Porady ślubne: 8. Wybór samochodu

wedding-1149219_960_720

Auto… Dobór odpowiedniego modelu na dzień ślubu, wcale nie jest prostą sprawą. Styl i rodzaj samochodu, uzależniony jest od waszych wcześniejszych wyborów; od scenerii,  od miejsca na wesele a w szczególności od sukni panny młodej.  Zapytacie pewnie dlaczego?  Już wyjaśniam.  W mojej pracy, miewałam przypadki (czasami śmieszne,  czasami mniej wesołe)  gdy panna młoda w ogromnej sukni typu Princessa, nie mogła w żaden sposób wsiąść do malutkiego auta. Czasami, panna młoda wręcz „ginęła”  w czeluściach wielkiej limuzyny w sukieneczce bardzo nijakiej (w stosunku do samochodu oczywiście).
Kategoria modelu, też jest bardzo istotną kwestią . Ma być to samochód nowoczesny, czy też zabytkowy? Luksusowy czy vintage? Jeżeli cała uroczystość jest zaplanowana w tematyce modern style /glamour, auto musi być dostosowane do takiej scenerii.  Jeśli ślub odbędzie się w małym kościółku w rustykalnym nastroju,  dobierzmy fajny staromodny środek transportu.  Przy bajkowym ślubie, nie może zabraknąć białej karety lub zabytkowego Rolls-Royce’a. Natomiast na uroczystość na łonie natury, dowieść może was super kabriolet.

getting-married-1193837_960_720
Kolor samochodu, zależy od waszego koloru przewodniego. Ewentualnie , można wynająć białe auto i przyozdobić je kolorowymi kwiatami lub dekoracjami. Nie przesadzajcie z nimi! Pamiętajcie,  że mniej = lepiej i gustowniej.
Gdy ozdobicie boczne lusterka, resztę karoserii zostawcie „naturalną”.Gdy zaś zdecydujecie się na przyozdobienie przodu lub tyłu, nie „dotykajcie” już innych części.
Absolutne NIE dla plastikowych lalek na przedniej masce!!!! Totalna porażka!  Pamiętajcie, wszystko ma być gustowne i z klasą!  To ma być najpiękniejszy dzień w waszym życiu!
Do dekoracji, starajcie się używać  świeżych kwiatów  z dodatkiem satynowych bądź tiulowych wstążeczek.
Jeżeli chcecie dodać baloniki (osobiście nie polecam)  wybierzcie te molto trendy o zabawnych kształtach lub z fajnymi nadrukami.
Modne są też napisy typu „Just Married”,  lecz polecam je na śluby o „lżejszej” tematyce.

marry-9011_960_720
Wybór samochodu jest równoległy z wyborem kwiatów!  Nimi, zostanie ono przecież przyozdobione! Ale o tym w następnym wpisie.

wedding-977067_960_720

(*immagini utilizzate provengono da Pixabay)

2 thoughts on “Porady ślubne: 8. Wybór samochodu

  1. Nie zdawałam sobie sprawy, do ilu rzeczy powinien pasować samochód 😀 My chyba jednak zdecydujemy się na coś bardziej tradycyjnego. Jakiś samochód średniej klasy, niekoniecznie najnowszy model, który można dostać w wypożyczalni. Teraz wynajem samochodów jest bardzo popularny i myślę, że uda nam się znaleźć coś, co spełni nasze oczekiwania 🙂

    1. Witam cię bardzo serdecznie ! Ależ napewno uda wam się znaleść fajny samochód , doskonale dopasowany do waszego budżetu oraz stylizacji Życzę wam wspaniałych przygotowań – przede wszystkim bezstresowych ! Super wieczorku oraz dobrego weekendu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *