PSYCHOLOGIA KOLORU BRZOSKWINIOWEGO

KOLOR BRZOSKWINIOWY

Kilka ciekawostek dotyczących koloru brzoskwiniowego:_____1. Nazwa „pesca” (brzoskwinia) została użyta po raz pierwszy w 1558 roku._____2. Kolor ten kojarzy się ze wschodem słońca i dzięki niemu stajemy się emocjonalnie niezależni._____3. Osoby które go kochają uwielbiają robić to co im się podoba: cenią sobie wolność.

 Kolor brzoskwiniowy symbolizuje: sekretną miłość, skromność, uznanie, szczerość, optymizm.

Charakterystyka osoby kochającej kolor brzoskwiniowy: delikatność, wrażliwość, szczerość, empatia, romantyzm, subtelność,  litościwość, skłonność do uniesień.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor brzoskwiniowy: szorstkość, odizolowanie, zbyt duży racjonalizm, trudne relacje.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze brzoskwiniowym wysyłamy następujące “informacje”: życzliwość, elegancja, towarzyskość, otwartość na ludzi i na świat, skromność, dobra komunikacja.

Właściwości koloru brzoskwiniowego w kromoterapii*: odpręża i koi, stymuluje układ krążenia, stymuluje pracę wątroby, stymuluje nerki, rozluźnia naczynia krwionośne, przeciwdziała stresowi, wzmacnia układ odpornościowy, ułatwia zasypianie.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

 Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/770608186249557406/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *