PSYCHOLOGIA KOLORU BURSZTYNOWEGO

KOLOR BURSZTYNOWY

Na początek  , ciekawostka dotycząca koloru bursztynowego: 1. Polska nazwa „bursztyn” pochodzi od niemieckiego slowa “berstein” – kamien, który się pali._____ 2. Na kole chromatycznym kolor bursztynowy znajduje się pomiędzy kolorem pomarańczowym a żółtym.

Kolor bursztynowy symbolizuje: optymizm, towarzyskość, ekstrawersje, intuicje, kreatywność, umiejętnośc obserwacji.

Charakterystyka osoby kochającej kolor bursztynowy: rozwaga, jasność myślenia, kreatywność, ekstrawersja, otwartość .

Ponadto osoba kochająca ten kolor: uwielbia nowe doświadczenia, nie boi się zwrócić na siebie uwagi , uwielbia przebywać wśród ludzi, nie lubi obojętności.

Charakterystyka osoby odrzucającej kolor bursztynowy: zazwyczaj nie lubi ryzyka.

Cechuje ją: poufność, spokój, refleksja.

Nosząc ubranie lub dodatki w kolorze bursztynowym wysyłamy następujące “informacje”: nie boję się osądu, chcę być obserwowany, uwielbiam chodzić z podniesioną głową, jestem pewny siebie.

W nadmiarze: zamknięcie sie w sobie, introwersja.

Właściwości koloru bursztynowego w kromoterapii*: wplywa na energię fizyczną i psychiczną, daje uczucie ciepła, stymuluje intelekt, napawa spokojem, wspomaga trawienie, wpływa na układ hormonalny- stymuluje śledzionę, pobudza serce, chroni gardło, chroni drogi oddechowe, stymuluje brzuch, stymuluje pęcherz moczowy, stymuluje splot słoneczny, uspokaja układ nerwowy.

Lubisz ten kolor, czy go odrzucasz?

Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za bledy przepraszam. Staram sie jak moge 😊. Wyjechalam, gdy bylam “mała ” i od 25 lat nie używam języka polskiego, lecz pozostal we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Artykuł został napisany w oparciu o książkę: „Il vocabolario dei colori” Anity Valerio.

*” Koloroterapia (inaczej chromoterapia) – jedna z niekonwencjonalnych metod leczniczych polegająca na eksponowaniu zmysłu wzroku danej osoby na odpowiednie barwy. Koloroterapia ma uspokajać, relaksować lub pobudzać. Koloroterapia zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia, więcej optymizmu. Pierwszymi ludźmi, którzy przypuszczali pozytywny wpływ kolorów byli mieszkańcy Egiptu, Indii i Chin. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej techniki i zajmuje jedno z wiodących miejsce wśród metod medycyny alternatywnej (niekonwencjonalnej). Jest jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Ma być stosowana, jako metoda leczenia uzupełniającego, wspomagająca podstawowe metody lecznicze[1].” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Koloroterapia)

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

( Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/135389532540793834/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *