PSYCHOLOGIA KOLORU PURPUROWEGO

KOLOR PURPUROWY

Kilka ciekawostek dotyczących koloru purpurowego:_____1. Purpurowy pochodzi z połączenia koloru niebieskiego z różowym i jest kolorem “niejednoznacznym”, gdyż posiada wiele tonacji._____2. Kolor ten jest związany zarówno ze sferą męską jak i żeńską i kojarzy się z władzą._____3. W starożytności purpura była bardzo cenna, ponieważ jej produkcja wymagała bardzo długich i kosztownych procedur._____4. W starożytnym Rzymie szaty senatorów i cesarzy miały odcień purpurowy._____5. W późniejszych epokach purpura stała się kolorem szlachty._____6. Kardynałowie nadal używają purpurowej pelerynki i purpurowego nakrycia głowy._____7. Do najbardziej znanych producentów purpury należą Fenicjanie od których ten kolor zaczerpnął swoją nazwę. Termin „Fenicjanie” wywodzi się z greckiego Phòinikes i jest powiązany z terminem phòinix, który oznacza „fioletowo-czerwony”._____8. Purpurowy jest szeroko stosowany w ezoteryce w szczególności do przedstawiania skrzydeł wróżek i kolorowania odbić w wodzie i lustrach.

 Kolor purpurowy symbolizuje: miłość, prawdę, magię, kreatywność, decyzję, wyrafinowany gust, elegancję, luksus, bogactwo, siłę życiową, poświęcenie, oczyszczenie, regenerację, moc, oryginalność, nowoczesność.

Charakterystyka osoby kochającej kolor purpurowy: zdecydowanie, namiętność, materializm, ambicja, siła, motywacja, kreatywność, perfekcjonizm, odwaga, pragnienie sukcesu.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor purpurowy: niepewność, słabość, zamknięcie, odizolowanie, frustracja, niedoskonałość, dezorientacja.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze purpurowym wysyłamy następujące “informacje”: elegancja, szyk i smak, dobry gust, wysoka jakość, luksus.

W nadmiarze: arogancja, przesada, niegrzeczność, apodyktyzm.

Właściwości koloru purpurowego w kromoterapii*: rozpala instynkty, pobudza wyobraźnię, inspiruje elegancję, dodaje energii, regeneruje, oczyszcza.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/618189486349931344/  )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *