Jak uciec od socjopaty.

Od socjopaty, bardzo trudno się uwolnić , dlatego należy to zrobić jak najszybciej; gdy tylko zorientujemy się, że właśnie z nim mamy do czynienia .

By nie narazić się na niebezpieczeństwo , trzeba wykazać się dużą siłą woli i chytrością . Najlepiej , by socjopata pomyślał , że to on na was nie zasługuje .

1. Po pierwsze, należy działać bez nerwów i strachu . Najważniejszy jest spokój , który dosłownie potrafi rozbroić socjopatę . Przygotowany na scenę z krzykami i płaczem , zostaje emocjonalnie „znokautownay” i postawiony pod murem. Najlepiej umocnić go w stwierdzeniu, iż na niego nie zasługujemy i że należy mu się ktoś na wyższym poziomie .

2. Od socjopaty, należy uciec jak najszybciej . Im dłużej się czeka, tym groźniejsze są konsekwencje . Jeśli nie jest się w stanie dokonać tego samodzielnie , trzeba niezwłocznie poprosić o pomoc kogoś bliskiego lub policję – w wielu przypadkach, socjopata izoluje swoje ofiary, odcinając je od przyjaciół i rodziny (czasami pozbawia je telefonu i zabrania wychodzić z domu ). Nierzadko, ucieka się do przemocy psychicznej i fizycznej.

3. Nigdy nie ufaj socjopacie! Jego przeprosiny, nie mają żadnej wartości . Socjopata, nigdy się nie zmienia. Cierpi on na zaburzenie osobowości , którego nie da się skorygować . Nigdy, nie nabieraj się na prezenty i na komplementy; nie dawaj drugiej szansy ! Nawet nie myśl, że socjopata jest z twojego powodu załamany i że cierpi . On nie odczuwa niczego , gdyż pozbawiony jest empatii. Jego smutek, to zwykłe kłamstwo .

4. Nie dawaj mu tego, czego od ciebie oczekuje . Bądź nad zwyczaj nudna – on tego nie znosi. Gdy nie znajduje godnego siebie słuchacza , bardzo szybko przemija w nim miłość. Bądź opanowana i nie podnoś głosu, ani też nie dyskutuj . Zobaczysz, jak szybko da sobie spokój. Przekonaj go , że nie masz nic do zaoferowania a tym sposobem, uzyskasz przewagę i być może, on sam się oddali.

5. Bądź silna. Socjopata, kocha kobiety słabe psychicznie i z problemami . Ucieka od osób o mocnym charakterze, gdyż nie stanowią dla niego pożywki . Jego energią są strach, łzy, prośby i błaganie .

6. Uciekaj, ale spokojnie i bez ostrej wymiany zdań. Po prostu powiedz, że odchodzisz i nie wdawaj się z żadną dyskusję. Absolutnie nie przyznawaj się , iż wiesz, że jest socjopatą. Zignoruj tą informację. Odejdź i nie odwracaj się za siebie . Zablokuj jego numer i nie chodź w miejsca, przez niego uczęszczane. Bądź pewna , że nie mając cię w polu widzenia w bardzo szybkim czasie, „upoluje ” sobie kolejną ofiarę.

Anita J. Valerio – facylitator w rodzinnych ustawieniach systemowych i psychogenealogii. 

Ustawienia indywidualne i grupowe – kontakt: mail a.adesign@katamail.com

Me: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone w kategorii „Psycho-socjologia” mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(*immagine utilizzata proviene da Pixabay)

2 thoughts on “Jak uciec od socjopaty.

    1. Witam serdecznie ! Socjopata , nie ma pojęcia, iż jest osobą zaburzoną – taka definicja , nie dochodzi do jego świadomości . Jest przekonany ,że zawsze postępuje słusznie i że to inni właśnie jemu wyrządzają krzywdę . Szczególnie w momentach „krytycznych „ np podczas kłótni jawne stwierdzenie, że jest zaburzony tylko pogorszyłoby sytuacje i doprowadziłoby go do wściekłości (przetestowałam to na własnej skórze). Pomóc w żaden sposób nie możemy , gdyż w przypadku terapii, jednostka musi być świadoma problemu i chcieć poddać się „leczeniu „. W świadomości socjopaty istnieje tylko jedna prawda : JA JESTEM TYM NORMALNYM (jestem wręcz pokrzywdzony) a wszyscy inni to „dręczyciele i niewdzięcznicy „.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *