Dzieci Indygo

Teoria dotycząca DZIECI INDYGO powstała w latach 80 a jej promotorem była psycholog Nancy Ann Tappe.

Dr. Tappe twierdziła, że ​​dostrzega aurę otaczających ją osób, a dzięki aurze właśnie potrafi poznać i zrozumieć ludzkie zachowania. W trakcie swoich licznych badań Ann odkryła, iż niektóre z dzieci łączy ten sam kolor aury i tym samym pewne cechy charakteru.

Następnie temat ten pogłębili Lee Carroll i jego żona Jan Tober, wydając książkę „The Indygo Children The New Kids Have Arrived”. Książka ta opisuje „dzieci indygo” jako wrażliwe i kreatywne oraz nadaje im nazwę „nowych dzieci”.

Według tej teorii „dzieci indygo” urodziły się między latami 70-90 i cechują je szczególne zdolności psychiczne. Należą do nich między innymi empatia, wysoka moralność oraz dar odczuwania emocji innych ludzi. Mają silne rozwinięty szósty zmysł i potrafią przewidzieć niektóre sytuacje. Są uduchowione i nie mówię tutaj tylko o religii, lecz także o połączeniu z energią wszechświata. Często przedstawiane są, jako dzieci umiejące rozmawiać z aniołami…. 

Dzieci te, są też uzdolnione technologicznie i intelektualnie, lecz nie potrafią dostosować się do narzuconych reguł i nakazów. Często uważa się je za nadpobudliwe i niezdyscyplinowane.

Jedyną cechą fizyczną charakteryzującą dzieci indygo jest przenikliwy, penetrujący i hipnotyzujący wzrok.

Kolor indygo symbolizuje: duchowość, przebudzenie wewnętrzne, intuicję, wyobraźnię, kreatywność, „tu i teraz„, świadomość, wewnętrzny spokój, obserwację, wewnętrzny instynkt.

Kilka ciekawostek dotyczących koloru indygo: 1. Kolor indygo nie należy do trzech kolorów podstawowych, ale jest jednym z siedmiu kolorów ze spektrum światła widzialnego._____ 2. Indygo jest bardzo podobny do niebieskiego lecz charakteryzuje go “głębia barwy i wrażeń” oraz znacznie wyższe wibracje._____ 3. Indygo nazywany jest także „kolorem północy”._____ 4. Kolor ten, kojarzy się z boskością, fantazją, światem wróżek i magii._____ 5. Indygo rozszerza horyzonty i stymuluje szósty zmysł.

Jeśli ty i twoje dzieci kochacie świat kolorów musicie koniecznie poznać fantastyczny i zabawny świat zwierzątek do kolorowania! Ta “książeczka” (165 stron) stymuluje kreatywność i pomaga rozwijać sprawność manualną dzieci. Linie konturowe są cienkie, aby poprzez kolorowanie „bez wychodzenia poza krawędzie” ćwiczyć precyzję, zdolności motoryczne i poprawiać koncentrację. Zwierzątka zostały wydrukowane z jednej strony kartki, aby uniknąć poplamienia kolejnych obrazków. Pokolorowane kartki można wyciąć, oprawić w ramki i udekorować ściany pokoju małych artystów. Album jest idealny dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ale ja polecam go wszystkim artystom niezależnie od ich wieku! Zaleca się używanie kolorowych kredek ołówkowych! (Uwaga!!! Pisaki, flamastry i mazaki mogą plamić kartki.)

Link do albumu “80 ZWIERZĄTEK DO KOLOROWANIA DLA NASZYCH MALYCH ARTYSTÓW” : https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

https://www.amazon.pl/dp/B0BJ57K18N

Chcę jeszcze dodać, że wszystkie obrazki zamieszczone w albumie zostały narysowane przeze mnie. 😊

Życzę super kolorowania i super zabawy!!!!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(UWAGA: Wszystkie artykuły, zamieszczone na blogu mają charakter zwykłych definicji i oparte są na ogólnodostępnych wiadomościach zawartych w encyklopediach i materiałach naukowych. Wszystkie opisane informacje, nie stanowią porady medycznej i mogą być niedokładne . Treści, przedstawione są wyłącznie w celach ilustracyjnych i nie zastępują w żaden sposób porady lekarskiej).

(Zamieszczone zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.pinterest.it/pin/578712620884072297/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *