Mózg i słowo „NIE”.

Nasz mózg jest tak zabawnie skonstruowany, że w danej chwili potrafi wychwycić tylko JEDNĄ  (!)  informację. Jeśli jest ona pozytywna, nie istnieje możliwość by zakodował drugą o negatywnym zabarwieniu. Archiwum umysłu jest  zaprogramowane, na absolutne odrzucanie słowa NIE.  Po prostu,  stworzono nas bez takiej funkcji. Nasz mózg nie zna negacji! Dlatego też,  wyrażając nasze myśli , musimy być bardzo ostrożni i musimy uważać by sformułowanie frazy było odpowiednie. Jeżeli np. firma w której pracujecie przechodzi kryzys, na horyzoncie pojawia się widmo likwidacji stanowisk a wy obawiacie się o wasza posadę, fraza : ” nie chce stracić pracy” przyniesie dokładnie odwrotny skutek!  Dla mózgu brzmieć ona będzie „chce stracić pracę ” i bądźcie pewni,  że prawo przyciągania na pewno o to zadba. Cóż więc zrobić,  by wasze życzenie stało się dla umysłu realne?  Należy skonstruować zdanie w czasie teraźniejszym oraz w formie pozytywnej: „mam świetną pracę z której jestem bardzo zadowolona/y”. Frazę tę należy powtarzać w myślach bezustannie,  bowiem każde kłamstwo powtarzane wielokrotnie,  zostaje uznane przez podświadomość za prawdę! Jeżeli macie jakikolwiek problem do rozwiązania, bądź trapi was jakieś zmartwienie, zaprogramujcie wasz umysł w sposób „dodatni”. Sformuujcie kwestię w czasie teraźniejszym,  wrzućcie ją do waszego wewnętrznego archiwum a wasza podświadomość wszystkim się zajmie. Nawet przez chwilę nie dopuszczajcie do siebie zwątpienia!
Prawo wszechświata to jedna wielka energia , która nie odróżnia dobrych bodźców od złych.  Obdarza nas tym, o czym nieustannie myślimy. Nie potrafi oceniać,  nie potrafi określać.  Dlatego każda wysłana przez nas fala,  powraca do nas zmaterializowana.  Jeśli czymś się zamartwiamy,  przyciągamy coraz więcej takiej samej energii.  Czy nie zastanawiają was powiedzenia : „biednemu wiatr w oczy” i „piove sul bagnato” (pada na  mokre). Są one dokładnym odzwierciedleniem prawa uniwersalnego. Im więcej rozmyślamy o niedostatku, tym więcej go do siebie przyciągamy. Jeśli natomiast kochamy bogactwo,  na pewno go otrzymamy! Tego, czego nie chcemy, musimy na stałe wyrzucić z naszego umysłu; musimy skupiać nasze myśli na tym czego pragniemy! Czy nie zdarzyło wam się pomyśleć o jakiejś osobie a po chwili spotkać ją na ulicy,  bądź też otrzymać od niej telefon ? Tak właśnie działa wasza myśl! Jest zawsze niezawodna!  Jest potężnym narzędziem o niesamowitej mocy!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/136233957458764817/ )

3 thoughts on “Mózg i słowo „NIE”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *