PSYCHOLOGIA KOLORU FUKSJA

KOLOR FUKSJA

Kilka ciekawostek dotyczących koloru fuksja: 1. Fuksja jest kolorem nasyconym, który tworzymy mieszając fiolet, czerwień i róż._____ 2. Ten kolor jest bardzo specyficzny: albo go kochasz, albo też nie lubisz._____ 3. Jego nazwa wywodzi się od krzewu fuksji rosnącego na górskich obszarach Ameryki i skatalogowanego przez niemieckiego przyrodnika Leonharta Fuchsa._____ 4. Kolor fuksja został po raz pierwszy odtworzony chemicznie w 1859 roku, dzięki zastosowaniu barwnika anilinowego (fuksyny)._____5. Kolor fuksja choć bardzo podobny do koloru magenta, sporo się od niego różni.

Kolor fuksja symbolizuje: optymizm, wdzięk, słodycz, życzliwość, elegancję, pasję, dynamizm, determinację, ekstrawersje, zmysłowość, uwodzicielskość , beztroskość.

Charakterystyka osoby kochającej kolor fuksja: decyzyjność, siła, determinacja, młodość wewnętrzna, optymizm, dynamizm, namiętność, stanowczość, wytrwałość,  ekstremalność, aktywność, wydajność, bezpośredniość, zmysłowość.

Ponadto osoba kochająca kolor fuksja: uwielbia być w centrum uwagi, nie boi się osądu, ma poczucie własnej wartości, jest zadbany.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor fuksja: introwersja, nieśmiałość, introspekcyja, samotność.

W nadmiarze: agresja, samozniszczenie, izolacja, pesymizm, niestabilność, chłód.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze fuksji wysyłamy następujące “informacje”: autoafirmacja, ambicja, wesołość, silna osobowość, kobiecość, zdecydowanie.

Właściwości koloru fuksja w kromoterapii*: pomaga w walce ze stresem, dodaje optymizmu, inspiruje, atymuluje kreatywność, wprawia w dobry nastrój.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW”: https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/238198267790815264/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *