Pokolenie Rumcajsòw

Nie do uwierzenia, w jaki sposób moda i jej trendy mogą wpływać zarówno pozytywnie jak i negatywnie na społeczeństwa. Można przeboleć prawie wszystko,  ale nie pokolenie Rumcajsòw.  Wystarczy usiąść na ławce w mieście lub na leżaku nad morzem a Rumcajsy oblegną cię ze wszystkich stron. Nowa moda i jej tragiczne skutki. Młodzi ludzie,  którzy świadomie stylizują się na jaskiniowców; dumnie paradując i demonstrując każdemu z przechodniów, siedlisko bakterii, okruszkòw chleba, herbatnikòw i innego rodzaju pożywienia. Zarost, zmienia się w zależności od jego posiadacza. Możemy więc zaobserwować malutkie bròdki i wąsiki, oraz ogromne bocianie gniazda. Niekiedy,  gdy przypadek staje się bardziej „drastyczny” musimy się nieźle wysilić, by dostrzeć oczy Rumcajsa  – o odnalezieniu ust nie ma mowy. Jeśli przyjąć za prawdę stwierdzenie, że młodość jest tylko jedna i do tego krótka,  po jakiego grzyba świadomie starać się stylizować na archaicznego mamuta (przepraszam wszystkie mamuty za to porównanie).  Zresztą Rumcajsy są wszystkie takie same. Nie odróżnisz jednego od drugiego. Wyglądają jak figurka rozmnożona Photoshopem. Rumcajs tutaj,  Rumcajs tam, aż głowa boli od tych zarostòw. Tolerancja jest podstawą dobrego funkcjonowania w społeczeństwie.  I bardzo się z tym zgadzam. Nie krytykuje wyboru, lecz krytykuje celowe pogarszanie własnego wizerunku. Wydajemy masę pieniędzy na różnego rodzaju zabiegi estetyczne. Kupujemy zastraszające ilości kosmetyków i „ulepszaczy ” i w jakim celu? By potem z intencją zmienić się w człowieka z epoki kamienia łupanego. I jak rzekł inżynier Mamoń na pokładzie statku w filmie Rejs: „I co robię? I wychodzę! „. Z miłą chęcią zostawiam wam wszystkie Rumcajsy!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/428686458294639528/)

7 thoughts on “Pokolenie Rumcajsòw

  1. Rumcajsem jestem. Ale golić się nie mam zamiaru, ani przed modą, ani w trakcie, ani po. Może trudno w to uwierzyć, ale my się z tą sierścią dobrze czujemy. Jak myszy nie harcują i inne żywe zwierzątka nie występują nie ma bić o co piany.

    1. Oj musi być z ciebie super Rumcajs 🙂 Spodobał mi się twój komentarz! Bardzo zabawny 😉 Serdecznie pozdrawiam i do „usłyszenia” mam nadzieję! Anita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *