Jak zmienić socjopatę?

Każda z kobiet, która w swoim życiu weszła w związek z socjopatą, na pewno zadała sobie takie właśnie pytanie : czy socjopatę można zmienić ?

Z pewnością niejedna z was , nawet zauważając dziwne zachowania i widząc zapalone czerwone światełko alarmowe , nie zaprzestała znajomosci z socjopatą, sądząc, iż jej działania będą w stanie go zmienić .

Nic bardziej błędnego .

Socjopata, żywi się strachem kobiety. Żywi się jej łzami i jej błaganiem. Osobnik taki, pozbawiony jest empatii i nie odczuwa wyrzutów sumienia lub żalu .

Błędne założenie kobiet (ja go zmienię), nie pozwala na szybkie zakończenie takiego związku.

Na pewno nie obce są wam frazy : „może to ja jestem tą zwichrowaną, skoro on tak ciagle twierdzi „, „być może to faktycznie moja wina”, „być może on jest dobry i czuły a to ja,prowokuję go moim głupim postępowaniem”, „gdy ja się zmienię , on na pewno także się zmieni”.

Jest to typowe myślenie kobiety , uwikłanej w toksyczny związek.

Socjopata, jest zresztą specjalista w praniu mózgu . Ciągłe wypominania , wytykania palcami i krzyki , powodują w ofierze swoiste poczucie winy.

Im bardziej , kobieta staje się uległa , tym bardziej socjopata staje się agresywny. On po prostu kocha strach. Kocha błaganie o litość.

Ileż razy powraca do tego samego , dawno już wyjaśnionego tematu? Wałkuje go w nieskończoność , gdyż obsesyjnie pragnie tego widoku: słabej, poniżonej, zakochanej i nie zdolnej do odejścia kobiety.

Doskonale wie, że jest górą.

Doskonale zna wasze słabości.

Wie, jak ciężko jest wam go zostawić .

Ta paradoksalna sytuacja, jest wytworzona w waszym mózgu. To takie swoistego rodzaju błędne koło, powstające na zasadzie autosugestii. Ciągła wiara w jego przemianę , ciągła iluzja, że on w gruncie rzeczy jest inny.

„Mamo, to nie prawda , on w głębi duszy jest dobrym człowiekiem , no może tylko trochę wybuchowym ” (a zresztą, być może to moja wina).

W momencie wypowiedzenia takich słów, praca socjopaty nad waszym umysłem, zostaje oficjalnie zakończona. W takiej właśnie chwili, stajecie się prawdziwymi ofiarami. Kobietami , których etapowo pozbawiono siły woli , wolności słowa i myślenia. Oficjalnie, stałyście się marionetkami w rękach apodyktycznego osobnika.

Uciekajcie!

Socjopata się nie zmieni! On taki po prostu jest! Jeśli macie co do tego jakiekolwiek wątpliwości , przeczytajcie miliony wpisów na internecie .

Przeanalizujcie strony czarnej kroniki.

Posłuchajcie kobiet , które w takich związkach tkwiły i którym dzięki Bogu udało się odejść .

Nie zadręczajcie się ! Nie upokarzajcie!

Wasze życie, leży w waszych rękach i tylko do was należy decyzja!

Nie pozwólcie sobą manipulować !

Nie pozwólcie sobą pomiatać !

Nie dajcie się zastraszyć !

Na nowo pokochajcie samą siebie !

Socjopata , stworzy wam psychiczne i fizyczne więzienie z którego bardzo trudno będzie się wam wydostać. Pozbawi was znajomych , przyjaciół i rodziny. Każdy wasz krok, będzie przez niego śledzony. Każdy wasz oddech , będzie przez niego kontrolowany. Znajdziecie się w prawdziwej szklanej pułapce.

Jesteśmy silne i dumne. Walczmy o siebie i nie ulegajmy pustym słowom .

Każda z nas , marzy o królewiczu z bajki , lecz niejednokrotnie królewicz ten , posiada podwójną osobowość . Nauczmy się czytać między wierszami i uciekać na białym koniu, już podczas pierwszego, ostrzegającego nas wewnętrznego dzwonka.

Anita J. Valerio – facylitator w rodzinnych ustawieniach systemowych i psychogenealogii. 

Ustawienia indywidualne i grupowe – kontakt: mail a.adesign@katamail.com

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone w kategorii „Psycho-socjologia” mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(*immagine utilizzata proviene da Pixabay)

4 thoughts on “Jak zmienić socjopatę?

  1. Bylam w takim zwiazku odeszlam i odzywam na nowo ciesze sie zyciem. Super ze przestrzegasz kobiety podpisuje sie obiema rekami pod tym co piszesz oby wiecej kobiet mialo sile w sobie i nie tracilo czasu na kogos kto jest zaburzony i uprzykrza im zycie a na zewnatrz udaje kogos kim nie jest.
    Andzelika

    1. Witam cię bardzo serdecznie Andzeliko i przede wszystkim życzę ci wspaniałych świąt wielkanocnych . Bardzo ci dziękuję za twój komentarz , który na pewno okaże się przydatny dla wielu wielu kobiet ❣️Cieszę się , że udało ci się odejść i że jesteś teraz szczęśliwa! To jest najważniejsze ❤️ Bardzo serdecznie cię całuje !

  2. Właśnie podejmuję próbę odejścia od takiego związku. Dopiero teraz dotarły do mnie informacje o tym, na czym polega problem. Dotychczas wierzyłam, że faktycznie to ja jestem tą, która odbiera mu wolność, nie wspiera, nie rozumie, nawet po każdym swoim kłamstwie, jeździe autem pod wpływem alkoholu kazał mi wierzyć, że przeze mnie tak postępuje, przez mój brak miłości i zaufania. Odejście zamieniło się w piekło, jego szantaze emocjonalne, skierowane w nasze dzieci, chec zemsty, manipulacje to istny obłęd. Boję się o siebie i o swoje dzieci. Zaprzysiągł, że całemu światu i również w sądzie udowodni, że to ja jestem chora, powodem rozstania, rozbicia rodziny, że mnie zniszczy.
    Jestem wdzięczna, za takie artykuły. Otwierają oczy, dodają wiary i siły.

    1. Witam cię serdecznie Asiu! Strasznie mi przykro, że także ciebie spotkał ten sam dramat . Wiem, że boisz się o siebie i o dzieci. Niestety bardzo często instytucje nie wierzą kobiecie lecz stają po stronie socjopaty, który potrafi doskonale manipulować i jest fantastycznym aktorem. Widzę, że stosował na ciebie gaslighting – wpajał ci, że to ty jesteś tą złą… Niestety to bardzo częste postępowanie . Mam nadzieje, że wszystko dobrze się zakończy. W kobiecie tkwi wielka moc tylko musimy umieć ją uruchomić . Pisz, kiedy tylko masz potrzebę! Podratujemy cię dobrym słowem! ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *