Jak zmienić socjopatę?

Każda z kobiet, która w swoim życiu weszła w związek z socjopatą, na pewno zadała sobie takie właśnie pytanie : czy socjopatę można zmienić ?

Z pewnością niejedna z was , nawet zauważając dziwne zachowania i widząc zapalone czerwone światełko alarmowe , nie zaprzestała znajomosci z socjopatą, sądząc, iż jej działania będą w stanie go zmienić .

Nic bardziej błędnego .

Socjopata, żywi się strachem kobiety. Żywi się jej łzami i jej błaganiem. Osobnik taki, pozbawiony jest empatii i nie odczuwa wyrzutów sumienia lub żalu .

Błędne założenie kobiet (ja go zmienię), nie pozwala na szybkie zakończenie takiego związku.

Na pewno nie obce są wam frazy : „może to ja jestem tą zwichrowaną, skoro on tak ciagle twierdzi „, „być może to faktycznie moja wina”, „być może on jest dobry i czuły a to ja,prowokuję go moim głupim postępowaniem”, „gdy ja się zmienię , on na pewno także się zmieni”.

Jest to typowe myślenie kobiety , uwikłanej w toksyczny związek.

Socjopata, jest zresztą specjalista w praniu mózgu . Ciągłe wypominania , wytykania palcami i krzyki , powodują w ofierze swoiste poczucie winy.

Im bardziej , kobieta staje się uległa , tym bardziej socjopata staje się agresywny. On po prostu kocha strach. Kocha błaganie o litość.

Ileż razy powraca do tego samego , dawno już wyjaśnionego tematu? Wałkuje go w nieskończoność , gdyż obsesyjnie pragnie tego widoku: słabej, poniżonej, zakochanej i nie zdolnej do odejścia kobiety.

Doskonale wie, że jest górą.

Doskonale zna wasze słabości.

Wie, jak ciężko jest wam go zostawić .

Ta paradoksalna sytuacja, jest wytworzona w waszym mózgu. To takie swoistego rodzaju błędne koło, powstające na zasadzie autosugestii. Ciągła wiara w jego przemianę , ciągła iluzja, że on w gruncie rzeczy jest inny.

„Mamo, to nie prawda , on w głębi duszy jest dobrym człowiekiem , no może tylko trochę wybuchowym ” (a zresztą, być może to moja wina).

W momencie wypowiedzenia takich słów, praca socjopaty nad waszym umysłem, zostaje oficjalnie zakończona. W takiej właśnie chwili, stajecie się prawdziwymi ofiarami. Kobietami , których etapowo pozbawiono siły woli , wolności słowa i myślenia. Oficjalnie, stałyście się marionetkami w rękach apodyktycznego osobnika.

Uciekajcie!

Socjopata się nie zmieni! On taki po prostu jest! Jeśli macie co do tego jakiekolwiek wątpliwości , przeczytajcie miliony wpisów na internecie .

Przeanalizujcie strony czarnej kroniki.

Posłuchajcie kobiet , które w takich związkach tkwiły i którym dzięki Bogu udało się odejść .

Nie zadręczajcie się ! Nie upokarzajcie!

Wasze życie, leży w waszych rękach i tylko do was należy decyzja!

Nie pozwólcie sobą manipulować !

Nie pozwólcie sobą pomiatać !

Nie dajcie się zastraszyć !

Na nowo pokochajcie samą siebie !

Socjopata , stworzy wam psychiczne i fizyczne więzienie z którego bardzo trudno będzie się wam wydostać. Pozbawi was znajomych , przyjaciół i rodziny. Każdy wasz krok, będzie przez niego śledzony. Każdy wasz oddech , będzie przez niego kontrolowany. Znajdziecie się w prawdziwej szklanej pułapce.

Jesteśmy silne i dumne. Walczmy o siebie i nie ulegajmy pustym słowom .

Każda z nas , marzy o królewiczu z bajki , lecz niejednokrotnie królewicz ten , posiada podwójną osobowość . Nauczmy się czytać między wierszami i uciekać na białym koniu, już podczas pierwszego, ostrzegającego nas wewnętrznego dzwonka.

Anita J. Valerio – facylitator w rodzinnych ustawieniach systemowych i psychogenealogii. 

Ustawienia indywidualne i grupowe – kontakt: mail a.adesign@katamail.com

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone w kategorii „Psycho-socjologia” mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(*immagine utilizzata proviene da Pixabay)

2 thoughts on “Jak zmienić socjopatę?

  1. Bylam w takim zwiazku odeszlam i odzywam na nowo ciesze sie zyciem. Super ze przestrzegasz kobiety podpisuje sie obiema rekami pod tym co piszesz oby wiecej kobiet mialo sile w sobie i nie tracilo czasu na kogos kto jest zaburzony i uprzykrza im zycie a na zewnatrz udaje kogos kim nie jest.
    Andzelika

    1. Witam cię bardzo serdecznie Andzeliko i przede wszystkim życzę ci wspaniałych świąt wielkanocnych . Bardzo ci dziękuję za twój komentarz , który na pewno okaże się przydatny dla wielu wielu kobiet ❣️Cieszę się , że udało ci się odejść i że jesteś teraz szczęśliwa! To jest najważniejsze ❤️ Bardzo serdecznie cię całuje !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *