
“KOLOR” BIAŁY
Kilka ciekawostek dotyczących”koloru” białego: 1. Biel w syntezie addytywnej jest interpretowana jako suma wszystkich kolorów._____ 2. Biel silnie oddziałuje na inne kolory, ponieważ mocno je wzmacnia._____ 3. W Azji do tej pory biel oznacza żałobę (dawniej symbolizowała ją też na zachodzie kuli ziemskiej)._____ 4. Biel od XIX wieku jest „kolorem” panny młodej.
“Kolor” biały symbolizuje: dziewictwo, czystość, szczerość, wolność, pokój, oczyszczenie, nowy początek, prostotę, niezależność, otwarcie, jasność, równość.
Charakterystyka osoby kochającej “kolor” biały: delikatność, prawdomówność, neutralność, niezależność, perfekcjonizm, fatalizm, kreatywność, pewność siebie, elegancja, lekkość, otwartość, poszukiwanie zmian.
Charakterystyka osoby odrzucającej “kolor” biały: brak pewności siebie, rutyna, pragmatyzm, racjonalnalizm, brak dużej wrażliwości, niezyt duża wyobraźnia, trudności z otwarciem się na swiat, brak wiary we własny potencjał, tendencja do izolacji, trudność w podejmowaniu ryzyka, nie akceptowanie zmian, trudność w byciu „samym sobą”.
W nadmiarze: nadmierna izolacja, zbyt duży dystans, nuda, pustka, krytyka, odosobnienie,niska skala emocji, niedostosowanie w związkach, obojętność, perfekcjonizm, samotność.
Nosząc ubranie lub dodatki w “kolorze” białym wysyłamy następujące “informacje”: afirmacja, elegancja, czystość, prostota, bezpieczeństwo, samokontrola.
Właściwości “koloru” białego w kromoterapii*:– zachęca do porządku, pomaga odzyskać jasność umysłu, wprowadza w introspekcję, przybliża do duchowości, ułatwia połączenie z boską częścią wszechświata, skłania do słuchania, kieruje w stronę innych, ułatwia myślenie, pomaga oczyścić umysł, ułatwia kontakt ze światem zewnętrznym, otwiera umysł, otwiera horyzonty, pozwala spojrzeć w dal, ułatwia odzyskać wiarę w przyszłość, ułatwia dokonywanie wyborów.
Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?
Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)
Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊
Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!
Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!
Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.
*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)
(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).
(Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/383368987042471528/ )