Porady ślubne: 2. Location

wedding-1183261_960_720

Po wyborze koloru przewodniego, kolejnym elementem w przygotowaniu ślubu jest wybór kościoła i restauracji. Oczywiście, może to być urząd stanu cywilnego lub jakieś cudowne miejsce pod otwartym niebem  –  obecnie śluby na plaży, łące czy w pięknym parku stają się coraz bardziej popularne.

Od wyboru miejsca i sceneri, zależeć będzie wybór sukni i wszystkich innych dodatków (o tym w następnych artykułach).  Jest oczywiste, że przy ceremonii na zamku, panna młoda nie może założyć frywolnej sukni i młoda para, nie może skorzystać z fiata 126p z plastikową lalką na masce . Wybierając miejsce, należy dokładnie przemyśleć concept całej ceremonii.  Mieszanka stylów nie jest wskazana i zawsze należy trzymać się jednego obranego kierunku.  Wyobraźcie sobie wesele w karczmie a pannę młodą w ogromnej sukni typu Princess i białą limuzynę .

Przed jakimkolwiek wyborem, proponuję młodej parze omówienie stylu uroczystości (luxury, romantyczna,  country,  minimal itd). Wszystko musi współgrać i każda rzecz musi znaleźć się na odpowiednim miejscu. Nie polecam też korzystania ze standardowych dekoracji ślubnych, proponowanych przez domy weselne – mogą nie pokrywać się z wybranym przez was kolorem przewodnim (zawsze pytajcie o każdy szczegół).

church-498525_960_720

Pamiętajcie, że wybór kościoła powinien współgrać w wyborem sali weselnej! Stara zabytkowa katedra, „gryzie” się z nowoczesną designerską restauracją! To zupełnie inny klimat. I nie jest możliwe, by dwa zupełnie kontrastujące ze sobą miejsca,  współgrały z suknią ślubną i samochodem. Piękny drewniany kościółek, wspaniale pasuje do górskiej karczmy. Urząd stanu cywilnego, do nowoczesnego lokalu. Renesansowy kościół, do zabytkowej restauracji.

wedding-1183273_960_720

Gdy znajdziecie już odpowiednie miejsce i zakochacie się w sceneri,  będziecie mogły (drogie panie) przejść do następnego punktu:  wyboru sukni ślubnej.

(*immagini utilizzate provengono da Pixabay)

1 thought on “Porady ślubne: 2. Location

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *