Jak rozpoznać socjopatę. 12 punktów.

Jak już pisałam w poprzednich artykułach , socjopata to osoba z zaburzeniem osobowości, powodującym brak empatii , pogardę i totalną manipulacje innymi osobami. Jeżeli macie podejrzenie , że wasz partner zachowuje się w sposób odbiegający od normy , przeczytajcie uważnie ten artykuł . Być może uwolnicie się z więzów toksycznego związku.

1. Spojrzenie.

To pierwszy sygnał, na który musicie zwrócić uwagę. Socjopata, charakteryzuje się bardzo zimnym spojrzeniem. Potrafi wpatrywać się przez cały czas w oczy (jakby prześwietlał na wylot) nie odczuwając przy tym zmieszania. Gdy opowiada mijające się z prawdą historie, jego wzrok staje się rozbiegany i pusty.

2. Przyjaciele i rodzina.

Socjopata, prawie w ogóle nie ma bliskich znajomych i przyjaciół . Wszyscy są czemuś winni i nie dorastają do jego pięt. Tak samo jest z rodziną. Prawie z nikim nie utrzymuje kontaktów; po prostu nie jest w stanie utrzymywać normalnych stosunków . Oskarża też rodzinę o wszelkie niepowodzenia i o nieszczęśliwe dzieciństwo.

3. Kłamstwa.

Socjopata, do perfekcji opanował sztukę kłamstwa; jest w tym prawdziwym mistrzem. Żyje w świecie wyimaginowanym i najczęściej opowieści o jego przeszłości, są efektem bujnej i chorej wyobraźni. Przeważnie opisuje siebie jako opuszczone i pozbawione miłości dziecko.

4. Spokój.

Socjopatę, charakteryzuje niezwykły spokój wewnętrzny . Potrafi bez mrugnięcia okiem patrzeć na drastyczne i przerażające sceny. W sytuacjach zagrożenia, pozostaje obojętny . Nigdy nie wpada w panikę i nie okazuje emocji.

5. Osobowość.

Na początku znajomosci, socjopatę charakteryzuje szarmanckość . Utrzymuje kobietę w przekonaniu, iż jest tą wyjątkową i jedyną. W stosunku do otoczenia, zachowuje się jak prawdziwy altruista . Wraz z upływem czasu, jego osobowość zaczyna się zmieniać i następuje prawdziwa krzyżówka zachowań: od miłości do agresji.

Socjopata kocha izolację. Jego pragnieniem jest zamieszkanie w odosobnionym miejscu. Potrafi całymi dniami nie wychodzić z domu i nie ma potrzeby otaczania się ludźmi .

6. Wina.

Socjopata, nigdy nie odczuwa żalu ani współczucia . Nie ma wyrzutów sumienia . Nierzadko jest osobą sukcesu , lub zajmuje wysokie stanowiska . O swoje niepowodzenia, zawsze oskarża innych; rodzinę, znajomych , otoczenie. Gdy pozostaje w związku, wszystkie winy zrzuca na aktualną partnerkę . Gdy opowiada o poprzednich relacjach , winą za rozstanie czy rozwód, obarcza narzeczoną/żonę . Zawsze przedstawia siebie w roli poszkodowanego .

7. Manipulacja.

Socjopata, to mistrz manipulacji. Z każdym dniem, coraz mocnej „osacza ” swoją partnerkę, aż do chwili jej całkowitego uzależnienia i podporządkowania . Zawsze poszukuje kobiet słabych psychicznie lub po przejściach , gdyż doskonale rozumie, że są one doskonałym „materiałem ” do jego brudnych gier psychologicznych . Panicznie boi się silnych osobowości . Od takich kobiet, natychmiast ucieka , szybko wymyślając banalne powody.

8. Ego.

Socjopata, ma bardzo przerośnięte ego. Charakteryzuje go mania wielkości . Uważa się za osobę , która jest ponad innymi . Nie akceptuje krytyk i uwag. Narcyzm, jest jego prawdziwą wizytówką.

9. Miłość.

Socjopata, bardzo szybko wyznaje miłość i jeszcze szybciej dąży do zalegalizowania związku . Zawsze deklaruje to samo : „ty jesteś tą jedyną”, „ty jesteś moją drugą połówką”, „to na ciebie, czekałem przez całe życie” . W deklaracjach tych , nie ma krzty prawdy . Pragnie jedynie całkowicie podporządkować sobie partnerkę . Powoli oddala ją od znajomych , przyjaciół i rodziny . Według niego, nikt tak nie kocha i nikt nie jest tak szczery jak on. Reszta , stanowi tylko zagrożenie .

10. Osobowość.

Socjopata, jest osobą emocjonalnie nie dojrzałą. Często, popełnia te same błędy . Nigdy nie wyciąga wniosków z zaistniałych sytuacji. Nie potrafi udźwignąć odpowiedzialności . Jest wielkim egoistą – wszystko dla niego i to natychmiast . Nawet umawiając się na spotkanie , zwraca uwagę na własne potrzeby (miejsce i czas) . Gdy w danym dniu , kobieta odmawia spotkania, sprawnie potrafi wywołać w niej wyrzuty sumienia.

11. Gaslighting.

 Socjopata, do perfekcji opanował gaslighting, czyli manipulację, podczas której manipulowana osoba, zaczyna wątpić we własne racje i przekonania . Socjopata doprowadza do tego , że kobieta zaczyna mieć wątpliwości, odnośnie własnego zdrowia psychicznego. Socjopata wmawia jej rzeczy , które nigdy nie miały miejsca i zaprzecza faktom , które wydarzyły się naprawdę.

12. Przemoc.

Socjopata, nie rzadko ucieka się do przemocy – zarówno psychicznej jak i fizycznej . Bardzo szybko wpada w złość i staje się agresywny. Ze stoickiego spokoju w ciągu sekundy potrafi przejść do stanu agitacji. Po całym zdarzeniu, przeprasza (często płacze) oskarżając partnerkę o prowokację: „to przez ciebie straciłem panowanie”, „to ty zrobiłaś ze mnie potwora”, „przez ciebie tracę panowanie i potem brzydzę się swoim zachowaniem „.

——————————————-

Jeśli w powyższych punktach, rozpoznajecie cechy waszego partnera , nie zastanawiacie się i zakończcie jak najszybciej znajomość . Od socjopaty, bardzo trudno się uwolnić. Zróbcie to , dopóki nie jest za późno. Nie wdawajcie się w zbytnie dyskusje , gdyż może to okazać się zgubne. Odetnijcie kontakt i nie odwracajcie się za siebie. Pamiętajcie , że socjopata to człowiek o zaburzeniu osobowości, który nigdy się nie zmieni.

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

Instagram: https://www.instagram.com/anita.j.valerio/

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest: https://www.pinterest.it/pin/941041284612434368/ )

4 thoughts on “Jak rozpoznać socjopatę. 12 punktów.

  1. Niektóre cechy pomyliły wam się z psychopatą. Proszę nie mylić tych rzeczy, bo ważne jest to, czym się różnią. Psychopata – nie potrafi odczuwać wyrzutów sumienia ani współczucia. Socjopata natomiast posiada je, ale umie to maskować. Psychopata – przekonuję partnerkę, że ją kocha, że jest tą jedyną, a później oddala ją od znajomych, natomiast socjopata po prostu nie umie kochać, okazywac emocji, albo może mieć z tym problem. Nie jest to hejt, pod żadnym pozorem. Saa to tylko drobne poprawki i mała prośba, aby nigdy nie mylić psychopaty z socjopatą. Dziękuje za uwagę.

    1. Jeszcze jedno. Psychopata właśnie umie kochać, a przynajmniej tak mu się zdaje, zdaje mu się właśnie, że nikt nie potrafi kochac jego partnerki tak, jak robi to on. To właśnie napisaliście w cechach socjopaty, a jest to obsesja, którą charakteryzuję się psychopaci.
      Jeszcze raz dziękuję za uwagę, pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *