PSYCHOLOGIA KOLORU KORALOWEGO

KOLOR KORALOWY

Na początek kilka ciekawostek dotyczących koloru koralowego: 1. Nazwa „kolor koralowy” pochodzi od różowych, czerwonych oraz pomarańczowych koralowców i została po raz pierwszy użyta w 1892 roku._____ 2. W 2019 roku kolor koralowy został okrzyknięty  kolorem roku._____ 3. Koral jest kolorem który obok zielonego reprezentuje ekologie i jest powiązany z korzystaniem z mediów społecznościowych._____ 4. Będąc kolorem bardzo intensywnym i żywym symbolizuje także życie._____ 5. W epoce wiktoriańskiej był typowym kolorem kamei i nadal jest uważany za potężny amulet ochronny.

Kolor koralowy symbolizuje: delikatność, autentyczność, przyjaźń, optymizm, szczęście, spokój, radość, entuzjazm, wigor, ciepło, ewolucję, pozytywność.

Charakterystyka osoby kochającej kolor koralowy: serdeczność, energia, żywotność, spokój i empatia.

Ponadto osoba kochająca kolor koralowy: poszukuje relacji międzyludzkich.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor koralowy: zamknięcie, niepewność, samotność, nieuchwytność.

W nadmiarze: frywolność, brak stabilności, powierzchowność, lekkość.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze koralowym wysyłamy następujące “informacje”: pragnienie lekkości, energia, delikatność, elegancja, romantyzm, zmysłowość, kobiecość, radość.

Właściwości koloru koralowego w kromoterapii*: daje poczucie więzi z innymi ludźmi, pomaga przezwyciężyć napięcia, pomaga zapomnieć o problemach z przeszłości, chroni marzenia, łączy człowieka z bogami (z innymi wymiarami), pobudza kreatywność, pobudza koncentrację, pomaga żyć w teraźniejszości (tutaj i teraz).

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:  https://www.pinterest.it/pin/294563631874682295/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *