Operacja plastyczna nosa . 👃🏻

• Czy operacja plastyczna nosa boli?

• Ile trwa operacja plastyczna nosa ?

• Jak długo należy pozostać w szpitalu?

• Jak długo utrzymuje się opuchlizna ?

• Jak długo utrzymują się siniaki?

• Po jakim czasie powraca węch?

• Jak długo bolą łamane kości nosa ?

Na takie i inne pytania natknęłam się surfując po necie . Bardzo dużo dziewczyn, chce poddać się operacji plastycznej nosa, lecz dręczą ich obawy . Ja, sześć tygodni temu, przeszłam taką operację (korekta całkowita : chrząstkowa-kostna) i w dzisiejszym artykule, dokładnie opiszę wam, wszystkie moje przeżycia.

Po pierwsze, całe szczęście, że przed operacją, nie zajęłam się czytaniem różnych internetowych wpisów i komentarzy . Dopiero po operacji , zorientowałam się jakimi bzdurami zawalona jest sieć . Nie wiem , czy interautowiczki wypisują te brednie , by inne dziewczyny nie poddały się zabiegowi ? 🤬 Nie znalazłam odpowiedzi, na to nurtujące mnie pytanie .

***********************************

Moja operacja.

Po przeprowadzonej wcześniej konsultacji z chirurgiem i anestezjologiem , wyznaczono mi datę operacji na 9 października . Tego poranka, byłam pierwszą pacjentką, która miała zostać poddana operacji (z czego bardzo się ucieszyłam – lepiej mieć to od razu za sobą a nie czekać cały dzień na zabieg ☺️). O świcie , zgłosiłam się do kliniki z plikiem wykonanych wcześniej badań (zleconych przez anestezjologa) i oczywiście na czczo! Tam, poddano mnie dodatkowym badaniom (np. ciśnienie). Po przebraniu mnie w koszulę zabiegową , włożeniu wysokich rajstop uciskowych i założeniu welfronu, zawieziono mnie na blok operacyjny . Tutaj , nastąpiła kolejna konsultacja z anestezjologiem . Sama położyłam się na łóżku operacyjnym (atmosfera była super) i ostatnie co pamiętam, to widok zegara na ścianie , który wskazywał 8:10.

Potem zasnęłam .

Wiem , że po zabiegu przewieziono mnie na sale pooperacyjna i przyłączono do różnych aparatur. Tam nastąpiło tzw wybudzanie . Podobno, dałam im troszkę w kość , gdyż po wyjęciu rurki z tchawicy, nie chciałam samodzielnie oddychać (taki leń ze mnie ). 😅

Miałam przebłyski świadomości , gdy przekładano mnie na łóżko, ale to już na sali w której potem leżałam . Wtedy, zegarek wskazywał 12:25. Czułam, jak zmieniają mi koszule i słyszałam, iż była zakrwawiona (co jest kwestią zupełnie normalną).

Wybudzenie z narkozy było ok. Żadnych efektów ubocznych , żadnych odjazdów i wymiotów ! 😛

Zaraz po przewiezieniu na salę, zrobiłam sobie zdjęcie, gdyż chciałam zobaczyć jak wyglądam . Nos, znajdował się pod zieloną nakładka gipsową i był dodatkowo oklejony, cienkimi plasterkami przytrzymującymi .

Generalne odczucia? Wrażenie jakbym była przeziębiona z powodu całkowicie zatkanego nosa (na nosie gips w a środku steny). Dziewczyny , uwierzcie to nic strasznego! 🙂 Po prostu, należy oddychać przez usta i starać się nie myśleć o blokadzie nosa .

W tym samym dniu już po południu , zjadłam pierwszy posiłek i sama skorzystałam z toalety. Czułam się delikatnie słaba, ale to wszystko było do przeżycia .

Kilka razy na dzień , dostawałam leki zarówno dożylne (welfron pozostaje w żyle do zakończenia pobytu w klinice) jak i w tabletkach .

Do kliniki, zabrałam sobie kilka starych dobrych kryminałów , by szybko mijał mi czas. Szczerze mówiąc, spałam zarówno na plecach jak i na boku.

⚠️Ważne : pamiętajcie , by zabrać też ze sobą malutkie buteleczki wody , gdyż oddychając ustami , gardło i jama ustna , robią się bardzo suche !

Zaraz po operacji, nie miałam żadnych zasinień i opuchlizny , zaczęły pojawiać się w drugiej dobie po zabiegu . Potem, było już faktycznie nie wyjściowo .

Na trzeci dzień po zabiegu , wyjęto mi z nosa steny . Strasznie się bałam , nawet bardziej niż samej operacji . Nie wiem , czy były one tak doskonale nasączone czymś oleistym, lecz wyszły z nosa superowo i zupełnie bezbolesnie !!! Przy okazji, zostały mi usunięte dwa małe dreny – po jednym z każdej dziurki . Tak samo zero bólu !!!

Tego samego dnia, wypisano mnie z kliniki.

Do domu, dostałam zastrzyki heparyny oraz tabletki doustne . Od razu mówię, że zastrzyki do brzucha, wbijałam sobie sama (miałam ich 10). Nie czułam zupełnie nic , nawet ukłucia, natomiast na widok pielęgniarki, człowiek od razu się poci . 😅

Co dwa dni , chodziłam do kliniki na zmianę opatrunków i na ogólna kontrolę.

Po dziesięciu dniach od operacji, poszłam zdjąć gips z nosa . Zupełnie nic nie poczułam! Nie bójcie się tego! Nos, od razu okazał się mały, lecz bardzo opuchnięty (rzecz normalna). Używałam maści z arniki i robiłam okłady z rumianku . Do tego, nawilżałam nos specjalnym sprayem z wody morskiej .

W 17 dniu po operacji , wróciłam samolotem do domu .

W tej chwili, jestem 6 tygodni po operacji . Moje kochane , kości nadal bolą i nie mogę się zbyt mocno uśmiechać, ani też porządnie wymiatać szczoteczką, podczas mycia zębów . Nadal, staram się nie schylać ani nie podnosić nic ciężkiego . Sprayu, używam przez cały czas – doskonale nawilża śluzówkę! Jakiś szew już sam wypadł z nosa i powypadały też stare strupki . Twarz, nosi jeszcze na sobie ślady opuchnięcia i pod oczami, pozostały delikatne szare cienie . Ale jest to do przeżycia (dobry makijaż zakryje wszystko!). W każdym razie , nie mogę robić min, ani „poruszać ” twarzą (i naciągać skóry) gdyż nos boli . Jest to normalne , gdyż kości były łamane i piłowane. Wszystko, musi się na nowo zrosnąć . Węch, też jeszcze nie powrócił i ze smakiem jest jeszcze na bakier .

Sama operacja absolutnie nie boli, gdyż jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym . Smacznie sobie śpicie i budzicie się już na sali w waszym ciepłym łóżeczku . Nie będziecie z niej nic pamiętać, więc nie ma powodów do obaw!

Potem, nos też nie boli, tylko delikatnie wydziela się z niego krew – nie leci jej zbyt dużo. Z tego powodu pod nos, nakleja się specjalne sterylne gaziki i po kłopocie . Jeśli któraś z was, nie jest przyzwyczajona do katarów , może mieć problemy z oddychaniem przez usta . Ale i do tego , można się przyzwyczaić . Zresztą, steny są szybko wyjmowane a potem, można już swobodnie oddychać . Po trzech – czterech dniach z nosa przestaje się sączyć .

Musicie się przygotować na sześciotygodniową opuchliznę i siniaki . To jedyny minus, który jest widoczny i który długo się utrzymuje . Ponoć, całkowicie schodzi ona po trzech miesiącach , potem wam poinformuje . 😉

W każdym razie, nosek jest kochany i malutki a będzie się jeszcze cały czas zmniejszał . Całkowity kształt, uzyska po roku! Należy uzbroić się w cierpliwość!

Klinika super ! Wszystko, na bardzo wysokim poziomie! Personel świetny a chirurg cudotwórca!

Operacje robiłam w Bielsku – Białej w klinice „MedCosmetic” dr. Janusza Sirka .

Ceny nie podaje , iż myśle , że jest ona uzależniona od faktorów indywidualnych .

Podsumowując mogę powiedzieć : kochane , absolutnie się nie obawiajcie ! Zwykła grypa, jest o wiele gorsza, niż cała operacja nosa ! Nie czytajcie bredni i nie sugerujcie się tym, co opowiadają inni. Wiele ludzi ma widać wyraźne tendencje do wyolbrzymiania kwestii! ☺️

• Jest 9/12/18. Dwa miesiące po operacji.

Nos jest nadal opuchnięty . Boli połamana kość , szczególnie w okolicy oczu (podczas dotykania). Boli też przegroda, dół  nosa i czubek  (przy dotykaniu) .Czuć odrętwienie i nabrzmienie.  Na policzkach , widnieje jeszcze opuchlizna (trochę jak po botoxie). Wokół oczu i pod nimi , widoczne siniaki – teraz o szarym zabarwieniu. Ciężko je zakryć makijażem. Jednak generalnie, efekty są bardzo widoczne. Nosek z dnia na dzień maleje i robi się jeszcze bardziej kochany.

• Jest 9/01/19. Trzy miesiące po operacji.

Pod oczami, opuchlizna prawie nie widoczna, lecz bez makijażu widać szare cienie. Nos z każdym dniem robi się coraz mniejszy, lecz obrzęk jest nadal odczuwalny (szczególnie podczas dotyku). Kość twarda już nie boli. Przegroda , szczególnie na dole między dziurkami jest nadal bolesna. Nie można jej dotykać . W środku dziurek widać , że nadal istnieje obrzęk i nie można jeszcze dobrze „wydmuchać ” nosa do chusteczki. Ale efekty już są niesamowite!

• Jest 9/02/19. Cztery miesiące po operacji.

Pod oczami i na policzkach, opuchlizna jest prawie nie widoczna . Bez makijażu, widać jeszcze delikane szare cienie – szczególnie w dwóch punktach . Lecz pod palcami (w dotyku) można jeszcze wyczuć obrzęk tkanek. Nos, od górnej części (między oczami) robi się coraz bardziej smuklejszy i już widać wyraźny zarys kości . Czubek , jest nadal opuchnięty i nie można go dotykać. Boli zarówno przegroda od dołu , która była skracana, jak też sam wierzchołek w którym jeszcze nie powróciło jeszcze „czucie”. Wydaje się „zamrożony”. Ogólnie jest dobrze . Ale nie można nadal robić min i trzeba uważać na grymasy . Nie można też niczego wsunąć do dziurek, gdyż od środka są opuchnięte (tuż przy wejściu). Lekarze zawsze mówią , że nos potrzebuje 6 miesięcy , by pozbyć się opuchlizny i widzę , że jest to prawda . Ale jest fantastycznie! Zupełnie inna twarz a nosek malutki !

 • Jest 9/03/19. Piec pięć miesięcy po operacji.

Pod oczami opuchlizna już zeszła. Policzki, także wróciły do normy. Powieki dolne i górne są nadal przebarwione – po krwiakach. Aktualny kolor to żółta (lekko brązowa) barwa. Bez makijażu , nie ma mowy na wyjście  z domu. Przegroda w dotyku już mniej bolesna . Czubek , nadal „uśpiony” ale już bardziej „odczuwalny”. Nos jednak jest dalej spuchnięty, szczególnie w dolnej jego części. W dniach bardzo gorących , puchnie jeszcze bardziej. Do środka nosa, nie ma mowy o wsunięciu jakiejkolwiek rzeczy (wacika, patyczka z wata)- dziurki od środka są opuchnięte i bardzo zwężone. Zobaczymy, co stanie się za miesiąc.

• Jest 09/04/19

Sześć miesięcy po operacji. Policzki i oczy , nareszcie normalne ! Pozostały tylko jeszcze bardzo delikatne, żółtawe zabarwienia . Górna cześć  nosa – między oczami – już prawie bez opuchlizny ale kość nadal boli . Dół nosa, nadal opuchnięty i nadal „bez czucia”. Jest jakby zamrożony. Najbardziej puchnie gdy jest bardzo ciepło i rankiem . Dziurki, nadal lekko spuchnięte a środek , ciągle niesamowicie wrażliwy . Nadal nie można tam wsunąć nawet patyczka z watą. Przegroda boli – sądzę, że cały czas tak samo. Nie mogę robić żadnych min. Gdy tylko się zmarszczę, boli cały nos – wszystkie kości i oczywiście przegroda. Po prostu , należy uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać ! Efekt w każdym razie niesamowity. Nosek z każdym dniem , robi się coraz bardziej kochany . Serdecznie was pozdrawiam i do usłyszenia za miesiąc !

• Jest 09/05/19

Siedem miesięcy po operacji. Witam serdecznie dziewczyny! Nowe obserwacje : czubek nosa jest nadal zamrożony i nadal utrzymuje się na nim opuchlizna . Środek, także jest spuchnięty i bardzo wrażliwy. Szczególnie rano opuchlizna jest dosyć duża . Bolą kości i przegroda szczególnie gdy robię „miny” i próbuje kręcić nosem . Myślę, że do całkowitego wygojenia jest jeszcze daleka droga. Góra nosa natomiast, czyli cześć między oczami jest już super! Policzki też wróciły do normy . Do usłyszenia za miesiąc ! 😊

• Jest 09/06/19

Osiem miesięcy po operacji. Moje kochane , nos coraz mniej „zamrożony” lecz jednak nadal nie jest sobą w dotyku. Koniuszek ciągle „sztywny”. Opuchlizna pojawia się szczególnie rano po przebudzeniu , potem w ciągu dnia zanika .  Kości już mniej „bolą „ – chociaż bólem tego nadawać nie można (to raczej dziwne uczucie). Z przegrodą też jest lepiej ale szczególnie od spodu pozostaje nadal bardzo wrażliwa na dotyk. Środek , nadal opuchnięty i nadal reaguje na dotyk . Reszta twarzy ok. Z dnia na dzień widać poprawę i z dnia na dzień , wszystko staje się mniejsze . Oddycham rewelacyjnie i skończyły mi się problemy z katarem . Do usłyszenia za miesiąc ! 🥰

• Jest 09/07/19

Dziewięć miesięcy po operacji. Dotykając przegrody , mogę już powiedzieć , że przestała ona boleć. Czubek nosa , pozostaje nadal „zamrożony” – nieczuły na dotyk. Rankiem, po przebudzeniu , nos jest spuchnięty. Po jakimś czasie , powraca do normalnej formy. Gdy robię miny, jeszcze delikatnie odczuwam takie „napięcie” w środku nosa. Ale ogólnie rzecz biorąc jest ok ! Pozdrawiam was serdecznie ! 💕

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:https://www.pinterest.it/pin/630715122830282220/ )

179 thoughts on “Operacja plastyczna nosa . 👃🏻

  1. Witam cię Ewo bardzo serdecznie! Właśnie w tych dniach miałam opisać „wrażenia” po 4 miesiącach . Wiec 9 lutego (dokładna data ) pod oczami i na policzkach opuchlizna jest prawie nie widoczna . Bez makijażu widać jeszcze delikane szare cienie – szczególnie w dwóch punktach . Lecz pod palcami (w dotyku) można jeszcze wyczuć obrzęk tkanek. Nos od górnej części (między oczami) robi się coraz bardziej smuklejszy i już widać wyraźny zarys kości . Czubek , jest nadal opuchnięty i nie można go dotykać. Boli zarówno przegroda od dołu , która była skracana jak też sam wierzchołek w którym jeszcze nie powróciło „czucie”. Wydaje się „zamrożony”. Ogólnie jest dobrze . Ale nie można nadal robić min i trzeba uważać na grymasy . Nie można też niczego wsunąć do dziurek, gdyż od środka są opuchnięte (tuż przy wejściu). Lekarze zawsze mówią , że nos potrzebuje 6 miesięcy , by pozbyć się opuchlizny i widzę , że jest to prawda . Ale jest fantastycznie! Zupełnie inna twarz a nosek malutki ! W razie pytań , służę pomocą !!!! Życzę super popołudnia!!!

   1. Dzięki 🙂 no bo ja właśnie jestem po dwóch miesiącach miałam wrażenie, że to cosik za długo trwa, a rozmowy na forach są ni przypiął ni przyłatał, jedni jedno inni drugie… Więc jesli ma być sześć miesięcy to niech będzie sześć 🙂
    Bo czubek jest wlasnie taką zdrętwiałą kulką, no i opuchlizna w środku mi przeszkadza jednak oddychać, co martwi. Pozdrawiam!

    1. A masz bardzo spuchnięty ? Ja czubka nie czuje do tej pory. Przegrody nie da się dotknąć i nadal opuchlizna . Ale myśle , że niestety tak musi być i musimy zaczekać . Kurcze , najgorsze że jak zrobię jakąś minę to boli do tej pory …. A jak u ciebie ?

     1. No właśnie u mnie spuchnięty nie jest bardzo, ale nierówno, nasada już całkiem ok, ale kulka jest na końcu taka z nierównościami. I boli też, ziewanie to masakra, mam nawet wrażenie, że mniej bolało przez pierwszy miesiąc niz teraz – albo ja byłam w szoku i dlatego 🙂
      Bardziej mnie martwi to zatkanie, a właściwie nie wiem, czy słowo – przepraszam – „wkurwia” nie byłoby bardziej adekwatne :/
      A w czekaniu i cierpliwości to naprawdę niezła wprawka. Na szczęście też widzę, że jest ładny – ale dopiero teraz, na początku byłam przerażona, że jest zadarty i wcale mi się nie podobał, ale to zadarcie było właśnie opuchlizną częściowo. Choć nieco uniesiony jest. Teraz mi się podoba, bo przywykłam, a to, że nie ma garbka podoba mi sie od początku 🙂

     2. U mnie dokładnie tak samo! Po operacji , zupełnie nic nie bolało ! Nawet mnie to dziwiło . Teraz odnoszę wrażenie , jakby ból był ciagle mocniejszy . Moja nasada , też ok ale końcówka jak u ciebie. Zero czucia i jest opuchlizna a szczególnie od środka. O jejku ja też mam z ziewaniem problem a gdybym zmarszczyła nos , to byłby wielki problem bólowy . Każda dziewczyna powinna wiedzieć , że niestety potrzeba miesięcy , by wszystko wróciło do normy . A ty w jakim mieście robiłaś ?

     3. W Warszawie, czy raczej w Babicach pod Warszawą. Mam kontrolę w piątek, może coś się wyjaśni z tym zatkaniem. Bo ból jest, ale mi aż tak nie przeszkadza, bardziej dziwi. No i muszę na bank wiedzieć, że te nierówności znikną. Chociaż on pewnie będzie uspokajał, co mnie trochę też irytuje, bo nie wiem, na ile on tak na serio, a na ile we własnym interesie, no nie wiem. Aha, no i ja jestem okularnica. A od dwóch miesięcy w soczewkach, bo próbowałam nałożyć okulary trzy tygodnie temu, no i po 20 minutach już nie dawałam rady 😮

     4. Kochana dziwne z tymi okularami , bo mnie zaraz powiedzieli że przez 6 miesięcy absolutnie nie można ich nosić ! Zaraz mnie ostrzegli. Wiec może lepiej ich nie zakładaj . Bo twierdzą , że kość się jednak pod nimi modyfikuje , gdyż wszystko jest świeże . Kurcze napisz co ci powiedzą , bo sama jestem ciekawa . Już się nie mogę doczekać całkowitego zejścia opuchlizny. Nie sądziłam , że to jest taka długa historia . Ale nieczego nie żałuje !

     5. Fuck, mi powiedzieli, że sześć tygodni :O
      Ale i tak intuicyjnie nie noszę. Dwa razy tylko na próbę (nieudane obydwie) i ostatnio jechałam trzy godziny autem i nie dałam rady prowadzić ze słońcem w przedniej szybie :/
      O wszystkim napiszę po wizycie. A czy żałuję czy nie to nie mogę się zdecydować. Patrząc na zdjęcia niektóre – nie. Próbując wysmarkać nos – tak 🙂
      W kontakcie!

 1. Dziękuję za ten wpis …przeszłam operacje nosa 4,5 tyg temu i byłam przerażona ,że opuchlizna pomiędzy oczami i z boku nosa nadal sie utrzymuje przez co wyglądam dość dziwnie ,ale dzięki temu co przeczytałam jestem trochę spokojniejsza .Mam jednak pytanie czy Pani nosek również był zadarty ?

  1. Cześć Klaudziu . Mów mi Anita . Prościej i przyjemniej . Od mojej operacji minęło już pięć miesięcy i 11 dni a na nosie nadal utrzymuje się opuchlizna . Szczególnie na jego końcówce , która nadal jest jakby „zamrożona „. Gdy dotknę przegrody , ona nadal boli i boli też koniuszek – podczas dotyku. Rano , nos jest najbardziej spuchnięty , potem w ciągu dnia , ta opuchlizna schodzi . Nos jest bardzo wrażliwy i np do środka nie mogłabym nic włożyć . Dziurki też są opuchnięte od środka jakby . Tak kochana , nosek jest zadarty . Ale w moim przypadku fajnie to wygląda. Muszę przyznać , że istnieje stwierdzenie iż doskonale zoperowany nos , jest właśnie zadarty . Nie martw się , gdyż sprawa opuchlizny , siniaków , obrzęków jest zupełnie normalna . Wszyscy lekarze twierdzą , że przez sześć miesięcy jest najgorzej a potem nos się spokojnie kształtuje i trwa to aż do roku . A ja nawet słyszałam , że ostateczne efekty osiąga się dopiero po trzech latach … o kurcze . W jakim mieście robiłaś operacje Klaudio ?

   1. Aaa! Dostałam na maila powiadomienie, że jest nowy komentarz, przypomniało mi się, że miałam się odezwać, a tu – jakimś cudem – minął miesiąc. Sorki. Lekarz mnie uspokajał, a ja miałam wypytać o opuchliznę itd., ale byłam tak zestresowana tym katarem i trudnością w oddychaniu, że się na tym skupiłam i w ogóle jakby mi wszystko wyleciało z głowy. Powiedz – ale ból się zmniejsza? Bo u mnie tak. Minęły trzy miesiące i nie jest to stan normalny, bo boli przy dotknięciu, ale jest poprawa. Opuchlizna – jak u Ciebie – jest rano widoczna. Potem jest już trochę śmieszna, bo u nasady zeszło ładnie i nie wyglądam jak ten z epoki lodowcowej z szeroko rozstawionymi oczami już, powoli schodzi z czubka i widać ładnie skrzydełka nosa, ale z prawej strony mam jeszcze nad czubkiem małą opuchliznę i jest nieregularna idiotycznie 😀 Ale ból znika, a na zatoki dostałam antybiotyk, po prostu okazało się, że to tak częściowo połączone z operacją, ale nie do końca.

    1. Cześć Ewa! Witam cię serdecznie ! Wiec u mnie jest dokładnie tak samo . Ten nos boli, ale tak bardziej podczas dotyku – nie żeby bolał przez cały czas . Przegroda boli dość mocno. Tak jak u ciebie , między oczami jest już normalnie ale dół jest nadal spuchnięty. Szczególnie rano wyglądam bardzo dziwnie , ale potem przechodzi . Opuchlizna zwiększa się też, gdy jest bardzo gorąco . Poprawa jest duża i z każdym dniem widzę różnice, ale min , nie mogę robić , bo gdy kręcę nosem to niestety boli . Musimy to jakoś przeczekać

     1. Dzień dobry. Jestem 4 miesiące po operacji i ogólny efekt mega tylko na czubku nosa mam jeszcze tzw kulkę oraz jakby zmrożony i twardy i tak jakby ta kulka schodziła na prawa stronę bo dziurka prawa jest mniej widoczna. Jak długo Anitko schodziła Ci opuchlizna z czubka nosa? Ponurakiem czasie już jej nie było?

     2. Witam cię Soniu bardzo serdecznie! Oj u mnie ciągło się to bardzo długo … przez półtora roku wydawało mi się, że mam końcówkę zamrożoną. Czasami nadal mi puchnie , szczególnie przy wysokich temperaturach i rankiem gdy się budzę. Czekam, aż skończą się wszystkie te historie… Bardzo się cieszę , że podoba ci się nosek, bo to jest najważniejsze!!! A reszta się wygoi zobaczysz , tylko trzeba troszkę cierpliwości . Serdecznie cię pozdrawiam i życzę dobrej nocki !

   2. Bardzo mi miło Anitko dziękuje za wyczerpujący komentarz ❤️ Miałam operacje w Nowym Targu 🙂 pozdrawiam serdecznie

  2. Super tekst,
   Czy po zdjeciu „gipsu” mialas jeszcze naklejone plasterki i na jak dlugo?
   Jak jest ze schylaniem, czy dlugo trzeba uwazac?

   1. Witam serdecznie!!!! Po zdjęciu gipsu sama sobie naklejałam małe plasterki ale pod oczami, bo ja akurat wyglądałam strasznie. Miałam okropne siniaki … Nie schylałam się na początku, gdyż bałam się krwotoku ale po kilku dniach przeszedł mi strach. Kiedy robiłaś operacje?

  3. Hej Dziewczyny,
   Czy po operacji nosa macie problem z górną wargą?? U mnie naciety slupek nosa jakby trzyma gorna warge i przy proboe usmiechania sie czuje blokade cos jak ciagniecie. Mialyscie tez taki problem??

   1. Witaj mam ten sam problem , jestem 6 tydz. Po operacji , moj usmiech jest okropny , prawie nie widac gornych zebow, jestem zalamana , czesto placze z tego powodu, nie moge sie na siebie patrzec , chociaz kazdy mowi ze wygladam Ladnie , dla mnie jest to okropna roznica , czekam na moj usmiech , mam nadzieje ze Naprawde wszystko powroci. Pozdrawiam Was wszystkie .
    Dorota

 2. Matko,żaden wpis nie dał mi aż tyle ulgi co ten. Operację miałam 2 miesiące temu, a na wszystkich forach naczytałam się, że po 6 tygodniach wszystko ma być super idealnie. A ja ani nie oddycham dobrze, zielonkawe siniaki też spod oczu do końca nie zeszły i na dodatek przeziębiłam się z katarem i od tej pory co chwilę zatykają mi się uszy (wiem, że to akurat nie jest zupełnie normalne, ale laryngolog nie stwierdził, żeby było groźne). Czytając wszystko łącznie z komentarzami dosłownie poczułam jak mi spada kamień z serca i przestałam panikować, że może i nos ładny, ale sobie narobiłam problemów dodatkowych ze zdrowiem. Będę na pewno wpadać i czytać każdy update, bo dawno nie byłam tak uspokojona jak dziś!

  1. Witam cię bardzo serdecznie Alicjo! Bardzo się cieszę , że w jakiś sposób mogłam ci pomóc. Ja jeszcze nie miałam czasu , by dopisać update z tego miesiąca ale uwierz mi , że po 6 miesiącach , nos w dolnej części jest nadal opuchnięty . Przegroda nadal boli , bolą też kości gdy ich dotykasz . Do dziurek , nadal nie można nic włożyć – nawet patyczka z watą bo jest opuchlizna i straszna wrażliwość na dotyk. Czubek , nadal „zamrożony” – ledwo go czuje. Oczy jeszcze troszkę żółte (pod i nad). Nie słuchaj ludzi , którzy chyba specjalnie wypisują niestworzone rzeczy. Generalnie nos wraca do normy po roku a całkowity efekt – szczególnie wewnętrzny jest dopiero po 3 latach . Całe szczęście , że przed operacją nie słuchałam nikogo i nie czytałam wpisów , bo też bym padła na zawał. Dlatego wierze ci , że się przestraszyłaś. A w jakim mieście robiłaś operacje?

   1. W Warszawie na Wilanowie. Na konsultację czekałam ponad 2 lata, a na operację kolejne 1,5 roku, ale jeśli chodzi o sam efekt estetyczny to muszę przyznać, że było warto, bo zadowolona jestem w 100%

     1. Odezwę się przy okazji aporpos oddychania… Niestety ja mam cały czas katar i niby niezwiązane z operacją trudności z oddychaniem, ale na szczęście i to się wyjaśniło. Operacja to jednak ingerencja w organizm nienaturalna. Miałam przed nią minimalnie obniżone białe krwinki, ale anestezjolog uznał, że można operować. I czwarty dopiero lekarz, u którego byłam (!!!) powiedział mi, że nie powinno byc operacji wtedy i dlatego teraz mam cały czas zapalenie zatok. Od (przepraszam, ale muszę) kurwwwa grudnia. Dostałam steryd na ich przeleczenie.

      Jestem cztery miesiące po operacji i opuchlizna samego nosa coraz mniejsza. Nie ma już kilki na czubku, która mnie estetycznie najbardziej osłabiała. Pozdrawiam wszystkie!

     2. Oj kurcze operowali cię pomimo zaburzonych białych krwinek? Rany przecież one odpowiadają za odporność i nie wolno robić żadnego zabiegu. Dobrze, że nic ci się nie stało , ale kurcze ciągle przeziębienie dało ci popalić … szczególnie ze świeżo operowanym obolałym nosem . Serdecznie ci współczuje . Cieszę się , że już jest lepiej ale czasami lekarze też są nieodpowiedzialni . Mogłaś nabawić się kłopotów . Całe szczęście , że poszło ok!

 3. I siedem miesięcy po…? Ja przeszłam przez piąty. Zamrożony czubek i opuchlizna w środku. Reszta w miarę ok.

  1. Witam serdecznie ! Więc 7 miesięcy po operacji, czubek nosa jest nadal zamrożony i nadal utrzymuje się na nim opuchlizna . Środek, także jest spuchnięty i bardzo wrażliwy. Szczególnie rano opuchlizna jest dosyć duża . Bolą kości i przegroda szczególnie gdy robię „miny” i próbuje kręcić nosem . Myślę, że do całkowitego wygojenia jest jeszcze daleka droga. Góra nosa natomiast, czyli cześć między oczami jest już super! Pozdrawiam i całuje !!!!

 4. Cześć! Post jest bardzo przydatny, zawiera mnóstwo wartościowych informacji. Jednak ciężko się go czyt z uwagi na ogromną ilość błędów językowych, które zawiera. Sądzę, że powinnaś przemyśleć współpracę z korektorem. Pozdrawiam!

  1. Witam bardzo serdecznie i dziękuje za twój komentarz 🙂 Niestety słabo mówię po polsku , gdyż opuściłam kraj , gdy byłam mała 😉 Chciałam jednak podzielić się moimi przeżyciami z innymi dziewczynami , które chcą poddać się takiej operacji . Życzę ci super popołudnia !

 5. Cześć Anitko!

  Jestem 4 dni po ściągnięciu gipsu. Niestety żałuję decyzji o „lekko zadartym nosku” 🙁 teraz wygladam, jak świnka. Poza tym nie mogę się uśmiechać, bo wyglądam karykaturalnie! Nawet moja mama parsknęła śmiechem, jak mnie zobaczyła…. No strasznie mi przykro. Bardzo boję się, że efekt zadartego noska po ustąpnieniu opuchlizny jeszcze się pogłębi!! Widać mi dziurki w nosie. A wszystkie dziewczyny piszą, ze nosek się jeszcze obkurczy…. Nie mam jak wrócić do pracy, bo nie chce narażać sie na śmiechy i komentarze….. No i jak z tym uśmiechem- kiedy Ty wyglądałaś w marę naturalnie? W piątek będę 2 tygodnie od wyjęcia setonów. Myślałam, że po tym czasie już swobodnie będę mogła obracać się wokół ludzi:(

  1. Kochana nie wpadaj w panikę!! Ja po zdjęciu gipsu tez miałam mocno zadarty, ale po jakimś czasie wszystko wróciło do normy i teraz jest tylko troszeczkę zadarty. Ja wyglądałam dokładnie tak jak ty – jak karykatura ! O uśmiechu nie było mowy!!!! Ale potem już po kilku miesiącach zaczęło się wszystko układać . Opuchliznę miałam przez rok i rano nadal mi puchnie . Puchnie tez , gdy jest gorąco . Zobaczysz , ze będzie wielka poprawa!!! Gdzie robiłaś operacje?

  2. Ja też płakałam, przekonana, że wyglądam jak Piggi! Nie jestem do końca zadowolona wprawdzie do dziś, ale na pewno nie wyglądało to tak strasznie jak po zdjęciu gipsu, kiedy wpadłam w panikę, że mój spiczasty nosek (tylko z garbkiem był) jest może i bez garba, ale za to kartoflem . Teraz jest mniejszy (to dobrze), bez garba (też dobrze), no i bardziej zaokrąglony niż trójkątny (to źle), ale ostatecznie tylko trochę

   1. Wiesz ja z profilu jestem zadowolona , gdy patrze na siebie z przodu to już mniej . I kurcze nadal puchnie … Gdy jest gorąco to masakra i tak samo jest każdego poranka po przebudzeniu . U mnie tez jest bardziej zaokrąglony …

  3. Każdy po operacji wyglada przez pierwsze tygodnie jak świnka. Na pewno nos opadnie ! Każdemu opada ! Zobaczysz ze będzie dobrze.

   1. Ja właśnie też miałam jak świnka ! Dokładnie! Ale potem z profilu zrobił się fajny! Z każdym dniem będzie robił się lepszy !

 6. Cześć dziewczyny. W piątek mijają 3 tyg od operacji. Super, że ze trafiłam na ten blog Sporo tu przydatnych informacji. Ja w przeciwieństwie do niektórych z Was jestem zadowolona. Nosek jest mniejszy i nie mam garbka. Siniakow w ogóle nie mam.. jedynie między oczami i czubek nosa jest mocno napuchnięty. Zastanawiam się tylko jak dbać o blizny przy skrzydełkach. Lekarz mówił żeby niczym nie smarować ale te miejsca są nadal czerwone i nie wyglądają ładnie. Operacje miałam w Polanicu Zdrój u doktora Wysockiego

  1. Cześć Asiu !!! Super, że jesteś zadowolona !!!! Bardzo się cieszę ! Ja akurat blizn nie miałam ale siniaki okropne i to przez wiele miesięcy ‍♀️ Przynajmniej tego udało cię się uniknąć ! Fajnie, że napisałaś gdzie robiłaś operacje – myśle, że będzie to przydatna informacja dla wielu dziewczyn, które szukają dobrej kliniki ! ✌️

   1. Obiecałam sobie nie oceniać nosa do pół roku, ale oczywiście mimowolnie zaczęłam panikować (eh my kobietki). Po weekendzie będzie 6 tygodni od operacji i na pozór jest w porządku ładny zgrabny, ale czasem patrzę do lustra na wprost i myślę „no świński ryjek” „wyglądam jak po operacji plastycznej”. Obawiam się, że ta opuchlizna spomiędzy oczu, która miała zejść, już zeszła. Ciekawi mnie ile u was trwało to wrażenie świńskiego noska?

    1. U mnie najgorsza była opuchlizna. Sześć miesięcy wyglądałam okropnie. I chyba dlatego nie zwracałam uwagi na świński nosek . Ale zobaczysz , że on późnej opadnie! Tak jest zawsze ! I będzie klasa!

 7. Hej dziewczyny. Miałam operację 3 tygodnie temu, 2 tygodnie temu wyjecie setonów. Głównym celem było zmniejszenie noska na długość i trochę na szerokość, spiłowaliśmy odrobinę kość i miał być troszkę zadarty. Od razu po zabiegu nie miałam żadnej opuchlizny ani siniaków poza noskiem. W 2 tygodniu wyglądałam tragicznie, ale z 3 tygodniem zeszła mi opuchlizna spomiędzy oczu, przynajmniej w większości. Wciąż mam wrażenie, że nie jest do końca wyrzeźbiony bo te motylki nie są uwydatnione. Brak czucia szczególnie na czubku, po bokach powoli znika. Mam nadzieję, że jeszcze się poprawi bo jak patrzę w lustro wciąż widzę świnkę.:)

  1. Witam cię bardzo serdecznie Anns :). Muszę ci powiedzieć , że mnie minął rok i osiem miesięcy od operacji ale nos szczególnie rano po przebudzeniu i także gdy jest upał nadal puchnie. Widzę , że cały czas się jeszcze kształtuje. Nie martw się świnką, gdyż u mnie tez był mocno zadarty a potem wszystko się dostosowało , sam się obniżył. Niestety trzeba czasu … Powiedział mi dobry chirurg, że nosowi trzeba dać dwa lata (szczególnie w środku) i taka jest prawda. Całe szczęście , że nie masz już dużej opuchlizny; ja przez sześć miesięcy chodziłam jak pobita. :). Bardzo serdecznie całuje i pozdrawiam !!!

   1. Dzięki kochana za post! Na pewno napiszę coś za jakiś czas i podzielę się procesem gojenia, sama wiem jak ciekawość zżera:)

    1. Pisz pisz, bo każda z nas oczekuje na końcowe rezultaty !!! Być może tobie szybciej się zagoi czego ci serdecznie życzę !!!

     1. Witam, operację miałam 6,5 tygodnia temu we Wrocławiu. Wróciłam do pracy po niecałych 4 tygodniach że względu na współpracowników, gdyż musieli przychodzić za mnie. Ale do rzeczy, niestety sporo kicham co związane jest z uczuleniem na kurz i roztocza a sezon grzewczy nie pomaga, czy myślisz że to kichanie bądź właśnie ziewanie bardzo mogą niekorzystnie wpłynąć na kształt nosa? Martwi mnie to, gdyż nie potrafię się opanować. Dodatkowo czubek nosa jest tak jakby napuchniety ciągle tylko z jednej strony, nie wiedzę za dużej poprawy jeśli chodzi o zmniejszenie tej opuchlizny, przez co nosek wydaje się na zdjęciach tak jakby „wygięty” w jedną stronę, dodatkowo też na wysokości kości nosa opuchlizna jest większa tylko po jednej stronie. Martwi mnie to potwornie bo po prostu wyglądam z przodu jakbym mimo operacji miała lekko skrzywiony nosek czuje ze opuchlizna zmienia się z dnia na dzień ale czy faktycznie może ona się zmieniać aż 6 miesięcy? Korzystając z Twojego doświadczenia, czy ziewanie bądź kichanie może przyczynić się do deformacji noska? A i jeszcze jedno pytanie, jak myjecie/myłyście nosek podczas mycia twarzy, normalnie? Oczywiście w delikatny sposób

     2. Witam cię serdecznie Joasiu. Nie martw się, gdyż u mnie opuchlizna utrzymywała się bardzo długo a właściwa forma ukształtowała się po dwóch latach i dopiero teraz przestał mnie boleć. W środku nadal jest bardzo wrażliwy a gdy są upały to puchnie – oczywiście nie widać tego zbytnio, gdyż minęło sporo czasu , ale ja to czuje. Gdy ktoś mówi ci , że wszystko się wygoi do miesiąca to po prostu mu nie wierz , gdyż są to bajki. Jeśli jedna strona nosa jest wrażliwsza albo potrzebowała ona większej ingerencji , to może być bardziej spuchnięta. Pomyśl, że ja miałam okropne siniaki przez 6 miesięcy !!! Tragedia!!!! Teraz dobrze oddycham ale kicham często , gdyż chyba nos zrobił się wrażliwszy. Ja , myłam się delikatnie w sposób normalny. Ziewałam też okropnie po narkozie , ale nie zmieniło to na szczęście kształtu nosa . Informuj nas na bieżąco ! Ucałowania!! Będzie ok!!!!

 8. Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Jeszcze jedno mam pytanie czy ta tzw. twarda kulka na czubku nosa ten obrzęk a mianowicie jej zejście spowoduje też zmniejszenie nosa czy nie ma ona na wielkość wpływu. Czy (jestem 4 miesiące po operacji) mój nosek jeszcze będzie się zmniejszał? Jak to było w Twoim przypadku? Najbardziej mnie interesuje ten twardy obrzęk na czubku czy wraz z jego zejściem zmniejszy się tez czubek nosa? Z góry dziękuje za odp.

  1. Wiesz mnie obrzęk wpłynął na kształt nosa. Ciągle robił się coraz mniejszy. Jak wszystko zeszło to zmieniła się też końcówka! Zrobiła się smuklejsza. Po 6 miesiącach było już fajnie ale ostateczny efekt to rok – a jak już wcześniej pisałam wszystkie pobolewania ustąpiły koło 24 miesięcy. Mam nadzieje , że ty jesteś zadowolona? Gdzie robiłaś operacje? Całuje

   1. Szczecin Beauty Group. Bardzo jestem zadowolona ale tak jak napisałam mam ten obrzęk lekko skręcający w prawo, czubek twardy. Z profilu nie widać. Profil jest piękny i tak zastanawiam się czy jak ten obrzęk minie to wpłynie to na kształt i wielkość noska 🙂

     1. Już się „ułożył” ale czasami puchnie. Szczególnie rankiem gdy się budzę lub gdy jest bardzo gorąco . W środku jest strasznie wrażliwy. Zastanawiam się , czy tak już zostanie. Ciekawe …

    1. Cześć! Też miałam robioną operacje w Beauty Group w Szczecinie, w październiku. Nos jest dosyć mocno opuchnięty na czubku, jakby taka twarda, sztywna kulka. Całe szczęście, też nie miałam żadnych siniaków. Z tego co się dowiadywałam, ta opuchlizna będzie długo schodzić z czubka ale nosek będzie mniejszy 🙂

     1. Witam cię bardzo serdecznie Martyno! Oj trzeba mieć dużą cierpliwość . Mnie czubek powrócił do normalności po długim długim czasie a nawet teraz jeszcze mam dziwne odczucia w środku nosa. Ale jesteś szcześciarą moja droga gdyż nie miałaś siniaków!!!! Ja chodziłam fioletowa przez pół roku prawie! Zobaczysz, że efekt będzie cudowny!!!! Serdecznie cię całuje!!! ☺️

     2. Martynki a dowiadywałam się może mniej więcej jak długo ta opuchlizna na czubku będzie schodzić? U mnie minęło 5 miesięcy kilka dni temu i wciąż jest. Lekko skręca w prawo wiec nos wyglada jakby był krzywy. Z profilu nie ale patrząc prosto to tak zwłaszcza widać to na zdjęciach. Zastanawiam się tez czy jak zejdzie ten obrzęk z czubka nosa to czy dużo się ten czubek zmniejszy tzn skróci jakby nie patrzeć jest to kulka której być nie powinno
      Może Anitko Ty coś jeszcze napiszesz z własnego doświadczenia?
      Pozdrawiam Was dziewczyny.

     3. Soniu witam serdecznie! Kochana u mnie to trwało bardzo długo niestety. Zresztą u innych osób też… Do tej pory puchnie gdy budzę się rano i potem „wraca do normy”. Nie martw się , zmniejszy się zmniejszy tylko trzeba cierpliwie czekać. U mnie też profil był od razu ok ale z przodu była masakra taka opuchlizna. Wiesz, krzywy u mnie nie był . Ta opuchlizna była rozłożona po dwóch stronach symetrycznie.

     4. No to faktycznie muszę uzbroić się w cierpliwość chociaż po 5 miesiącach chciałoby się już mieć efekt końcowy 🙁 No właśnie u mnie ta opuchlizna na czubku nie jest równomiernie rozłożona i to mi trochę dokucza psychicznie. Zobaczymy jak w kolejnym miesiącu będzie.

     5. Wiesz, ja nasłuchałam się opowiadań, że po operacji wszystko szybko mija i poszłam z takim właśnie nastawieniem. A niestety nie była to prawda. Nos bardzo długo się goi – nawet gdy nie ma już śladów to środek nosa potrzebuje czasu, by powrócić do normy. Będzie dobrze!!! Zobaczysz!!!

    2. Hej, jakby Ciebie to teraz wyglada? Czy nadal widzisz ze nosek skręca lekko na jedna strona czy już ten efekt zniknął? I czy byłoby widoczny tak od samego początku?

     1. Witam serdecznie Asiu! Jest wszystko równe i eleganckie! Długo czekałam na zejście siniaków i opuchlizny ale warto było !

     2. Myśle, że pytasz Sonie o to skręcenie noska w jedną stronę . Mam nadzieje , że także u niej jest już super!

 9. Ja znowu bólu od początku nie czułam ani wewnątrz ani na zewnątrz. Nos miałam robiony metodą PIEZO nie łamali mi a szlifowali kość. Tak wiec praktycznie nie miałam siniaków. Nie mogę się doczekać ostatecznego efektu. A tu dopiero 4 miesiące minęły. Muszę się uzbroić w cierpliwość 🙂

  1. Ale super!!! Mnie też nie łamali ale kurcze strasznie jestem podatna na siniaki. Wystarczy że w coś lekko stuknę i dramat. Więc przez 6 miesięcy byłam kolorowa! U mnie bólu jako takiego nie było tylko strasznie jest wrażliwy szczególnie w środku i jeszcze niekiedy puchnie.

   1. Ja od początku robiąc tzw zalecaną toaletkę nosa wkładałam kilka dni po zabiegu patyczki do nosa czyszcząc go albo woda utleniona albo octeniseptem nawet gdy jeszcze miałam szwy. Ale wiesz wydaje mi się że mam nierówne dziurki jedna mniejsza a druga jakby bardziej pochylona nie wiem czy to kwestia jeszcze tego obrzęku na czubku czy może tak niż mi zostanie..

    1. Miejmy nadzieje , że to kwestia opuchlizny i że się wyrównają . Mnie tez kazali przemywać i pamietam, że musiałam smarować jakąś maścią w środku ale nie pamietam nazwy. Pozostał wrażliwy w środku. Gdy wkładam patyczek to cały czas kicham

 10. Cześć Cześć
  Jaką metodą była przeprowadzona operacja – zamkniętą czy otwartą?
  Oraz jaka jest opnia lekarza na fakt, że rekonwalescencja jest tak długa?
  Czy myślałaś o ultrwadzwiekach lub innych metodach ‚rehabilitacyjnych’ jeśli tak można to nazwać?> 🙂
  Dziękuję
  Asia

  1. Witam cię bardzo serdecznie Asiu. Operacja była przeprowadzona metodą zamkniętą. Nie mam żadnej blizny i wszystko wyglada super. Wiesz ja mam niesamowicie delikatną skórę i natychmiast wychodzą mi siniaki .. nawet po lekkim uderzeniu. Tak samo jest z opuchlizną u mnie .. Dlatego tak długo to trwało. Ty też robiłaś operacje, czy może dopiero zamierzasz ? Serdecznie pozdrawiam

   1. Anito, bardzo dziękuję za odpowiedz. Moja operacja zbliża się wielkimi krokami… bo 23 stycznia ma się odbyć. Marzenie od wielu lat i oczywiście całe mnóstwo obaw ale wiem, że jeśli nie teraz to nigdy. Również będzie przeprowadzona metodą zamkniętą, ale nie mogę czasem uwierzyć jak ludzkie organizmy róznią się w kontekście rekonwalescencji. Ja mam wrażenie, że nie jestem tak delikatna w tym sensie, że nie łatwo u mnie o siniaki więc może bedzie dobrze. Czy jesteś zadowolona z efektu i powtórzyłabyś operację? No i przede wszytskim, czy w pełni powróciło czucie nosa i możliwości oddechu?
    Pozdrawiam!

    1. Asiu nie bój się , gdyż operacja nie boli i ogólnie nic strasznego się po niej nie dzieje. Także wyjęcie tamponów (którego się bałam) jest zupełnie bezbolesne. Powiem ci, że nie miałam żadnych krwotoków. Oddycham super!!! To jest podstawa! U mnie z „czuciem nosa” to ciężko stwierdzić, gdyż po prostu po operacji ogólnie „czuje go w inny sposób”. Puchnie sobie czasami, szczególnie gdy są upały i po nocy. Nie wiem , czy to tylko u mnie czy może u wszystkich … Nie wszyscy Asiu mówią prawdę . Ale zobaczysz , że będzie świetnie! Pytasz, czy powtórzyłabym operacje TAK. Gdy troszkę przycichnie epidemia pójdę go skontrolować i zapytam dlaczego puchnie czasami. Nie bój się kochana, będzie ok!!! ☺️

     1. Bardzo dziękuję za tę wiadomość! Ja czuję, że bedzie dobrze.. no musimy bo jakże inaczej! 🙂 Trzeba czasu i cierpliwości ale jesli czytam, że ponownie zdecydowałabyś się na operację no to i to można wycierpieć. Serdeczne dzięki jeszcze raz za te słowa, podniosły na duchu niesamowicie. Powodzenia!

     2. Asiu operacja jest bezbolesna i nic nie boli także po operacji! Można spokojnie działać. Owszem potem dostaje się kroplówki i zastrzyki ale można to wszystko ogarnąć . Na prawdę nie jest źle. Trzymam za ciebie kciuki! Napisz potem jak poszło!!! Zobaczysz, że wszystko będzie dobrze.

 11. kurcze, jestem Ci bardzo wdzięczna za ten dokladny opis każdego miesiąca naprawdę wiele to pomogło i człowiek rzeczywiście rozumie,że chyba na internecie piszą bzdury o szybkim gojeniu się nosa 🙂
  MIała operacje 2 miesiące temu i bardzo niepokoiło mnie to,że opuchlizna nosa wciąż jest BARDZO duża bardzo widoczna i nos dalej pozostał „świnkowaty”, bałam się że coś jest nie tak skoro innym znika opuchlizna w pare tygodniu a u mnie wciąż jest jej tak bardzo dużo, i ten sztywny czubek..
  Bardzo Ci dziękuje za ten post, pokazałaś jak naprawdę to wszystko wygląda i uspokoiłaś na pewno wiele osób, będąś świadomym że wszystko utrzymuje się nawet rok.. Pozdrawiam Cię :)!

  1. Witam cię bardzo serdecznie Weroniko! Kochana będzie dobrze zobaczysz , ale trzeba być cierpliwym … Właśnie dlatego wszystko dokładnie opisałam , gdyż ja tez naczytałam się przed operacją wielu bredni. Nie wiem dlaczego ludzie mają tendencje do upiększania. U mnie też było kiepsko ale po czasie wszystko dochodzi do normy a wyglądałam strasznie . Cała fioletowa. A co do sztywności to ja nawet teraz odczuwam niekiedy delikatną sztywność w środku. Mnie powiedział pewien super lekarz : nos goi się przez dwa lata i to jest prawda. Całuje cię bardzo serdecznie!!! Napisz od czasu do czasu jakie zachodzą zmiany . Zobaczysz , że będzie śliczny!!! ☺️

 12. Dzień dobry.
  Mam na imię Justyna. Operacje całkowitej korekty nosa miałam 2 miesiące temu. Na razie jestem lekko przerażona powolnym procesem gojenia. Najbardziej uciążliwa jest opuchlizna, nie jest jakaś ogromna (oprócz czubka nosa). Proszę odpowiedz czy też miałaś przez opuchliznę uczucie ucisku na nos ( ja mam w środkowej jego części), podczas mimiki twarzy – rozmowy, uśmiech uczucie ściągania, naciągania skóry. Ja nawet jak brwi marszczę to czuję skóra „pracuje” w obrębie nosa i policzków jakby się naciągała. Napisz proszę jeszcze czy miałaś zalecenia co do masowania nosa po zabiegu i czy goił się równomiernie po obu stronach. bo u mnie opuchlina jest z każdej strony inna.
  Opis twojej historii, bardzo szczegółowy miesiąc po miesiącu jest bardzo pomocny i kojący w gorsze dni.

  Pozdrawiam serdecznie.

  1. Justynko witam cię bardzo serdecznie!! Moja kochana u mnie był koszmar. Spuchnięta przez 6 miesięcy i fioletowa jak śliwka. Niestety mam bardzo delikatną skórę … Ja do tej pory czuje ją napiętą , szczególnie gdy robię miny a minęło już tyle czasu. Dwa miesiące to malutko więc nie martw się bo wszystko będzie dobrze i wszystko się doskonale ułoży i zagoi . Ja nosa nie masowałam gdyż bałam się , że może on zmienić kształt . Też opuchlizna była troszeczkę nierówna ale potem wszystko zeszło. Niestety trzeba czasu i cierpliwości . Szkoda, że wiele dziewczyn nie pisze prawdy ja opisałam wszystko dokładnie ☺️

  2. 18 kwietnia mija 5 miesięcy od mojej operacji nosa. Bolu nie ma już żadnego, ale nos z przodu nadal jakiś nierowny. Jedna dziurka troszkę wyżej niż druga (mam nadzieje, ze to po prostu nierowna opuchlizna) jedna srona nosa tez jeszcze trochę opuchnięta niż druga. Wiec nadal walczę z asymetrią, ktora mam nadzieje będzie się coraz bardziej zmniejszać. Martwi mnie to , ale wolę nie panikować, bo w końcu ingerencja w nosie była spora. Zobaczymy mam nadzieję, że wszystko z czasem się wyrówna

   1. Witam cię bardzo serdecznie Wiktorio! Muszę wam wyznać , że mnie minęło już sporo czasu ale kurcze nos puchnie sobie po nocy albo jak jest gorąco. Chyba taka operacja jest zależna od osoby : tzn od reakcji. Niektórym wszystko przechodzi po kilku dniach a inni się męczą. Mam nadzieje, że u ciebie to tylko opuchlizna i tak sądzę, gdyż u mnie bardzo długo się utrzymywała. Bardzo serdecznie cię pozdrawiam i napisz potem jak się goi nosek .

   2. Dziewczyny u mnie 8 miesięcy od całkowitej korekty nosa metodą otwartą minie 24 kwietnia i opuchliznę zwłaszcza na czubku nosa mam dalej. Czubek jest jakby zmrożony i opuchlizna na nim skręca w lewo. Z profilu jest super ale patrząc prosto jest asymetria. Jedna dziurka jest szersza niż druga i mam nadzieję również że po zejściu całkowitej opuchlizny (Bóg tylko wie kiedy to nastąpi) wszystko się wyprostuje :((

    1. Sonia u mnie już tyle czasu minęło a nadal puchnie. Profil idealny! Z przodu chyba tez .. ostatnio dostaje paranoi. Ale do porannej opuchlizny już chyba będę musiała się przyzwyczaić .. Będzie dobrze kochana! Zobaczysz że wszystko ci się wyprostuje! Troszkę cierpliwości trzeba

     1. U mnie rano nie jest źle w porównaniu do całego dnia tzn może troszkę jakby objętościowo większy ale dosłownie po umyciu twarzy jest już Ok. Bardziej doskwiera mi ta opuchlizna na czubku nosa. Kiesy jestem bez makijażu to po przypatrzeniu się widać ją poprzez tak jakby inny odcień skóry. Zastanawiam się tez czy ta opuchlizna powoduje też że nosek jest większy i jak zejdzie to jeszcze się zmniejszy miejsce gdzie jest ten obrzęk czy nie

     2. Oj zmniejszy się zmniejszy ! Na sto procent! Ja nie miałam innego odcienia skóry ale był opuchnięty okropnie. Zresztą powiem ci szczerze, ja nadal go czuje opuchnięty – to jest takie dziwne uczucie jakby był nabrzmiały od środka. Zastanawiam się , czy ono kiedyś minie. Jak narazie tak sobie wspólnie współżyjemy.

     3. Kurcze wiecie co. Dzisiaj tak sobie popatrzyłam na swój nosek, w zasadzie to codziennie mu się przyglądam ale dostrzegłam tak jakby na tym obrzęku na czubku nosa bardziej z prawej niż z lewej (opuchlizna bardziej skręca na lewo) jakby lekko naprawdę delikatnie odstające coś jakby taki odstającą skórkę wypychającą od wewnątrz przez coś. Jak nacisnę to czuję ostrzejsza kość. Spanikowałam. Kurczę może mi źle spiłował tzn mniej z jednej strony z profilu tego nie widać z przodu tez No może trochę w tym mówią u skórka na nosku jest inna ale jak skieruję głowę na prawo to tak jakby ten odstający zarys widać. Nie wiem boshhh. Przecież nawet jak opuchlizna zejdzie to kość się nie zmniejszy i dalej będzie odstawało. Może jak ta z lewej strony opuchlizna zejdzie to się coś wyrówna …?? Ale z lewej jak nacisnę to tez czuję ale nie taka ostrawa tylko bardziej łagodna. Nie wiem co robić.. przypomnę ze jestem 8-mcy po operacji…

     4. Kurcze może lepiej skontaktować się z chirurgiem. Czasami w środku może powstać jakaś narośl. Ja dostałam taką informacje w klinice. Muszę przyznać, że bardzo dokładnie kontrolowali mi środek nosa. Szczerze mówiąc ja też czasami dostaje paranoi i czasami kość widzę ciut wiekszą z jednej strony (tą kość dużą, twardą). Zadzwoń kochana albo podejdź do lekarza, gdyż lepiej sprawdzić .

    2. U mnie to samo, mówi się ze jednak metoda otwarta jest dużo bardziej inwazyjna, więc pewnie jeszcze te 7 miesięcy musimy poczekać

     1. Ja też miałam robiony metodą „zamknietą”. Ale dziewczyny mówię wam , gojenie w środku to jednak długo trwa .. a niestety ludzie na necie podają nieprawdziwe informacje, że niby wszystko szybko wraca do normy. Nie wiem dlaczego tak postępują …

    3. Soniu napisz proszę czy asymetria dziurek się wyrównała? Minęło u Ciebie juz sporo czasu od operacji. Jestem bardzo ciekawa Twojej historii.
     Pozdrawiam

     1. Witajcie. Niestety asymetria nadal się utrzymuje i czubek nosa tak jakby skręcał w prawo:( końcówka czubka nadal jest zmrożona i jest tam opuchlizna. Czuję twardość oraz przy dobrym dopatrzeniu się tam gdzie jest opuchlizna jest ciemniejszy kolor. W środku nosa po prawej stronie tam gdzie miałam szew czuję z jednej strony zgrubienie taka jakby narośl może to powoduje asymetrię i to że czubek skręca w prawo. Nie wiem 🙁 ale nie mogę pojechać na konsultacje bo mój chirurg zmienił klinikę i aktualnie przyjmuje najbliżej 700 km ode mnie :/
      We wrześniowym mailu napisał że nosek mój przechodzi jeszcze proces gojenia (jestem 16 miesięcy po operacji)

     2. Kurcze nie chce Ciebie podkopywać ale u mnie minęły już 13 miesięcy i proces gojenia wyglądał jakby się już zakończył, oczywiście czubek jest nadal lekko twardawy oraz dziurki tez nie są 100% bo nigdy nie były, ale na twoim miejscu albo pojechałabym do swojego chirurga albo zasięgła czyjejś drugiej opinii

     3. Narazie wyjazd odpuszczam. 700 km to podróż na kilka dni, a w moim przypadku jest to nierealne, przynajmniej w najbliższym czasie. Do kliniki w której byłam operowana już napisałam i czekam na ustalenie konsultacji z innym chirurgiem plastykiem. Każdy przypadek jest inny i u mnie ewidentnie widać, że opuchlizna wciąż jest na czubku nosa, co może wpływać na asymetrię. Skręca ona w prawo bo po lewej stronie nos widać że jest gładki, płaski i czucie mam tam idealne. Opuchliznę na czubku dostrzegam sama, zastanawiam się tylko jak długo ona może się utrzymywać‍♀️

     4. Kochane u mnie minęło już tyle czasu a z opuchlizna nadal mam kłopot niestety… Już mnie to wszystko drażni. Rozłożyłam ręce i chyba tez pójdę na konsultacje.

     5. Mnie najbardziej przeszkadza asymetria dziurek. Minęły 2 miesiące a jedna dziurka jest zdecydowanie większa i czucie z tej strony nosa jest zupełnie inne (gorsze) niz ze strony lewej… Z lewej strony czucie miałam juz po zdjęciu gipsu. Czubek tez jest sztywny i zamrożony. Może gdyby ten nos nieco opadł to ta asymetria nie byłaby tak widoczna. Narazie mam wrażenie ze dziurki są zbyt widoczne. Soniu chyba lepiej skonsultować tą sytuację z innym chirurgiem aby wydał swoją opinię. Bądźmy w kontakcie. Mocno trzymam kciuki za każdą z nas aby wszystko się ułożyło. Buziaki

 13. Dziewczyny, mam dwa pytania:
  1. Ile czasu po operacji nie mogłyście oddychać?
  2. Jestem tydzień po operacji i moje dziurki są nieregularne tzn. jedna większa, druga mniejsza oraz mają inny kształt a do tego są jakby poszarpane. Czy to się wyrówna?

  ściskam! Kama

  1. Witam cię serdecznie Kama!! Ja zaraz po wyjęciu drenów oddychałam super ale spuchnięta byłam przez bardzo duży okres czasu. Wiele dziewczyn miało nierówne dziurki ale po jakimś czasie się wyrównały gdy tylko z noska zeszła opuchlizna. Nie martw się moja droga. A jaką metodą miałaś robioną operacje?

   1. Dzień dobry Kobietki 🙂 problem mojego nosa jest taki ze aktualnie pol roku po całkowitej korekcji (metoda zamknięta) zrobiła mi się wyniosłość nad czubkiem nosa (w miejscu wycięcia chrząstek) formując przy tym lekko opadający nos. Naczytałam się o „papuzim nosie” po operacji i boje się ze coś takiego może mi się robić. Czy tez coś takiego miałyście ? Wiem ze jeszcze długa droga rekonwalescencji przede mną natomiast boje się ze tkanki/blizny nie zmiękną i się nie wchłoną. Dodam jeszcze ze siniaków brak, czubek jest jeszcze szeroki, twardy, nos już nie boli ale jest cały czas sztywny (czuje to np przy marszczeniu). Lekarz jedyne co powiedział to to ze mam na razie zapomnieć o tym nosie i czekać (ale wiecie jak to jest)
    Z góry dziękuje za odpowiedz, ściskam ! ❤️

    1. Witam cię serdecznie Natalko! Ja miałam odwrotnie , gdyż nosek był zadarty w górę ! Ale kochana opuchlizna utrzymywała się przez półtora roku a szczególnie ta wewnętrzna . Ponoć nie było tego widać ale ja czułam nos sztywny. Muszę ci powiedzieć , że jeszcze teraz budzę się z przypuchnietym noskiem … Super, że nie miałaś siniaków to już wielki sukces! A co do gojenia to lekarze , którzy mówili , że nos potrzebuje dwóch lat na ukształtowanie formy niestety mieli racje. Zobaczysz , że będzie śliczny!!!!

  2. Hej Anita, fajnie, ze wszystko tu szczegółowo opisujesz. Powiedz mi, jak długo spałaś na wznak z głowa uniesiona i kiedy zaczęłaś już zupełne normalnie spanie z obracaniem się na boki?

   1. Asiu długo spałam na wznak muszę ci powiedzieć, bo po pierwszych dniach chyba się do tej pozycji przyzwyczaiłam. A jak u ciebie ? Jak efekty? Jesteś zadowolona?

    1. Cześć Anita, to chyba najlepszy wpis nt operacji nosa na jaki trafiłam. Jestem miesiąc po. Myślałam, że rekonwalescencja będzie lżejsza ale jestem dobrej myśli. To co mnie martwi to grudki wyczuwalne pod skórą między oczami. Wg lekarza jak będę masować to się rozejdą ale na razie jeszcze nie czuję żadnej poprawy. Też coś takiego miałaś? Inna sprawa to okropne swędzenie w okolicach szwów na górze czubka nosa – to jest chyba najgorsze. Jak poradziłaś sobie z zaskórnikami na nosie po operacji? U mnie skóra jest w bardzo złej kondycji po ściągnięciu gipsu. Boję się zastosować peeling, a łagodne żele do mycia nic nie dają.
     Z góry dziękuję za Twoje rady. Pozdrawiam!

     1. Witam cię bardzo serdecznie Alex. Dziękuję za miłe słowa.
      Opisałam wszystko tak jak było, bez ujmowania , dodawania i ubierania w piękne słowa bo po prostu jest to zbędne. Dziewczyny potrzebują prawdy a nie ubarwionych historii. A powiem ci , że wiele osób opisuje nieprawdę by pokazać jak było wspaniale.
      Więc tak: ja kulek nie miałam ale myśle , że to się faktycznie rozejdzie, gdyż spotkałam się już z takim przypadkiem. Miesiąc to bardzo mało a rekonwalescencja niestety trwa długo i potrzeba dużej cierpliwości … Ja też myślałam, że szybciej pójdzie ale niestety… . Druga sprawa: oj swędziało swędziało ale to oznaka gojenia! Czyli wszystko jest na dobrej drodze. Dostałam maść do smarowania ale kurcze nie pamiętam nazwy. Bardzo mi pomogła! To maść na gojenie się ran. Trzecia kwestia, to skóra po zdjęciu gipsu: u mnie była masakra. Pełno krostek i zaskórniaków. Też bałam się peelingu i walczyłam domowymi sposobami . Starałam się przemywać tonikiem i spirytusem i przyznam ci się bez bicia, że od czasu do czasu troszkę je wyciskałam. Potem to samo przeszło. Tak w okolicach drugiego miesiąca. Zobaczysz, że będzie super! Musisz tylko troszeczkę poczekać. Daj znać jak ci się goi, bo także wasze komentarze pomagają innym dziewczynom. ☺️ Bardzo serdecznie cię pozdrawiam i życzę spokojnej nocki!

    2. Dziekuje Ci. Ja wciąż dla bezpieczeństwa śpię na wznak. Jestem zadowolona, jednak martwi mnie opuchlizna, która po jednej stronie jest większa niż po drugiej. To powoduje wrażenie jakby nosek nie był symetryczny i „skrecal” lekko w ta bardziej spuchnięta stronę. Czy miałaś coś podobnegonu siebie?

     1. Ja byłam strasznie spuchnięta. Cały nos , policzki a nawet czoło. Nos wydawał się szeroki przez tą opuchliznę ale starałam się na niego nie patrzeć . Całą buzie miałam okrągłą jak księżyc w pełni. Potem powolutku zaczęło się „wchłaniać”. Rozmawiałam z wieloma dziewczynami i niektóre z nich faktycznie miały asymetrię spowodowaną opuchlizną ale wszystko się ułożyło . Zobaczysz , że będzie super!!!!

  3. W moim przypadku oddychałam dopiero po mniej więcej 2 tygodniach po zdj wszystkiego. Dziurki to normalne że są nierówne ale to poszarpanie, spytałabym się chirurga

   1. Wiesz ja oddychałam od razu super może nawet lepiej niż przed operacją – oczywiście po wyjęciu tamponów z nosa. To poszarpanie by mnie zaniepokoiło …

   1. To bardzo długo. W tym czasie nie mogłaś się zupełnie normalnie uśmiechać? Ja wyglądam jak Joker gdy próbuje się śmiać 🙂 6 miesiecy to strasznie długo 🙂

    1. Miałam to samo. Spuchnięta jak balonik i rysy twarzy zupełnie nie moje. Potem zaczęło to zanikać ale kochana niestety trwało … nie wspominam o siniakach ..

    2. Dziewczyny, a czy któraś z Was miała wrażenie, że z profilu czubek nosa jest za długi? Nie mam na myśli, że jest za długi w dół, tylko za długi tak jakby w poziomie? Miałam nos raczej zadarty lekko w dół. Po operacji mam taką dużą skocznie i o ile w części kostnej wygląda to przyzwoicie to czubek wygląda na taki dziwnie długi (z przodu jak kulka ale z tego co tu przeczytałam to normalne). Nie wiem czy to kwestia opuchlizny i koniec nosa jeszcze będzie mniejszy, patrząc na niego z boku w poziomie czy tak już zostanie 🙁 dajcie znać czy któraś z Was miała taki problem i czy z czasem wygląd się polepszył. Pozdrawiam

     1. Ja na początku miałam takie wrażenie ale potem to zanikło. Mama mówi, że jest wszystko ok ale paranoje miałam moja droga. Też go tak widziałam !

   2. Naprawdę na górnej wardze miałaś aż 6 miesiecy? Czy ta warga powodowała tez ze jakby bardziej przykrywała zeby?:) nie wiem czy wiesz o co mi chodzi?:)

    1. Asiu akurat u mnie była ona fantastyczna!!! Usta wyglądały jak u lalki taki miały super kształt . Z tego powodu byłam bardzo zadowolona :). Potem powolutku zaczęła ona wracać do normy. A u ciebie jest bardzo spuchnięta? Przykrywa ci zęby? Czyli chyba się obsunęła w dół z powodu opuchlizny.. U mnie była ona uniesiona do góry ale cudownie to wyglądało.

     1. Witam serdecznie;) tak się ciesze ze trafiłam tutaj bo czytając inne fora o gojących się noskach powoli się załamywałam.. u mnie robiony był czubek nosa rekonstrukcja pilowany garb oraz przegroda. Niestety nos jest jakiś dziwny … czubek jest Ok ale nos u góry zrobił się jakiś szeroki szerszy niż miałam jakby opuchnięty choć sama już nie wiem czy to opuchlizna czy coś jest nie tak. Dodam ze jestem 6 miesięcy po operacji. Często tez kiedy jest ciepło lub rano nos jest ogromny i czuje jakby napieranie na niego.. chirurg twierdził ze wszystko jest Ok. Mam nadzieje ze to kiedyś przejdzie bo chyba mam już depresje do tego stopnia ze nie chce się ludziom pokazywać ;(

     2. Nie masz pojęcia jak się cieszę, że napisałaś ten komentarz!! Ja mam dokładnie to samo! Już tyle czasu minęło a mój jest nadal szerszy i puchnie a szczególnie rano. Jak są upały to normalnie masakra! I też czuje napieranie na niego. Czyli nie jestem sama! Wiesz, chyba pójdę na prześwietlenie a może i na poprawkę …

 14. Jak fajnie, że tu trafiłam! Jestem tydzień po operacji totalnie podłamana, nos zadarty, świnkowaty, opuchlizna, problem z mimiką twarzy. Kompletnie się tego nie spodziewałam. Jak to dobrze, że w maseczkach możemy chodzić!

  1. Aniu nie załamuj się kochana bo to zbyt krotko by widzieć efekty. Ja wyglądałam okropnie a nosek tez był mocno zadarty. Powoli wszystko się ułożyło … O mimice twarzy nawet nie wspominam … było ciężko. Zobaczysz, że będzie super!!!! Daj znać jak się czujesz

 15. Jestem już 7 miesięcy po operacji. Czubek mam dalej sztywny, twardy, jakby zmrożony. Opuchlizna schodzi lekko na prawo i z profilu nos dalej wygląda jakby był krzywy. Ciut schizuję, że mi tak zostanie 🙁 z profilu Ok ale nie wiem może przez tą opuchliznę na czubku wydaje się trochę długi Nie wiem już sama :((

  1. Soniu mnie tez bardzo długo wszystko wracało do normy. Nawet nie masz pojęcia …. do tej pory czuje go na końcu tak dziwnie . A puchnie też.. szczególnie gdy się budzę i gdy jest bardzo ciepło . U mnie nie było skrzywienia gdyż opuchlizna schodziła równo . Nie bój się kochana. Zobaczysz, że wszystko się ułoży!! Będzie ok!!! Ja tez się bałam …

 16. Do Sonia.

  Odezwij sie prosze.
  Mam ten sam problem, jestem 2 miesiace po, nos krzywy uciekl na prawo, kuka na twarzy, jakas kora wiszaca zgrubienie a pod nim kostka tam gdzie krzywy.

  Zeszlo Ci to, odezwij sie Sonia prosze.
  Dziekuje

  1. 24.04. Minęło 8-mcy od operacji. Nosek a właściwie jego czubek ucieka mi na prawo co jest wynikiem obrzęku na czubku takiej kulki, twardej, jakby zmrożonej. No nic przyjemnego. Z niecierpliwością czekam aż ona zejdzie. Czy schodzi… myślę, że jest mniejsza niż była więc dobrze to świadczy. Miejsce tego obrzęku ma tak jakby ciemniejszy kolor tzn nie widać tego aż tak mocno ale ja wszystko widzę wokół swojego nosa więc dla mnie jest to zauważalne przy dokładnym spojrzeniu. Profil nosa mega. Kocham go ale zdjęcie robione z przodu już mniej. Bo jednak widać asymetrię. Jeśli chodzi o sam czubek to w lewej jego części mam wrażenie że coś odstaje przez skórę. Panikowałam kilka dni temu że może za mało spiłowano mi kość. Ale uspokajam się tym że przecież nos nie jest jeszcze wygojony do końca. Mam tam na czubku obrzęk, wzdłuż brzegu nosa jest jeszcze opuchlizna, po bokach nosa powyżej skrzydełek również kiedy podświetleniem z góry i dołu latarka widać opuchliznę która po naciśnięciu palcem się ustępuje a potem znowu wraca więc jest jeszcze obrzęk. Ja widzę wszystko nawet chrząstki, kości przez skórę ale prawda jest taka że tylko ja to widzę a że nie jestem obiektywna w tej kwestii chyba nie powinnam się tym przejmować. Z niecierpliwością czekam na 24.05 aż minie 9-m-czy potem 10 m-cy i będę mogła porównać jak to wszystko się zmienia jak się poprawia i ładnieje. Bardzo żałuję że mój lekarz operujący mieszka ponad 700 km ode mnie, bo zmienił klinikę wiec nie mam możliwości do niego się udać na kontrolę. Jestem pod tym kątem w kropce.

   1. Ja robiłam sobie zdjęcia co kilka dni i porównywałam i jak teraz na nie spojrzę to faktycznie był obrzęk a ja już nawet go nie widziałam … tak się oko przyzwyczaiło .. jak jest małe skrzywienie i do tego spuchnięte to zejdzie zobaczysz! Gorzej gdy faktycznie jest kość przekrzywiona.

    1. Kość która idzie od nasady czoła w dół jest prosta, a opuchlizna oprócz po bokach nosa która jest niewielka dotyczy głównie jego czubka. Tam właśnie jest najbardziej uporczywa i tworzy tzw kulkę skręcającą w prawo. Kiedy niecierpiałam gdy ktoś patrzył na mnie profilowo teraz zaś wolę właśnie taki sposób 😀 (to tak żartobliwie) :)) sam koniuszek nosa powodował ostatnio mój stres bo czuję i myślę że widzę jakby lekkie odstawanie przy nacisku czuję chrząstkę. Być może tak musi być, trudno mi się do tego odnieść i chyba po prostu muszę być cierpliwa do pełnego „wygojenia” nosa. Nawet jeśli okaże się, że nie powinno tak być to co zrobię, ewentualna korekta wymagałaby operacji, a na to raczej bym się już nie zdecydowała 😀

     1. Wiesz ja tez już bym się nie poddała. Ta opuchlizna mnie wykończyła! Strasznie długo to trwało a i nadal się odzywa. Ale akcja! Ja miałam to samo! Nie cierpiałam profilu a teraz tylko jego kocham!!! I przeszkadza mi przód

     2. Dlatego przyjmuję i przyjmę wszystko jakim jest i będzie, bo i tak jest o niebo lepiej niż było, a sam noska wygląd bez garbku i wielkość czyli znacznie mniejszy i smuklejszy odjął mi z 10 lat 😀 chirurg naprawdę miał przy nim co robić :DD więc i tak jestem mu wdzięczna za to co „wyrzeźbił”:) mam nadzieję jednak, że z tygodnia na tydzień będzie on jeszcze ładniejszy a te wszystkie obrzęki i opuchnięcia za jakiś czas pójdą w niepamięć. Oby:D

     3. Na pewno!!!! Zobaczysz, że będzie super!!! Ja czasami czytam wpisy na necie i sama do siebie się śmieje gdy dziewczyny piszą, że po dwóch tygodniach były idealne. To nawet z punktu widzenia medycznego nie jest możliwe . Cieszę się że i tak ogólnie jesteś zadowolona z efektów bo to jest najważniejsze! A reszta się ułoży!

     4. Mi tak naprawdę dopiero Twój punkt widzenia, Twoje doświadczenia tutaj opisane uświadomiły, jak to tak naprawdę może wyglądać i wygląda. Oczywiście jest to bardzo indywidualną sprawą ale nie warto się nastawiać, że za trzy miesiące będzie „po wszystkim”. Wcześniej myślałam, że po przeszło pół roku już będę miała nos a’la Nicolę Kidman 😀 ale fakty są zgoła inne. Proces gojenia i powrotu do tzw. normalności jest bardzo długi. Sama wiesz po sobie, a ja doświadczam tego na własnym przykładzie. Tak więc dziewczyny piszcie, dzielcie się własnymi doświadczeniami ale No Panic :***

     5. Anitka mam pytanie. Powiedz proszę ile trwało to u Ciebie, aż opuchlizna Ci zeszła z nosa. Całkiem, również ta na czubku?

     6. Kochana masakra … dwa lata minęły a jeszcze z nią walczę …
      Ta największa opuchlizna zeszła po około 6-8 miesiącach ale u mnie ciagle jest obrzęknięty szczególnie po nocy i gdy jest gorąco . Już to chyba nie minie ‍♀️

     7. O masz! :/:/:/ dla mnie priorytet to pozbycie się jej na czubku, tej kulki, tej twardości. Jeśli to minie odzyskam 3/4 sprawności psychicznej 😀

     8. Dlatego napisałam ten artykuł Soniu. Wiele dziewczyn niestety nie mówi prawdy i później inne popadają w paranoje myśląc, iż tylko u nich trwa to tak długo . Szczery lekarz mówi od razu: nos wraca do normy po dwóch latach. I od tego nie ma ucieczki. Możemy tego nie zauważać gołym okiem ale proces gojenia jest właśnie taki …

    2. Anitko przede wszystkim dziękuję za ten post i wszystkie informacje jakich udzielasz! Widać że mega to pomaga wszystkim dziewczynom czytającym i mnie też nieco uspokoiło. Ale nadal mam dwie sprawy;)
     Pierwsze: robiłam nosek również u Sirka metoda otwartą i mnie powiedział że on robi tylko otwartą. A Ty mówisz że miałaś zamkniętą.. bardzo mnie to zdziwiło. Czy wiesz może z czego to wynika?..
     Druga: zrobiłam plastykę przy okazji robienia przegrody – przegrodę musiałam zrobić ze względów zdrowotnych a plastykę sobie wymyśliłam na zasadzie „skoro i tak będą mnie usypiać i ciąć to chociaż sobie coś poprawie”. Doktor przyznał że nos da się poprawić, mialo to być delikatne zmniejszenie.
     Operację robiłam dwa tygodnie temu więc temat jest bardzo świeży, ale nos jest okropnie krzywy.. po zdjęciu gipsu ledwo moglam uwierzyć w to co widzę. Idzie od nasady do końca po łuku, jakby skręcał w lewo a koniec jest wielkim spuchniętym ziemniakiem z wystającymi chrząstkami na czubku. Dziurki są calkiem nierówne i ogromne, spokojnie mogę włożyć patyczka żeby nos oczyścić a jakbym próbowała to pewnie bym włożyła i 2 na raz. Siniaki wyszły mi od razu po operacji na całych oczach i pod oczami ale teraz po dwóch tygodniach są tylko malutkie fioletowe pod oczami i tyle. Reszta cała zeszła. Nie wiem co o tym myśleć. Jak myślisz na ile nos się może „sam” wyprostować po operacji? Czy takie skrzywienie w twojej opinii może być winą opuchlizny? Próbowałam porozmawiać o tej sprawie z doktorem ale nie chce się ze mną widzieć bo jest za wcześnie… Bardzo mnie martwi ten nos.

     1. Witam cię bardzo serdecznie Ewelinko! Ty miałaś robioną też przegrodę, więc widocznie dlatego zastosowano metodę otwartą. Bo jest to bardziej skomplikowana operacja. Moja droga ja po ściągnięciu gipsu miałam nos jak kluska! Był spuchnięty jak balon i tez dziurki były bardzo duże! Myślałam że padnę! Całe szczęście , że opuchlizna była równa i nie wykrzywiał się w jedną stronę. Koleżanki mówiły mi , że tak miały i że potem się wszystko ułożyło. Dwa tygodnie to faktycznie malutko bo mnie dwa lata wracało wszystko do normy szczególnie w środku. Taka okropna opuchlizna u mnie utrzymywała się przez 6 miesięcy. Też widziałam chrząstki i inne dziady ale potem powolutku zaczęło wszystko wracać do normy. A siniaki to u mnie był dramat .. miałaś farta! Cieszę się , że przynajmniej tego uniknęłas! Zobaczysz , że będzie super tylko potrzeba czasu .. i to długiego okresu czasu … Mnie też dziewczyny wmawiały, że po miesiącu będę nówka, ale to wszystko nieprawda. Myśle, że po miesiącu albo po sześciu tygodniach będziesz miała wizytę … W każdym razie pisz i daj znać jak leci! ❣️❣️❣️

     2. Dzień dobry Anitko! Jestem już 2 miesiące po operacji, Twoja wiadomość podniosła mnie na duchu 🙂 ale na razie nos nie prostuje się, nadal tworzy łuk i obawiam się że to się nie zmieni bo to już czuć pod palcami jak kość, nie jak opuchlizna tam, gdzie jest najbardziej krzywy 🙁 załamuje mnie to niestety ale ciągle się łudzę że to jeszcze świeża sprawa i może coś się zmieni. Chciałam zapytać jak u Ciebie i u Was dziewczyny było z kwestią węchu. Czułyście coś po operacji? Po jakim czasie węch wracał „do normy”?

     3. Wiesz, ja z węchem to tak dziwnie. Nie pamietam już jak było zaraz po operacji ale teraz od czasu do czasu mam wrażenie że nie docierają do mnie zapachy…

 17. Niedługo minie 10 miesięcy od operacji i nadal ta kulka na czubku nosa. Góra nosa między oczami fajna szczuplutka, im bliżej skrzydełek tym opuchlizna się pojawia coraz mniejsza ale jest, a czubek wciąż twardy, sztywny i kulkowaty 🙁

 18. Cześć dziewczyny,
  ja jestem 5 miesięcy po operacji. Przez pierwsze tygodnie, kiedy miałam jeszcze plastry na nosie, byłam bardzo zadowolona. Z każdej strony nosek był piękny. Po ściągnięciu plastrów bardzo spuchłam i nos wyglądał na bardzo krzywy. Opuchlizna powili schodzi i z przodu nos wygląda już prawie na prosty (jeszcze na samym czubku mam nierówną opuchliznę) ale widać, że cały jest jeszcze opuchnięty, jakby był za „gruby” w stosunku do twarzy. Tym jak nos wygląda z profilu jestem załamana 🙁 miałam bardzo prosty nos z boku, a teraz jest bardzo zadarty. Mam wrażenie, że wygląda coraz gorzej i że część chrzęstna z profilu ciągle się wydłuża. Wydaje mi się, że lekarz zdecydowanie za bardzo spiłował kość. Pocieszam się tym, że na facebooku mój lekarz regularnie wrzuca zdjęcia pięknie zoperowanych nosów.
  Dziewczyny, czy też miałyście tak po operacji, że Wasza skóra na nosie zaczęła się bardzo przetłuszczać? Od ok miesiąca mam duży problem, co kilka godzin muszę myć nos i smarować kremem bo cały się świeci do tego stopnia, że pojawiają się na nim malutkie kropelki 🙁 Przed operacją nie miałam takich problemów ze skórą na nosie.

  1. Witam cię Olu bardzo serdecznie!
   Ja tez przez długi okres czasu miałam mocno zadarty nos, ale potem powolutku się ukształtował , więc u ciebie na pewno będzie tak samo! Też mocno się przetłuszczał niestety i upłynęło sporo czasu , zanim się to uspokoiło. Stosowałam różne płyny i czekałam na poprawę … A o opuchliźnie to nawet nie wspominam! U mnie była masakra i dalej budzę się rano z opuchlizną..
   Zobaczysz , że wszystko się ułoży i wróci do normy! ❣️ Będzie dobrze!

 19. CiesZe się ze nie jestem z tym sama może to faktycznie proces gojenia? Jutro jadę na wizytę do mojego chirurga zobaczymy co powie. Dodam tez ze robiłam zdjęcie RTG nosa i w opisie miałam zaznaczone ze jest podejrzenie zapalenia zatok szczękowych.. nie mam pojęcia co to znaczy i czy ma związek z tym puchnacym nosem a może to efekt operacji.. mam nadzieje ze jutro dowiem się wiecej na pewno dam znać 😉

  1. Jejku napisz napisz bardzo cię proszę! Ja też martwię się tym faktem muszę ci powiedzieć. Bo cały czas odczuwam jakby parcie od wewnątrz – to jest trudne do opisania. I do tego to puchnięcie …. Jak przylecę do Polski to też koniecznie muszę odwiedzić klinikę. Profil super ale z przodu przez to puchnięcie jest szeroki ..

    1. Ja miałam w październiku 2018 jak dobrze pamietam. Już trzy lata ale te kwestie o których pisałam się nie zmieniły .

     1. Kurde to już naprawdę bardzo długo… 3 lata i dalej to samo… jestem po wizycie lekarz stwierdził ze w nosie zachodzi cały czas proces gojenia i okostna itp nadal są obrzęknięte i ze niby po obu stronach nosa mam przynajmniej 3 mm obrzęku wiec niby jak to zejdzie to nos noe będzie taki szeroki.. wg mojego lekarza jeśli nos puchnie szczególnie rano czy w upały to jest to 100% dowód na to ze tam jeszcze jest proces zapalny i trzeba czasu. Powiedział mi ze rok to minimum by doszło to do siebie a nawet czasem dwa lata… jednak niepokoi mnie fakt ze u ciebie jest to już tyle czasu… ja się z nim tak umówiłam ze jak za rok nic się nie zmieni to mam się zgłosić do niego… podsumowując dał mi nadzieje ze to się zmieni… ale jeśli tak się nie stanie to masakra nie wiem co zrobię ;(

     2. Mnie tutaj lekarze powiedzieli to samo, że nos potrzebuje przynajmniej dwóch lat i to jest zależne od osoby. Oczywiście mówię o środku nosa o procesach, których my nie widzimy gołym okiem. Ja chyba sobie tutaj zrobię prześwietlenie i jak przylecę do polski we wrześniu to podejdę do kliniki. Bo mówię ci , cały czas czuje parcie od środka i opuchliznę jak od środka tak na zewnątrz.

 20. Ja jestem po operacji 4,5 miesiąca. Tak jak piszecie, nos nadal spuchnięty, lekarz mówi, że połowa obrzęku schodzi w ciągu trzech miesięcy, druga połowa do roku. Niepokoi mnie, że skrzydełka mam sztywne (operacja obejmowała prostowanie przegrody metodą otwartą), nie da się normalnie wyczyścić nosa, bo skrzydełka się nie schodzą. Do tego w środku czuję jakieś dziwne nierówności, jakby narośle. Po operacji i zdjęciu gipsu miałam przyklejać plasterki na noc przez miesiąc, po wizycie trzy miesiące po operacji znowu mam to robić. Też tak miałyście?

  1. Ja nosa „nie czułam” przez długi okres czasu a muszę przyznać , że do tej pory nie odzyskał „sprawności”. W środku początkowo tez miałam jakieś nierówności ale potem wszystko się zagoiło. Plasterków nie przyklejałam … kurcze nawet nie wiedziałam o takiej metodzie !

   1. Witam, miałam operację tydzień temu. Ściągnięto mi setony. Spoglądając w lustro czuję niepokój. Mój nos jest jakby długi z przodu, do tego dziurki bardzo widoczne. Ogólne wrażenie, przestrzeń między nosem a ustami jakby się wydłużyła.Chrzestna część nosa boli, najbardziej obawiam się tego wyglądu. Niektórzy twierdzą, że to pierwsze wrażenie daje nam obraz tego jak będziemy wyglądać. U mnie bardzo nieestetycznie. Boje się, że jest niedopasowany. Czytam o opuchliźnie, która powoduje, że nos wydaje się większy. Rozumiem, ale mam wrażenie, że dolna część nosa mnie oszpeca. Czy to się zmieni? Jestem przerażona.

    1. Witam cię serdecznie Łucjo! Ja po zdjęciu gipsu miałam nos strasznie spuchnięty i okropnie zadarty w górę. Tez dziurki były widoczne. Później powoli zaczęło wszystko znikać , ale w moim przypadku trwało to bardzo długo. Na początku nos zawsze wyglada dziwnie i raczylabym powiedzieć źle . Będzie dobrze! Zobaczysz! U mnie wszystko się zmieniło 🙂

    2. Minęły kolejne dwa miesiące, sytuacja bez zmian… Nos mocno spuchnięty, jedna strona bardziej. W środku nierówności. Kontrola w marcu.

     1. Kochana u mnie przez sześć miesięcy była masakra. Potem zaczęło schodzi ale nadal puchnie.. rano jest zawsze kiepsko i tak samo gdy jest gorąco …

     2. Kurcze tez mam jedną stronę zdecydowanie mocniej opuchniętą albo jest taka asymetria nosa i tak kiepsko został zoperowany… tego nie wiem. A jak u Ciebie sytuacja z dziurkami? Trochę mniej są widoczne?

 21. Hej, jestem 4 tygodnie po operacji nosa (korekta całkowita). Martwi mnie bardzo nierówna opuchlizna i i takie górki i dołki (wgłębienie) w części chrzęstnej nosa z jednej strony gdzie opuchlizna jest nieco mniejsza. Czy to normalne? Czy spotkałyście z takimi objawami?

  1. Witam cię serdecznie Wix! U mnie tez była okropna opuchlizna i wszystko dziwnie wyglądało . Po kilku miesiącach zaczęło się wyrównywać ale muszę ci powiedzieć, że nadal zmagam się z opuchlizną gdy jest gorąco i gdy się rano budzę tez jest opuchnięty. Nie martw się kochana zobaczysz , że wszystko będzie super! 🙂

   1. U mnie mija już rok i tak jak u Ciebie opuchlizna na gorze nadal występuje.. idę na konsultacje w styczniu do innego chirurga zobaczymy co powie

    1. Ja tez chyba pójdę na konsultacje bo kurcze nie schodzi … mówię ci po przebudzeniu i jak jest gorąco to jest duża. Napisz proszę co ci powiedzą!

     1. Hej ja miałam operacje miesiąc temu w sumie też wydaje mi się, że nos skreca, ale byłam na kontroli i doktor mówił, że jeśli by zaczął skręcać to mam go masować, więc chyba teraz uważa to za opuchlizne bardzo się boję, że jednak skreca bądź zacznie, a ja pomyślę, że to w ciągu dalszym opuchlizna i nie zareaguje. Wykończy mnie to :d może ktoś też tak miał na początku i mu zeszło? Profile super oczywiście nosek zadarty itp ale to zejdzie najbardziej właśnie ten czubek mnie martwi bo to jakby on skręcał w prawo

     2. Witam cię serdecznie Mileno. Wiesz, ja miałam okropną opuchliznę i siniaki przez bardzo długi okres czasu ale skrzywienie nie wystąpiło. Ja myśle, że będzie ok bo faktycznie spotkałam się w opowiadaniach z takimi przypadkami. Ogólnie to nos po operacji cały czas się zmienia. Codziennie robi się inny. Musi być ok i tego życzę ci z całego serca!!!! ❣️

   2. Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem że u Ciebie opuchlizna była w miarę równa na całości noska czy z jednej strony utrzymywała się większa i powodowała asymetrię? Ponoć nos się zmienia najbardziej przez 6 miesięcy ale nie wiem czy aż tak. Nie mogę się nadal normalnie uśmiechać bo jeszcze górną wargę mam nieco zblokowaną. Czy wystąpiło coś takiego u Ciebie? I po jakim czasie nos zmiękł?

    1. U mnie tez był twardy jak kamień a opuchlizna utrzymywała się przez długie miesiące. Warga tez była zablokowana i spuchnięta. Potem niby wszystko minęło ale tak jak wam pisałam , puchnięcie nadal występuje niestety ..

 22. Hej ja miałam operacje miesiąc temu w sumie też wydaje mi się, że nos skreca, ale byłam na kontroli i doktor mówił, że jeśli by zaczął skręcać to mam go masować, więc chyba teraz uważa to za opuchlizne bardzo się boję, że jednak skreca bądź zacznie, a ja pomyślę, że to w ciągu dalszym opuchlizna i nie zareaguje. Wykończy mnie to :d może ktoś też tak miał na początku i mu zeszło? Profile super oczywiście nosek zadarty itp ale to zejdzie najbardziej właśnie ten czubek mnie martwi bo to jakby on skręcał w prawo

 23. Dziękuję bardzo za odpowiedź mam nadzieję, że to się zmieni jak czytałam to panie pisały również o tym, ale później nikt nie dodawał co ostatecznie wyszło w związku z tym „skretem” może akurat ktoś niedługo da znać jak było u niego ja jeśli coś się u mnie zmieni napisze choć długa droga przede mną jeszcze bardzo przydatna strona uspokoiłam się troszkę, że nie tylko ja tak mam

 24. Jutro mija u mnie 6 tygodni od operacji i występuje duża asymetria dziurek i jedna strona nosa jakby spuchnięta… Tylko pytanie czy po takim czasie może to być tak duża opuchlizna czy taka asymetria juz zostanie bo cos poszło nie tak. Przez tą asymetrię tez wydaje się jakby nos i przegroda były krzywe 🙁 pytanie czy da się sytuację jeszcze jakoś uratować…

  1. Hej Wix, na szczęście w tym naszym małym zakłopotaniu, chyba nie bez powodu trafiłam na ten blog. Zaraz odpowiem na Twoje pytanie…
   Dziewczyny, operację miałam w lipcu 2023, teraz mija pomału pierwszy miesiąc po…a z nim wszystko to co czytam u dziewczyn w komentarzach. Zaczynając od siniaków, podobno wyglądałam jak śmierć po operacji a czułam się dobrze, bo spuchnięty kiniol, kiedy zdjęto mi gips z nosa, aż do dziś kiedy to mam małą asymetrię jeśli chodzi o skrzydełka i czubek nosa.
   Prawą stronę, czuje prawie w całości ( nie miałam naruszanych skrzydełek, z czego się bardzo cieszę) i tu opuchlizna prawie zeszła i zrobiło się małe wgłębienie a lewa, twarda z małą kuleczką. Wygląda to bardzo zabawnie ale mnie nie było do śmiechu, lekka panika nawet się pojawiła. Więc wysłałam zdjęcia do lekarza prowadzącego, czy coś jest nie tak? Dostałam odpowiedź, spokojnie, wszytko musi zagoić, opuchlizna nie zawsze schodzi symetrycznie, skóra na nowym rusztowaniu musi się osadzić itd. Ja mu ufam i wiem, że ma rację ale widok czasem w lustrze mnie dobija, więcej pewno sobie wkręcam niż to warte ale wiadomo, to nasz twarz i nasze pieniądze
   Więc, czytając Wasze komentarze, upewniam się, że tak czasem jest i trzeba być cierpliwą.
   Poza tym opuchlizna w środku jest duża, czyszczenie, tylko patyczkami, spanie na plecach czasem na boku ale potem mi się zatyka nie, więc wracam na wznak. Czuję mocne obkurczanie skóry. Słupek ciągnie w górę a warga dolna taka jeszcze niemrawa.
   Jeszcze dodam, że doktor kazał mi lekko masować czubek w kierunku policzków. Kiedy nakładam maść z arniką, lekko sobie masuje, jakieś 20 sekund i zostawiam.
   Wizyta kontrolna za pół roku, mam nadzieję, że symetria się w końcu ujawni i lewą strona czubeczka spadnie w dół, wtedy będę mogła bez stresu spojrzeć w lustro.

   1. Mnie do tej pory środek nosa pozostał bardzo wrażliwy. A koniuszek jest taki jakiś miękki. Ogólnie to jest ok, ale poranne puchnięcie gdy są upały pozostało.

 25. Hej malam operację nosa dwa miesiące temu. Nos z profilu wygląda jak skocznia a czubek jest jak by za dlugi ☹ czy któraś z was dziewczyny tez ta miała po operacji ? Pozdrowienia dla wszystkich

  1. Witam cię Alu bardzo serdecznie . U mnie wszystko było bardzo spuchnięte … masakra. A ja byłam cała czarna. Siniaki zniknęły po sześciu miesiącach a opuchlizna po długim okresie czasu … U ciebie minęły dwa miesiące Alu wiec myśle , że wszystko będzie ok . Na początku u mnie był zadarty ale potem zrobił się normalny. Zostańmy w kontakcie! Pisz, jak nosek się zmienia. Całuje cię serdecznie

   1. Witam Was kobietki jestem dzień po CKN i przeraża mnie mój widok …. mega opuchnieta, oczu prawie nie widać i te siniaki wręcz czarne…. żałuję na tą chwilę że dałam to sobie zrobić….i bardzo boję się dnia ściągania gipsu

  2. Cześć dziewczyny!Od mojej operacji minęło 6 tygodni.Na grzbiecie nosa,w połowie mam dołek,mało widoczny,ale wyczuwalny,nos spuchnięty z jednej strony,jeden profil ok,a drugi tragiczny,nos wyglàda jak wielki kulfon,a czubek ogromny.Rano po przebudzeniu mam tak tłustà skôrè,jakby mi ktoś olej na nos wylał,jestem załamana.

 26. Cześć dziewczyny!Od mojej operacji minęło 6 tygodni.Na grzbiecie nosa,w połowie mam dołek,mało widoczny,ale wyczuwalny,nos spuchnięty z jednej strony,jeden profil ok,a drugi tragiczny,nos wyglàda jak wielki kulfon,a czubek ogromny.Rano po przebudzeniu mam tak tłustà skôrè,jakby mi ktoś olej na nos wylał,jestem załamana.

  1. Kochana witam serdecznie. Ja byłam tak opuchnięta, że nawet rysy twarzy miałam zmienione a trwało to dosyć długo niestety …. Nie wiem, czy te nosy potem wracają do „normalności” ale ja mój nadal czuję dziwny. Gdy jest gorąco to puchnie i rankiem też jest spuchnięty. Jak tam u ciebie?

  2. Anitka, ja jestem po operacji 4 tygodnie i moja całą cera to jedna wielka tafla oleista. Nigdy aż tak mi się skóra nie przetłuszczala, nos też się świeci, bez pudru ani rusz.
   Przynajmniej trzy razy dziennie zmywam twarz, używając gąbeczki konjcak, tonic I co drugi dzień maskę na zaskórniki, bo choć ręce korcą, nie wyciskam niczego na nosie. Myślę, że to nie tyle ingerencja przy nosie daje taki stany skórne, co narkoza. Trzeba organizm oczyścić z toksyn, po antybiotyku, sterydach itd a to może potrwać.
   Głowa do góry, łykaj witaminy, pij napary ziołowe i z dnia na dzień powinno być lepiej.

   1. Gosiu kochana ja miałam to samo! I do tego przez kilka miesięcy po operacji kręciły mi się włosy . Lekarze twierdzili, iż są to efekty anestezji. Potem, wszystko wróciło do normy. Mam nadzieje, że u ciebie ok i że jesteś zadowolona ☺️. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dzionka ❣️

    1. Anita, dziękuję za miłe słowa. Tak się zastanawiam, czy jestem zadowolona. Myślę, że gdyby nie ta asymetria, jak twierdzi lekarz, spowodowana opuchlizną, to skakała bym z radości. Mój nowy nos jest wspaniały, profil boski, choć minął dopiero miesiąc, to może ta moja niecierpliwość właśnie powoduje stres, że jak to możliwe, że mam ten czubek taki a nie inny. Staram się odgonić te pesymistyczne myśli i afirmować na plus.
     Ale z tym kręconymi włosami, to mnie zaskoczyłaś, kocham loki, choć mam włosy proste jak drut
     Ściskam Ciebie mocno, bądź szczęśliwa z pięknym noskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *