Jak uratować telefon komórkowy zalany wodą?

       Komórka  w wodzie!!!!! Tragedia!!!!   Iluż z nas spotkało to przykre doświadczenie…

Głowa do góry! Nie jest tak źle! Istnieje pewien domowy sposób, który jest  w stanie uratować waszego smartphona.

Z góry podkreślam, iż sukces tej operacji w dużej mierze zależy od „jakości kąpieli” czyli od ilości wody i od czasu w którym telefon w niej pozostał, oraz od faktu, czy był on włączony czy też wyłączony.

Ale do rzeczy!

Po pierwsze, jak najszybciej wyciągnijcie wasz telefon z wody!

Po drugie, natychmiast go wyłączcie! Jeśli był on wyłączony w żadnym wypadku go nie uruchamiajcie! Woda, podczas reakcji z prądem może a raczej na pewno uszkodzi wewnętrzne łącza.

Po trzecie, szybciutko otwórzcie telefon i wyjmijcie baterię oraz wszystkie karty! (sim, sdcart). Osuszcie bardzo dokładnie zarówno ją,  jak i wnętrze telefonu. Użyjcie do tego jakiejś miękkiej szmatki. Absolutnie nie używajcie suszarki do włosów!!!

Następnie, dokładnie wytrzyjcie karty i odłóżcie je w suche i ciepłe miejsce.

Teraz, poszukajcie jakiejś miseczki, wsypcie do niej ryżu (oczywiście nie ugotowanego!) i włóżcie do niej telefon. Pamiętajcie, by warstwa ryżu była co najmniej 2/3 centymetrowa zarówno pod,  jak i nad nim.

Do osobnej miseczki z ryżem włóżcie też  baterię .

Co jakiś czas, zmieniajcie pozycje telefonu i baterii!

Pamiętajcie, że ryż musi ciągle pozostawać suchy! Gdy tylko zauważycie, że  zaczyna być wilgotny, opróżnijcie miseczki i wsypcie nowy i suchy.

Najlepiej pozostawcie komórkę w miseczce na 12 godzin.

Po takim okresie czasu, sprawdźcie czy telefon i bateria są już suche (okres 12 godzin należy przedłużyć, jeżeli komórka była bardzo mokra). Jeśli widzicie że wszystko wyschło, możecie na nowo założyć baterię  oraz karty i spróbować uruchomić smartphona. Generalnie rzecz biorąc, jeśli telefon nie pozostał w wodzie na długo, cała operacja  zakończy się sukcesem.

Gdy zauważycie, że niestety komórka nie daje oznak życia, nie popadajcie w rozpacz. Bardzo często, uszkodzona jest tylko bateria a ją przecież łatwo wymienić!

Życzę powodzenia!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:https://www.pinterest.it/pin/587719820137969058/ )

4 thoughts on “Jak uratować telefon komórkowy zalany wodą?

  1. przydatny poradnik, z telefonem dał radę, ale z laptopem już nie, musiałam odwiedzić serwis Apple, bo ,,domowe” metody się nie sprawdziły 🙂

    1. Oj ja z laptopem też miałam problem . Ale „recepta” na zalany telefon mnie pomogła i uratowała moich znajomych . Czasami warto spróbować Serdecznie pozdrawiam !

  2. dzięki za poradnik, ostatnio miałam pecha i zalałam jednocześnie i telefon i komputer 🙁 telefon szybko wrzuciłam do ryżu i sam odżył (dobrze że napisałaś o wyciąganiu karty, bo w innych poradnikach tego nie było!), z kompem było gorzej, ale przynajmniej odzysk danych dało się zrobić i to nie tak drogo, by dysk jeszcze jakoś pracował 🙂

    1. Dana witam cię serdecznie!!! Bardzo się cieszę , że udało ci się uratować telefon i komputer!!!! Super! Życzę ci fantastycznego dnia !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *