Porady ślubne: 3. Wybór sukni ślubnej

wedding-dresses-1203008_960_720

Gdy wybrany już został kolor przewodni oraz miejsce na ślub i wesele, nadchodzi magiczny moment wyboru sukni ślubnej.  Moment cudowny… Wyśniony. Moment,  o którym każda z nas marzy od dziecka.
Chcę naświetlić dwa bardzo ważne aspekty o których notorycznie zapominają panny młode.
Pierwszy z nich to „orszak” z którym panna młoda udaje się do salonu. Prawdziwa katastrofa !  Od wielu lat prowadzę Atelier mody ślubnej i przyznam, iż jest to temat nadzwyczaj drażliwy. Nie istnieje taka możliwość, by pogodzić ze sobą gusta kilku lub kilkunastu kobiet. To co spodoba się jednej, nie będzie podobać się drugiej. A to co spodoba się trzeciej nie będzie podobać się czwartej….. Upragniona wizyta, przemieni się w koszmar i panna młoda opuści salon zdezorientowana i z pustymi rękami . Generalnie rzecz biorąc, nawet wyszkolony sprzedawca w pewnym momencie zmuszony będzie wywiesić białą flagę i rozłożyć ręce. Na poszukiwania z całego serca radzę wybrać się z mamą lub siostrą.  Ewentualnie z jakąś osobą z rodziny. To gust i opinia panny młodej muszą być najważniejsze a nie opinie kilku koleżanek. Wybór, musi być indywidualny. Tylko panna młoda może wiedzieć w czym dobrze się czuje i jak w tym cudownym dniu chciałaby wyglądać.

dress-607321_960_720
Punkt numer dwa, to katalogi ślubne oraz strony internetowe.  Radziłabym odrzucić taką formę poszukiwań.  Suknie należy przymierzyć a model dobrać do sylwetki.  Niejednokrotnie panna młoda zakochuje się w danej sukni (oglądając zdjęcie w magazynie) po przymierzeniu której bardzo się rozczarowuje, gdyż suknia leży zupełnie inaczej. Modelki są bardzo wysokie i szczupłe, więc suknie wyglądaja na nich bardzo dobrze (nie wspomnę o modyfikacji Photoshopem) . My, kobiety „normalne „, zawsze mamy jakiś czuły punkt do ukrycia.  Czy to szerokie biodra, czy też mały biust… Suknię, należy dobierać pod takim właśnie kątem.  Dziewczyna bardzo niska, nie będzie dobrze wyglądać w obszernej kreacji typu beza.  Suknia jeszcze bardziej skróci ją i przytłoczy.
Po przeanalizowaniu tych dwóch kwesti, możemy przejść do następnego punktu a mianowicie doboru sukni w oparciu o location. W zabytkowej katedrze, pięknie wyglądają obszerne suknie ślubne z długim trenem.

W malutkim drewnianym kościółku, romantyczne suknie z koronki w kolorze ecru.

bride-1082239_960_720

Na plaży,  zwiewne szyfonowe suknie w stylu empire….

Suknia, to nie dodatek do ślubu, lecz jego część integralna. Musi komponować się w sceneri. Kolor i krój, muszą współgrać z wystrojem kościoła i sali weselnej. Gdy organizujecie uroczystość w stylu księżniczki z bajki, nie ma mowy o wyborze prostej sukni w greckim stylu.
Zapamiętajcie: podczas wyboru, zwracajcie uwagę na sylwetkę oraz miejsce zaślubin!
A w następnym artykule wszystko o dodatkach do wymarzonej sukni.

(*immagini utilizzate provengono da Pixabay)

3 thoughts on “Porady ślubne: 3. Wybór sukni ślubnej

    1. Thank you very much for the positive comment. I’m glad you like my blog. I think that I will be able to help many people. Best wishes 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *