Jak uchronić się przed psychopatą?

Psychopatia, (jak już pisałam w poprzednim artykule) należy do zaburzeń osobowości, objawiających się całkowitym brakiem empatii.

Psychopata, nie potrafi okazać, ani też zrozumieć emocji ; cechuje go nadmierna śmiałość oraz niezrównoważone zachowania . Nie ma w nim strachu ani niepokoju.

Jeśli przebywasz w takim toksycznym związku i chcesz go zakończyć, postaraj się na samym początku nabrać większej „odległości ” – dystansu . O nic nie proś a jeśli mieszkasz osobno, zacznij odrzucać cosdzienne zaproszenia , wykręcając się nadmiarem pracy , ważnymi sprawami rodzinnymi itp.

W tej pierwszej fazie , może ci się wydawać, iż psychopata zaczyna zmieniać swą osobowość na lepszą, że staje się bardziej empatyczny. To nic bardziej mylnego! Widząc iż się oddalasz, powraca do psychicznych manipulacji, by wywołać w tobie wyrzuty sumienia i poczucie winy. Bądź sceptyczna ! Nie słuchaj tego co mówi , gdyż wszystko to , jest kłamstwem !

Gdy zechcesz zerwać znajomość, nigdy nie rób tego w sposób drastyczny i radykalny! Staraj się nie przeprowadzać takiej rozmowy „na żywo” – najlepiej użyj telefonu.

Poinformuj najbliższe osoby, iż tkwisz w toksycznym związku i że masz zamiar go zakończyć . W razie potrzeby , natychmiast zadzwoń do kogoś z rodziny lub na numer alarmowy. Psychopata , może być niebezpieczny.

Pomyśl o swoim bezpieczeństwie i o swoim życiu i nie daj w sobie wywołać żadnych wyrzutów! Nie czuj sie winna !

Zawsze słuchaj swojej podświadomości i instynktu a przy „zaświeceniu czerwonej lampki” , natychmiast odejdź ! Jeśli nie jesteś pewna co do jego osoby, popytaj innych . Zrób wywiad środowiskowy . Spróbuj dotrzeć do jakiejś jego ex i zobacz, jakie ma relacje z własną rodziną .

Psychopata, generalnie używa osób do swoich celów i późnej, po prostu odstawia w kąt . Ucieka się przy tym do kontroli psychologicznej a także fizycznej .

Dla psychopaty nie istnieją twoje prawa!

Pozostając w takim związku, ryzykujesz urazy emocjonalne i nie tylko . Jemu, po prostu musisz ciagle przytakiwać i wykonywać polecenia .

W żadnym zdrowym związku nie ma miejsca na strach , na chorą zazdrość i kontrolę. Nie daj sobie wmówić , iż dzieje sie tak z powodu jego ogromnej miłości .

Jeśli nie możesz odejść z tylko tobie znanych przyczyn , postaraj się używać dużej dozy tolerancji i cierpliwości – musisz tego dokonać (pomimo odwrotnego instynktu). W taki sposób, nie będziesz wywoływać scysji i uchronisz siebie oraz najbliższych .

Dla psychopaty, istnieje tylko jego świat – jest totalnym egocentrykiem .

Nie zwracaj uwagi na jego urok osobisty; jest wielkiem cynikiem i w taki sposób, złapie cię w swoją pułapkę .

Nigdy nie okazuj strachu, oraz nie zwierzaj się ze swoich słabości! Psychopata, użyje tych elementów przeciwko tobie! Wpadniesz w wir jeszcze większej manipulacji!

Wszystkie związki z psychopatą, są zawsze takie same . Nie ma w nim szacunku, tylko przemoc psychiczna i fizyczna , wybuchy złości i totalna obojętność. Działania psychopaty, niesamowicie ranią emotywnie. To okrutni kłamcy i mistrzowie manipulacji , którzy nigdy się nie zmieniają!

Nie dostrzegają różnicy między tym co dobre a co złe – ta granica, jest u nich zatarta . On sam zresztą , nie zdaje sobie sprawy, że tak bardzo rani innych .

Według psychopaty, to on, znajduje się w centrum świata ! W życiu codziennym , zajmuje wysokie stanowiska w miejscu pracy (lub tez bardzo bardzo niskie).

W jego wydaniu miłość = posiadanie.

Jeśli nie potrafisz się sama uwolnić , poproś o poradę dobrego specjalistę lub zgłoś się do grup wsparcia .

Nie bój się poprosić o pomoc!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pixabay)

2 thoughts on “Jak uchronić się przed psychopatą?

  1. ZYJE Z MEZEM JUZ 29 LAT.WCiagu tych lat podejrzewam ze zyje z psychopata kiedyś bil mnie rteraz kiedy wskutek nerwów powłóczę lewa noga i kiedy nie jestem w stanie wykonać pracy w domu,nagle stalam się intruzem w jego życiu.. Chcialabym odejść ale w Polsce mam mieszkanie spadkowe pomoich rodzicach,a w testamencie notarialnym on również jest wpisana- nastepny oprawca….Nie wiem,gdzie udać się po jakakolwiek pomoc,gdybym poruszała się bez bolu sama szukałabym gdzieś wsparcia.Sutuacja jest tragiczna ponieważ dalej mieszkam w Belgii( maz ma pochodzenie niderlandzkie. T o temat ” rzeka” – prosze wskażcie mi adres gdzie mogłabym w detalach opowiedzieć o swoim codziennym koszmarze w języku polskim na terenie B rukseli.DZisiaj powiedział mi abym połknęła tyle tabletek żebym umarła.

    .

    .

    1. Jejku Regino przeczytałam twój komentarz i włos stanął mi na głowie. Prawdziwy koszmar. Żyjąc na terenie innego kraju , sprawa staje się ciut bardziej skomplikowana ale dam ci radę: jak obywatelka polski masz prawo do opieki. Zadzwoń do ambasady i naświetl sytuacje . Generalnie zajmują się takimi sprawami i na pewno udzielą wszelkich informacji. Napisz, czy coś rozwiązałaś kochana. Trzymam kciuki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *