Język włoski od podstaw . Lekcja 1 – wprowadzenie.

Witam bardzo serdecznie !

Jak już wam wiadomo (albo i nie 🤣) postanowiłam napisać i nagrać ten szybki kurs języka włoskiego, by pomóc wam w nauce.

Jestem obywatelką zarówno Włoch jak i Polski, lecz większą cześć mojego życia spędziłam w Italii. Ostatnio, natknęłam się na wiele filmików z youtuba, proponujących naukę tego właśnie języka. Były to filmy niekiedy bardzo złej jakości (na myśli mam oczywiście gramatykę i wymowę ). Dlatego też, zdecydowałam się na napisanie tych lekcji. Chciałabym , by wasza wiedza i wymowa była tak dobra, byście mogli spokojnie kontaktować się z Włochami, podczas waszych wakacji w Italii!

Od razu zaznaczam, iż by naprawdę dobrze opanować język obcy ,należy albo przebywać w danym kraju, albo też pobierać lekcje u osoby madrelingua . W żadnym wypadku nie polecam nauki z osobami, które tego języka nauczyły się „na zimno” w szkole lub na kursach. Wymowa, jest wtedy zupełnie inna ; twarda i dla przeciętnego Włocha nie zrozumiała.

Jak już pisałam w artykule : https://czerwone-szpilki.pl/jak-w-miesiac-nauczyc-sie-angielskiego/ by naprawdę szybko opanować język obcy, należy się tym językiem otoczyć ! Codziennie , przynajmniej przez pół godziny, słuchać wymowy oraz prostych dialogów (nawet zupełnie nic nie rozumiejąc )! Brzmienie języka , po prostu musi wam utkwić w głowie.

Spróbujcie każdego dnia opanować tylko 10 prostych słówek a na końcu miesiąca będzie to już piękny zbiór (ponad 300)! I zobaczycie jaka to frajda! A wkucie na pamięć dziesięciu banalnych słów, to przecież tylko kilkanaście minut, waszego cennego czasu!

Zastosujcie też „metodę karteczek” o której pisałam w artykule o języku angielskim. To na prawdę super metoda! Na każdym przedmiocie w waszym domu, naklejcie mały kartonik z nazwą tego przedmiotu w języku włoskim. Zobaczycie , że w ciągu kilku dni, opanujecie wiele nowych słówek !

Ten wpis jest tylko małym wstępem do „prawdziwych” lekcji. Taki króciutki szkic użytecznych kwestii. Do każdej następnej lekcji, będę dołączać zarówno wideo na youtube , jak i spis wszystkich użytych słówek (właśnie tutaj na blogu). Będziecie mogli zapoznać się z poprawną pisownią , jak i odsłuchać poprawnej wymowy.

Serdecznie zapraszam i życzę dobrej nauki!

Ciao 🤗🇭🇺

(*immagine utilizzata proviene da pixabay)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *