Jak szybko zarobić na blogu

Wielu ludzi błędnie sądzi,  iż założenie bloga wiąże się z natychmiastowymi korzyściami finansowymi.  Nic bardziej mylnego. Jeżeli chcecie zarabiać na blogu, niestety będziecie musieli troszkę popracować nad oczekiwanym rezultatem. Nie mówię tylko o pisaniu artykułów i wklejaniu zdjęć, lecz także o marketingu waszego bloga. Możecie fenomenalnie pisać,  lecz któż będzie czytał wasze artykuły, jeśli nikt nie będzie wiedział o waszym istnieniu.
Ale po kolei.
Jeśli dopiero zakładacie bloga, zastanówcie się nad jego rodzajem. Dobrze przemyślcie temat. Nie kierujcie się aktualnymi trendami. Jeśli nie jesteście ekspertami w danej dziedzinie, pisanie na obce tematy nie będzie łatwe. Czytelnicy muszą polubić to co piszecie, więc polecam wybór działu,  który jest wam bliski. Mogą to być porady modowe,  kulinarne, techniczne…. Własny pamiętnik,  opowiadania.. To zależy tylko od was.
Gdy już będziecie mieć pomysł,  pomyślcie nad szatą graficzną.  Fajna strona, to też wielki krok do sukcesu. Super szablony proponuję WordPress ; są naprawdę bardzo ładne i proste w obsłudze.
Macie już blog, więc teraz przejdźmy do kwestii marketingu .

Najprostszą formą szybkiej reklamy są fora społecznościowe.

1. Facebook
Obok waszego prywatnego profilu (na którym będziecie reklamować bloga) stwórzcie także fan page! Poproście waszych znajomych o polubienie strony. Im więcej like’òw,  tym większa oglądalność.  Możecie także wykupić promocję strony. Naprawdę niewiele kosztuje a efekty są niesamowite !
2. Instagram
Załòżcie własne konto, na którym będziecie wklejać fotki z waszego bloga. Pod nazwą na profilu, wpiszcie adres strony internetowej bloga. Jeśli zdjęcia (i fajne opisy) przyciągną zainteresowanie, wasz blog na pewno zyska wielu odwiedzających.
3. Pinterest
Tutaj także załòżcie konto. Wrzucajcie super zdjęcia a zobaczycie, że efekty wkrótce się pojawią. Publikowane fotki posiadają odnośnik do źródła,  więc jeśli będą ciekawe, na pewno blog zdobędzie wielu fanów.
4. Fora blogowe
Odwiedzajcie fora blogowe i udzielajcie się w komentowaniu. Nie poprzestajcie na wpisaniu adresu waszego bloga. Fajny i konkretny komentarz,  przyciągnie uwagę wielu czytających, którzy chętnie odwiedzą waszą stronę.
5. Blogi
Czytajcie sławne blogi. Można się wiele nauczyć a pozostawiając komentarz (tak jak na forach) robicie sobie darmową reklamę!  Naprawdę warto!
6. WhatsApp
Pod waszym zdjęciem, jako złotą myśl wpiszcie adres bloga. Z kimkolwiek rozpoczniecie konwersację, natychmiast pozna adres waszej strony! Proste i bezpośrednie.
7. AdSense
„AdSense –serwis reklamowy Google, wyświetlający na stronach WWWkontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklamy wideo.” (źródło Wikipedia.pl). Zamieszczając tego typu reklamy na własnym blogu, możecie naprawdę dobrze zarobić.  Płaca, jest równoznaczna z ilością wejść na waszą stronę. Im więcej odwiedzających,  tym większe korzyści materialne.
8. Wpisy sponsorowane
Bardzo często, szczególnie na znanych już blogach, wiele firm prosi autora o napisanie artykułu na dany temat. Za taki tekst, autor bloga otrzymuje odpowiednie wynagrodzenie.  Może to być jednorazowa kwota,  bądź też terminowa umowa.
9. Reklamy
Niejednokrotnie, firmy same nawiązują kontakt z blogerem,  prosząc o umieszczenie na stronie bloga reklam w postaci banerów bądź linków. Można nawiązać współpracę z wieloma firmami i promować ich produkty. Często blog otrzymuje propozycję „na wyłączność” w postaci np. rocznego kontraktu. W takim wypadku, zaczynamy mówić o konkretnych zarobkach!
10. Katalogi blogów
Postarajcie się o wpisanie waszego bloga, do możliwie największej ilości katalogów i spisów! To naprawdę się opłaca!  W ten sposób, wiele osób dowie się o waszym istnieniu. Dodanie bloga jest bezpłatne.  Niekiedy w ramach rewanżu, należy umieścić link katalogu na własnym blogu.
11. Google +
Załóżcie konto na Google +. To kolejny dobry środek w celu osiągnięcia szerokiej rzeszy czytelników. Możecie wkleić fajne zdjęcia z waszego bloga,  i oczywiście podać link do strony.

Podsumowanie :
O bloga należy dbać!  Należy go rozwijać!  Nie zapominać o pisaniu nowych artykułów.  Nawet gdy zdobędziecie masę fanów,  musicie się ciągle starać, by równie szybko ich nie utracić! Traktujcie blog z pasją! Wkładajcie weń energię a sukces będzie gwarantowany!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(*Zamieszczone zdjecie pochodzi z Pinterest:https://www.pinterest.it/pin/355925176813517456/ )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *