Jak w miesiąc nauczyć się angielskiego

Witam bardzo serdecznie!

W dzisiejszym artykule, opiszę szybką metodę nauki języka angielskiego.

Każdy z nas, chciałby biegle posługiwać się tym językiem, lecz niekiedy znikome rezultaty, po prostu zniechęcają nas do dalszej nauki. Obecnie na rynku dostępne są wszelakiego rodzaju kursy i szkoły językowe , filmy na YouTube oraz niezliczona ilość podręczników . I co? I właśnie nic!

Chce podzielić się z wami własnymi doświadczeniami . Mówię biegle po włosku i angielsku i jak to zrobiłam? Kochani żadnych kursów i płatnych lekcji! Żadnych żmudnych i nudnych nauk ! Czy jestem geniuszem ? Absolutnie nie! Po prostu opracowałam sobie własna metodę !

Po pierwsze , analizując wszystkie lata nauki w szkole zauważyłam, że naciska się na naukę gramatyki , suchych teorii, niezliczonej ilości słówek i wyjątków. Człowiek uczy się i uczy a angielski ciągle gdzieś daleko . Bardzo wielu znajomych chodziło na kursy a rozmowa w obcym języku, nadal pozostawała utopią. Czy nie przydarzyło się to także wam? Niby znacie wiele zasad, gramatycznie opanowaliście wszystkie czasy a kiedy macie wypowiedzieć jakieś zdanie , wasz mózg odmawia posłuszeństwa . Pustka! Panika i zero pomysłu!

Taka sytuacja, przytrafiła się każdemu z nas. Później, na pewno zastanawialiście się , dlaczego nie mogliście wypowiedzieć ani jednego słowa. Odpowiedź brzmi następująco : po prostu nauczono was suchej teorii! To tak, jakbyście mieli zamiar upiec tort ale bez przepisu. Niby macie wszystkie składniki, lecz nie wiecie jak je połączyć . Istnieje jednak sposób , by w szybkim tempie opanować język !

Po pierwsze, zapomnijcie o suchej teorii! Klucz do sukcesu jest tylko jeden: słuch ! Musicie poznać język , obsłuchując się z jego wymową! Nic nie szkodzi, że na początku nie będziecie nic rozumieć . To jest oczywiste . Codziennie przez minimum pół godziny, starajcie się posłuchać czegoś po angielsku. Fajną sprawą są bajki na YouTube. Czytane są bardzo powoli a na dole pojawiają się napisy. Początkowo, proponuje posłuchać bajki bez czytania tekstu; za drugim razem słuchajcie i starajcie się równocześnie czytać . Po pół godzinie, postarajcie się zapamiętać co najmniej 10 słówek angielskich. Jak na jeden dzień, to zupełnie niewiele ale już w skali miesiąca, opanujecie 300 słówek i odsłuchacie 15 godzin bajek (lub innych ciekawych i prostych transmisji). Ktoś mogły zapytać : w jaki sposób będę mógł łączyć te słówka, by układać zdania? I tutaj właśnie zadziała wasza podświadomość. Wszystkie odsłuchane audycje, pozwolą wam automatycznie opanować strukturę zdań. Jeśli używacie np dekodera stacji Polsat (bądź innego ) jest tam taka fajna funkcja wyboru języka. Wiele kanałów, nadawanych jest w języku angielskim. Proponuje codziennie 10 minutowe obejrzenie jakiegokolwiek filmu. Aktorzy mówią bardzo szybko i ciężko jest cokolwiek zrozumieć , lecz właśnie ta metoda, pomoże wam oswoić się z językiem! By móc się nim porozumiewać, musicie myśleć po angielsku i słuchać po angielsku .

Super sprawą do nauki słówek jest oklejenie wszystkich przedmiotów w domu, malutkimi karteczkami z angielskimi napisami. Po trzech razach czesania włosów w łazience, już zapamiętacie że lustro to mirror. I tak będzie z każdym innym przedmiotem.

Na smartfon, ściągnijcie sobie aplikacje Google translate. Gdy tylko zobaczycie jakąś nowa rzecz , wpiszcie słówko polskie a słownik, przetłumaczy go automatycznie na angielski oraz wypowie go z angielskim akcentem.

Wszelkie przedmioty elektroniczne jak PC , komórkę itd ustawcie na język angielski. Wy już przecież używacie tych sprzętów automatycznie, więc za każdym razem, gdy wejdziecie na jakaś stronę, poznacie nowe słówka.

Najważniejszą kwestię pozostawiłam na koniec . Cała logika nauki, tkwi w jednej prostej regule: przestańcie myśleć po polsku a zacznijcie myśleć po angielsku!!! Co dzieje się , gdy chcemy wypowiedzieć jakieś zdanie? Najpierw, wypowiadamy go sobie w głowie po polsku a potem, staramy się „przełożyć ” go na angielski. To największy błąd, jaki możecie popełnić ! Struktura zdań, jest zupełnie inna! Zdanie angielskie, jest o wiele krótsze i niektóre słówka polskie, są zupełnie nie potrzebne ! Np: „Idź prosto przed siebie ” składa się z czterech słówek a po angielsku, to po prostu „Go ahead „. Tylko dwa słówka!!! Dlatego też, zabrońcie waszym mózgom, takiego tłumaczenia!

Słuchajcie wszystkiego co możecie i starajcie się wyróżniać z potoku słów, poszczególne słówka. Już w niedługim czasie , zaczniecie rozumieć coraz więcej i więcej. Będzie to wielką frajdą!

Gdy jesteście sami w domu , postarajcie się stwarzać proste zdania . Wymawiajcie je na głos , jakbyście rozmawiali z Anglikiem. Nie obawiajcie się pomyłek , na początku błędy to rzecz normalna! Chodzi o to, byście ze wszystkich stron, otoczyli się językiem.

Zobaczycie, że już po miesiącu, zajdzie wielka przemiana w waszych głowach.

Po dwóch miesiącach , proponuje zakupić jakakolwiek książkę w języku angielskim i postarać się ją czytać (nawet nic nie rozumiejąc). Wasze oko , musi po prostu oswoić się z pismem i zdaniami. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile można się nauczyć w taki sposób. Gdy w ciągu dnia, przeczytacie tylko jedna kartę, to już będzie dużo dla waszej podświadomości . Tłumaczcie sobie słówka, których nie rozumiecie i nie znacie. W ten sposób, szybciej je zapamiętacie . Ja od samego początku , rzuciłam się na wysokie wody i kupiłam książki Paolo Coelho. Jakaż to była radość , gdy po jakimś czasie , zaczęłam rozumieć pojedyncze zdania, potem całe wersety a na końcu cała książkę .

Nie zawracajcie sobie głowy teoriami! Żyjcie po angielsku! Słuchajcie czego tylko możecie po angielsku ! Myślcie po angielsku i nie tłumaczcie z polskiego na angielski !!!! Każdy język, ma swoją duszę i własne zasady. Musicie nimi przesiąknąć!

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

*(immagine utilizzata proviene da Pixabay)

1 thought on “Jak w miesiąc nauczyć się angielskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *