PSYCHOLOGIA KOLORU FIOLETOWEGO

KOLOR FIOLETOWY

Kilka ciekawostek dotyczących koloru fioletowego: 1. Kolor fioletowy jest bardzo popularny wśród kobiet._____2. Ten kolor symbolizuje połączenie przeciwieństw._____3. Fioletowy jest bardzo elegancki, harmonijny i namiętny._____4. Kolor fioletowy ma wyższą częstotliwość (wibracje) od innych kolorów._____5. Fioletowy symbolizuje kolor ducha._____6. Łączy spokój i uległość niebieskiego z impulsywnością i energią czerwieni.______7. Kolor fioletowy aktywuje prawą półkulę mózgu i myślenie analogowe.

Kolor fioletowyy symbolizuje: miłość, wiedzę, pobożność, fantazję, fascynację erotyczną , inteligencję, intuicję luksus, magię, tajemnicę, świat kobiet, arystokrację , pasję, pokutę, moc, królewskość, bogactwo, mądrość, świętość, uwodzicielskość, trzeźwość, duchowość, zdradę.

Charakterystyka osoby kochającej kolor fioletowy: krzykliwość, oryginalność, ekscentryczność, dziecinność, łatwowierność.

Ponadto osoba kochająca kolor fioletowy uwielbia być obserwowana i podziwiana.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor fioletowy: ostrożność, krytyczność, racjonalność, logika, niezadowolenie seksualne, melancholia, marginalizacja, niepokój.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze fioletowym wysyłamy następujące “informacje”: arogancja, mądrość, duchowość, spokój.

W nadmiarze: melancholia, niskie poczucie rzeczywistości, brak konkretności, obecność traumy z dzieciństwa (do rozwiązania), niedojrzałość, nieodpowiedzialność.

Właściwości koloru fioletowego w kromoterapii*: stymuluje medytację, ​​stymuluje umysł, dodaje żywotności i produktywności, uwrażliwia na prekognicję, ułatwia rozumowanie, ułatwia osiąganie celów, czyni mądrym, egzorcyzuje lęki, jest przydatny w stanach zapalnych, przydatny w przypadku nerwicy, doskonały w podrażnieniach nerwów, stymuluje krążenie limfatyczne w stawach, stymuluje śledzionę, stymuluje nerki, stymuluje pęcherz moczowy, jest idealny na problemy ze skórą głowy, idealny w rwie kulszowej, wskazany przy braku snu, uspokaja, pomaga w zmęczeniu psychicznym, pomaga w traumie, stymuluje chęć posiadania intensywnej więzi (fizycznej i emocjonalnej).

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/359795457744977616/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *