Cukiernie „Blikle”

Właśnie wróciłam z wyjazdu służbowego z pięknej polskiej stolicy.  Przez cztery dni, moimi wiernymi towarzyszami podróży stały się wyroby cukiernicze firmy „Blikle„. Codziennie wybierałam się do Złotych Tarasów,  by delektować mój umysł i moje zmysły subtelnymi,  niebiańskimi wręcz smakami. Pyszne, świeżuteńkie pączki,  rozpływały się w moich ustach. Niesamowite lukry i posypki. Rajskie konfitury z czarnego bzu, dzikiej róży i śliwki…  Niezapomniane wrażenia… Wspaniałe w-z/etki.  Jedyne w swym rodzaju pralinki i czekoladki. Kultura i uprzejmość Pań sprzedających, oraz piękne opakowania. Każdy pączek i ciasteczko w osobnej, eleganckiej „miseczce” pergaminowej. Na wynos, śliczne białe kartoniki ze złotymi napisami. Zapach prawdziwie anielski…
W pełni zgadzam się z opinią,  iż  „Blikle” jest najlepszą polską cukiernią! Znajdziemy tam jakość od A do Z.  Od wyrobów cukierniczych, wystroju wnętrz, aż po same opakowania.
W powietrzu unosi się atmosfera starej Warszawy. Klimat z dawnych niezapomnianych lat. Bogatej arystokracji, pisarzy, poetów i artystów…  Szelest krynolin i odgłos przejeżdżających dorożek oraz cienie rzucane na kostki brukowe, przez żółte gazowe latarnie…
Serdecznie polecam (zarówno wyroby jak i atmosferę) oraz wystawiam ocenę pięciu gwiazdek!!!!!  *****
Życzę wszystkim smacznego!!!

P.S. Wielka szkoda, że Pan Blikle nie otworzył swojej cukierni tutaj w Itali. Już zaczęłam odliczać dni do następnego przylotu do Polski!

Za błędy przepraszam. Staram się jak mogę 😊. Wyjechałam, gdy byłam “mała” i od 25 nie używam języka polskiego ale pozostał we mnie wielki sentyment do kraju ….. Serdecznie pozdrawiam!

(*Zamieszczone zdjęcie pochodzi z Pinterest:https://www.pinterest.it/pin/804525920949572077/ i nie przedstawia wyrobów Blikle )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *