Moim przeznaczeniem jest bolesna miłość. Główne cechy kobiet, szukających nieodpowiedniego partnera.

Istnieją pewne formy miłości, które bardzo często stają się toksyczne. Szkodzą naszemu umysłowi i doprowadzają do rozpaczy lub depresji, lecz często nie można ich w prosty sposób wyeliminować ani też się bez nich obejść.

Przeważnie to właśnie kobiety wpadają w taką „uczuciową zasadzkę” a dzieje się to z desperackiej wręcz potrzeby kochania i bycia kochanym.

Bardzo często kreujemy sobie w umyśle ideał mężczyzny, którego potem nieustannie poszukujemy. Nie potrafimy zrozumieć, iż wszyscy jesteśmy pełni defektów. Przez taki właśnie wyśniony ideał rozpaczamy, medytujemy, rozmyślamy, tracimy cenną energię i obmyślany przeróżne strategie uwodzenia. Wciąż czekamy na królewicza, który tak naprawdę nie istnieje i tym zachowaniem, czynimy sobie wielką krzywdę.

Istnieje wiele dynamik popychających kobiety w kierunku niewłaściwego mężczyzny a wiele z nich, nie jest nam dokładnie znanych. Jednak poznając mechanizmy takiej dynamiki, możemy ustrzec się przed popełnieniem tych samych błędów.

Relacje z niewłaściwymi partnerami mocno nas wyczerpują i po rozstaniu, na jakiś czas tracimy entuzjazm i chęć do życia. Często zasłaniamy się frazami: nie mogę bez niego żyć , bez niego nie dam rady – choć doskonale wiemy, iż jest to tylko nasze prywatne alibi. Tak naprawdę, żyje nam się bardzo dobrze także bez królewicza przyczepionego do naszej spódnicy.

Każdą myśl, którą wielokrotnie powtarzamy, nasz umysł w końcu koduje jako prawdę. Jeśli wbijemy sobie do głowy, iż bez danego faceta nie jesteśmy w stanie funkcjonować, mózg będzie podsyłał nam takie właśnie impulsy. W naszej psychice, wytworzy się jedno wielkie błędne koło.

Zobaczmy jakie błędy popełniamy, gdy same skazujemy się na chorą miłość.

• Zawsze związuje się z niewłaściwym mężczyzną.

Należy kategorycznie unikać takich właśnie afirmacji. Takiego rodzaju zdania, rujnują nasz umysł i działają negatywnie na nasze postępowanie. Musimy zrozumieć, iż otrzymujemy to, czego tak naprawdę chcemy. Jeśli nieustannie będziemy sobie powtarzać, że zasługujemy na toksycznego partnera, to na sto procent, takiego właśnie mężczyznę do siebie przyciągniemy.

• On na napewno się przy mnie zmieni (syndrom Wendy).

My kobiety, po prostu uwielbiamy się wcielać w rolę pielęgniarki z czerwonego krzyża. Wierzymy, iż będziemy mogły zmienić toksycznego partnera i że przy naszym boku, stanie się on lepszym mężczyzną. Niestety, są to tylko złudne nadzieje! Nikt nie może się zmienić bez uprzedniego, wewnętrznego postanowienia. Jeśli wszystkie nasze działania, skoncentrowane będą tylko na partnerze, bardzo szybko same popadniemy w psychiczną ruinę. W pierwszej kolejności musimy pokochać nasze ciało, nasz umysł i nasze życie, przedkładając własne dobro nad dobro partnera.

Ja wciąż poszukuje tej jednej jedynej wielkiej miłości.

Każda z nas musi zrozumieć, że prawdziwego królewicza znajdziemy tylko w bajkach. Bardzo często pragniemy tego, co tak naprawdę nie istnieje i nie potrafimy zadowolić się tym, co mamy. Nierzadko, zakochujemy się właśnie w idei a nie w osobie z którą się spotykamy. Musimy w końcu odłożyć na bok wszelkie iluzje i zacząć realistycznie spoglądać na otaczający nas świat. Musimy zrozumieć, że żaden partner nigdy nie będzie idealny i że we wszystkich związkach, wcześniej czy później będziemy musiały pójść na kompromis.

Nie chce już żadnego mężczyzny i żadnego związku!

Nawet jeśli twoje związki były pełne rozczarowań i goryczy nie możesz się poddać i nie możesz tracić nadziei. Każda z nas zasługuje przecież na szczęście. Przestań się nad sobą użalać i lepiej zastanów się, dlaczego każdy ze związków kończył się fiaskiem. Przestań przyciągać do siebie negatywne osoby a zobaczysz, że szybko także i w twoim życiu zajdą pozytywne zmiany! Dokładnie przeanalizuj sobie, dlaczego przy twoim boku, miałaś właśnie takich a nie innych mężczyzn.

Musze go kochać, gdyż boje się samotności.

Wejście w związek z niewłaściwą osobą z samego strachu przed samotnością jest zamachem na własny umysł. Im bardziej utwierdzasz się w przekonaniu, że samotność jest czymś złym, tym bardziej cię ten fakt przeraża i na siłę próbujesz znaleść sobie towarzysza. W tym właśnie tkwi błąd. Twoje działanie podszyte strachem, na pewno nie uchroni cię przed niewłaściwym wyborem. Jeśli spróbujesz się zrelaksować a twój umysł się wyciszy, zobaczysz, iż na horyzoncie pojawi się właściwa osoba. Samotność, może być źródłem wielkiej wewnętrznej przemiany. Może być studnią z ogromnym zasobem wiedzy!

On mnie zdradza, lecz muszę z nim być gdyż go kocham.

Czy naprawdę sądzisz, iż tak mało znaczysz? Dlaczego nie dostrzegasz swojej wartości? Dlaczego za wszelką cenę chcesz zatrzymać przy sobie nieodpowiedniego człowieka, który dodatkowo tobą gardzi? Postaw siebie na pierwszym miejscu! Poczuj, że jesteś fantastyczną kobietą i dodatkowo pełną godności. Wyrzuć z siebie przekonanie, iż bez niego zawali się świat! Nic takiego się nie stanie a być może w szybkim czasie na twojej drodze pojawi się nowy wartościowy mężczyzna. Jeśli sama w siebie uwierzysz, automatycznie inni zrobią to samo . Nabierzesz pewności i odwagi!

• Muszę z nim być, gdyż bez mężczyzny czuje się gorsza.

Nie w taki sposób zademonstrujesz, że jesteś wartościową i godną pożądania kobietą. Nie szukaj potwierdzeń w kolejnym chorym związku! Twój potencjał jest ogromny. Nie musisz wiązać się z pierwszym, napotkanym na twojej drodze facetem!

• Kocham go w zaborczy sposób.

Gdy ciągle podejrzewasz partnera o zdradę, gdy usilnie starasz się go kontrolować oznacza to, że w twoim umyśle dzieje się coś niedobrego. Zasypujesz go pytaniami i bombardujesz rozmowami telefonicznymi? Powiedz sobie stop! Musisz postarać się odbudować własne poczucie wartości. Jeśli skupisz się na siebie, przestaniesz obsesyjnie myśleć o tym, co robi twój mężczyzna. Problemem nie jest on, ale twoje niskie poczucie własnej wartości – tylko ci, którzy uważają, że nie są godni miłości, ciągle myślą, że ich partner nie darzy ich uczuciem.

Kiedy zazdrość wynika z poczucia niskiej wartości, należy się zastanowić co takiego można zrobić, by uleczyć rany wynikające ze wcześniejszego porzucenia (przez innego partnera lub przez dorosłych w dzieciństwie).

• Kocham przepełniona strachem.

Co ze mną będzie jeśli on mnie zostawi? Czy dam sobie radę? Co będzie jeśli mnie zdradzi? Takie myśli są samospełniającymi się proroctwami. Pamiętaj, że strach rodzi strach. Skoncentruj się na rozwijaniu samej siebie i na robieniu rzeczy które dają ci satysfakcje.

Pamiętaj, że mężczyźni lubią niezależne kobiety. Jeśli twoje działania skupisz tylko na nim, nie tylko go stracisz, ale utracisz najważniejszą rzecz jaką posiadasz – samą siebie.

• Czuję, że to właśnie on jest tym właściwym!

Myślisz, że nareszcie znalazłeś właściwego partnera? Być może jest to tylko kolejny zły wybór. Oddal się i spójrz na nową sytuacje z dystansu – nie trać kontaktu z rzeczywistością. Każdy związek musi opierać się na faktach a fakty te, muszą być zgodne ze słowami.

• Gdzie popełniłam błąd?

Kiedy kończy się kolejna historia, ty ponownie zadajesz sobie pytanie – gdzie popełniłam błąd? Wystarczy zadać sobie dokładnie to samo pytanie ale w obiektywny i świadomy sposób. Każdy z nas popełnia błędy (możemy ich popełniać mnóstwo) co nie znaczy, iż partner natychmiast usunie nas ze swojego życia.

Gdy miłość kwitnie po obu stronach, zawsze szukamy rozwiązania. Być może jego odejście tak naprawdę uwolniło cię ze szponów toksycznej miłości? Uwolnij się od lęku przed samotnością. Postaraj się obiektywnie spojrzeć na ten związek a być może przekonasz się, że zmarnowałaś zbyt dużo czasu dla osoby, która nie zasługiwała na twoją uwagę.

Jeśli uparcie dążymy do zatrzymania przy sobie tegoż właśnie partnera (i robimy to za wszelka cenę) ryzykujemy, iż przerzucimy nasze uczucia z jednej historii na drugą tracąc z oczu najważniejszą osobę w naszym życiu – nas samych.

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pixabay)

Artykuł został napisany w oparciu o link : https://psicoadvisor.com/11-caratteristiche-delle-donne-destinate-ad-amori-sbagliati-5939.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *