miejsce dopiero w latach pięćdziesiątych._____ 5. Kolor różowy  pomaga w rozwiazywaniu problemów sentymentalnych związanych ze wspomnieniami z dzieciństwa._____ 6. Zachęca do spontaniczności uczuć i ułatwia duchową i fizyczną integralność.

Kolor różowy symbolizuje: młodość, sympatię, przyjaźń, bezwarunkową miłość, spokój, współpracę, kurtuazję, słodycz, kobiecość, hojność, życzliwość, młodość, naiwność, ochronę, cud, wykwintność, poufność, romantyczność, wrażliwość, czułość erotyczną, nieśmiałość.

Charakterystyka osoby kochającej kolor różowy: chęć zrozumienia świata i ludzi, delikatność, romantyczność, zmysłowość, wrażliwość, optymizm, młodość wewnętrzna, metodyczność, organizacja.

Ponaddto osoba kochająca ten kolor: wszędzie widzi dobro, chce odzyskać czystość duszy, chce na nowo połączyć się z dzieciństwem, chce podkreślić swoją kobiecość.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor różowy: nie lubi okazywać swoich uczuć, boi się zranienia, nie chce ujawniać swoich myśli, często pozostaje na uboczu, nie potrafi okazywać czułości.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze różowym wysyłamy następujące “informacje”: dobry gust, słodycz, piękno, finezja, otwarcie na świat, towarzyskość, czułość.

W nadmiarze: nieodpowiedni sposób kochania: zbyt duże poświęcanie się dla partnera, infantylność, niepewność, brak szacunku.

Właściwości koloru różowego w kromoterapii*: silnie relaksuje, wyzwala od negatywnych myśli, wzmacnia zdolność wybaczania, wzmacnia kobiecą intuicję, działa na układ nerwowy, poprawia wzrok.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków.Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od dawna nie używam języka polskiego, ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:  https://www.pinterest.it/pin/492649949852380/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *