Moc afirmacji.

Nasz umysł, obdarzony jest niesamowitą wręcz siłą.  Im bardziej o czymś myślimy,  tym bardziej to do siebie przyciągamy.  Cały sekret tkwi w tym, by koncentrować uwagę na rzeczach dla nas pozytywnych.  Jeżeli bardzo pragniecie jakiegoś przedmiotu lub sytuacji,  musicie bardzo starannie zakodować to marzenie w umyśle. Taki proces „kodowania”, nazywany jest afirmacją.
” Afirmacja (łac. affirmatio[1]) – w psychologii zdania wpływające na poziom samoakceptacji.Afirmować siebie to stymulować rozwój osobisty, poprzez akceptację siebie. Afirmacja polega zazwyczaj na powtarzaniu pozytywnych twierdzeń na temat własnej osoby, co ma prowadzić do identyfikacji z ich treścią. Afirmacja wykorzystuje mechanizm autosugestii i medytacji w celu wzmacniania poczucia akceptacji u osoby ją stosującej.” Cyt. Wikipedia.pl
Po pierwsze dokładnie określcie wasz cel. Następnie, by pomóc  prawu uniwersalnemu, wypiszcie wszystko na kartce. Jeżeli macie kilka życzeń,  umieśccie je  w punktach i rozpocznijcie listę od najważniejszego do najmniej dla was istotnego.  Starajcie się rozpoczynać każdy dzień od przeczytania waszej listy; kładźcie się spać z listą na nocnym stoliku. Ilekroć tylko możecie,  wracajcie do waszej magicznej kartki papieru. W ten sposób, uruchomicie w mózgu obszary, odpowiedzialne za realizację marzeń. Wasz umysł zacznie wysyłać fale,  które we wszechświecie zadbają o  przyciągnięcie właśnie tego o czym tak intensywnie myślicie!  Wizualizujcie w umyśle wasze pragnienia.  Jeśli marzycie o pięknym domu, poczujcie się już w jego wnętrzu.  „Przechadzajcie” się po jego pomieszczeniach, „dotykajcie” przedmiotów w nim zgromadzonych.  Starajcie się poczuć zapachy i wyobrazić sobie emocje. Możecie nawet przykleić sobie na ścianie , fotografię z gazety obrazującą wasze upragnione mieszkanie.  Im więcej bodźców dotrze do podświadomości,  tym szybciej prawo uniwersalne przystąpi do realizacji waszych marzeń!

Pamiętajcie, by nie poddawać się zwątpieniu!
Nie zastanawiajcie się jakim sposobem zrealizują się wasze cele. Zostawcie to wszechświatowi i jego ogromnej sile!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/953566921078650004/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *