Porady ślubne: 6. Garnitur

wedding-1031493_960_720

Kolor i fason garnituru, są ściśle powiązane z wyborem miejsca na uroczystość ślubną. Garnitur powinien harmonizować z modelem i tonacją sukni ślubnej. Logiczne , że do sukni w kolorze ecru,  Pan młody nie będzie mógł założyć śnieżno- białej koszuli. A na uroczystość na łące, nie pojawi się we fraku.  Taki strój, idealny będzie na ceremonię na zamku lub w pięknym renesansowym kościele.  Gdy panna młoda wystąpi w królewskiej sukni,  partner będzie mógł założyć cylinder. Na uroczystości mniej zobowiązującej, polecam standardowy trzy- częściowy garnitur. Zawsze wygląda idealnie i można go potem swobodnie wykorzystać (polecam marynarkę do trendowych jeansów).
Krawat
Może być w tonacji garnituru, lub stanowić fantastyczny akcent kolorystyczny (w oparciu o wybrany kolor przewodni).

Ostatnio, bardzo modne są krawaty w kolorze koszuli i kamizelki. Latem, wyglądają niesamowicie! Dodają elegancji.

Muszka, też ciągle na topie. Wybieramy ją w oparciu o odcień garnituru,  koszuli, bądź też zakładamy kolorową (nasz akcent kolorystyczny).

Koszula
Zawsze w tonacji sukni ślubnej!  Nie ma żadnych odstępstw od tej reguły! Kołnierzyk powinien być „łamany „; zwykły wygląda naprawdę nieelegancko. To przecież wasz wielki dzień! Najlepiej prezentują się te jedwabne lub atłasowe. Ślicznie wyglądają na zdjęciach.
Spinki
Generalnie rzecz biorąc, srebrne,  złote i czarne nigdy nie wychodzą z mody. Dobieramy je w oparciu o kolor biżuterii panny młodej. Zabawne są te kolorowe,  dobrane przykładowo do koloru sandałkòw waszej damy.

Buty
Przeważnie czarne klasyczne; lakierowane lub ze skóry. Latem, do jasnego garnituru oczywiście te jasne! Chyba nie wyobrażacie sobie Pana młodego w kolorze ecru z czarnymi butami na nogach. Dla młodych i  odważnych polecam kolorowe conversy (tylko gdy założy je panna młoda!).

ring-1167514_960_720

Teraz możemy przejść do realizacji zaproszeń ślubnych!

(*immagini utilizzate provengono da Pixabay)

3 thoughts on “Porady ślubne: 6. Garnitur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *